1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Туѓи животи

Дискусија во 'Психологија' започната од Dashing:), 9 јуни 2019.

 1. Dashing:)

  Dashing:) Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  1.494
  Допаѓања:
  2.257
  Пол:
  Женски
  Ми се чини дека луѓето во денешно време повеќе живеат во туѓите животи отколку во своите. Повеќе ги интересираат драмите и скандалите,а не среќата на луѓето. Кога е некој среќен тие самите се осеќаат лошо.
  Зарем толку се несреќни и незадоволни? Што ги прави да бидат толку фрустрирани? Зашто не си го гледаат својот живот да го исполнат со мир, среќа и радост туку обожаваат да се мешаат во се? Едноставно не си го гледаат својот филм туку други филмови. Какво време дојде не разбирам мислам дека детството беше многу поубаво 8) Ништо да не разбираш, да не гледаш и да не слушаш... едноставно да бидеш ништо. Сега се замараат со се.
   
  На Аргентина * и LanaSGirl им се допаѓа ова.