1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Туторијали за фризури

Дискусија во 'Коса' започната од Wild-GirL, 2 април 2011.

 1. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Во оваа тема можеме да поставуваме разни туторијали од некои полесни секојдневни фризури кои што и самите ќе можеме да си ги правиме :

  http://www.youtube.com/watch?v=-MWqyGtz ... ure=fvwrel
   
  На AnGeL4e009, aaaaa, gochhe и 13 други им се допаѓа ова.
 2. cindy

  cindy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  166
  Туторијали за фризури! :)

  штета што нема нет т.е не ми е платен . баш ми се допаѓа темата браво :clap:
   
 3. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  На presiosaP, ariela09, gochhe и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  На dancing.queen и maja8 им се допаѓа ова.
 5. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  Туторијали за фризури! :)

  Супер туториал, ми успеа :)
  Еве од мене
  http://www.youtube.com/watch?v=OShp-2XPwTE
   
 6. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  На WinnieThePooh му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  На Dgirlll му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sweetyears

  sweetyears Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  45
 9. dancing.queen

  dancing.queen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2010
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.087
  На fashionbaby му/ѝ се допаѓа ова.
 10. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  252
 11. Asja

  Asja Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  459
  Допаѓања:
  1.109
  Пол:
  Женски
  Туторијали за фризури! :)

  Јас оваа фризура ќе ја правам за матура.Инаки кај Арт Студио Естетика (ги има на фејсбук) оти ја имаат правено на братучетка ми и стварно супер и испадна,беше презадоволна :clap: :)
   
 12. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Туторијали за фризури! :)

  Checked! Првата фризура. Многу добро ми испадна, само што малку си ја скратив косата кога ја сечев лентата. :D
  Слатко изгледа. :)
   
  На macence85 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.102
  Пол:
  Женски
  Туторијали за фризури! :)

  Ми успеа фризуркава. Од прва :) . Многу ми е срцкаста. Одамна ја имав на една слика и сакав за некоја пригода да одам на фризер да си ја направам, ама сега ќе си успеам сама.
   
 14. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
 15. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.690
 16. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  821
  Туторијали за фризури! :)

  http://www.youtube.com/watch?v=MrmyWnTDKvo
  Ај нешто и од мојта Зое :D
  p.s. Овие лукси сестрите вредат да се простудираат ако сте заинтересирани за фризурки ;)
   
 17. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Туторијали за фризури! :)

  уфф и мене ми успеа....вчера си ја носев вака за излегување :)
   
 18. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  6.747
  Пол:
  Женски
  Туторијали за фризури! :)

  И мене ми успеа од прва панделкава на коса,многу е лесно и воопшто не би ми било срам да ја носам вака фризурата,попрво би ми било срам да ја носам ради ушите ама ќе си купам деновиве некое штосно венче што ќе ми ги стегне и ќе ја носам.
   
 19. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  На WinnieThePooh, Angelche, thatsmysecret и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  На Eileen, itgirl, LivingGlam и 1 друга личност им се допаѓа ова.