1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Уапсен Велија Рамковски!?!

Дискусија во 'Политика и настани' започната од BoaVista, 24 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Абе готово! ГРУЈО ЈА ПЛАЌА полицијата! Тоа што го велиш НЕМОЖЕ ДА БИДЕ ТАКА И ТОЧКА! Како што рече Ashling неможе тој во еден момент да ја срамни државата! Не претерувајте! И во Македонија владее ДЕМОКРАТИЈА а не ДЕСПОТИЈА како што тврдат сите сдсмовци (претежно). Немораш да бидеш партиски определена бе душо! Секоја чест ако не си зошто луѓето како тебе се ретки ама и да излезеш со вакви ствавови треба нешто да ти држи вода и да биде засновано на факти! И сфатете ова не е натпревар кој повеќе украл! Дали Груевски или Црвенковски туку потрага по живот! Младината ѓине од ваквите глупости, не им се пере мозокот туку Ѓ И Н Е ! И доста веќе со лажење, симнете ги маските и кажете јасно каде одите на избори ( и онака е форумов анонимен ). Јасно е според секој коментар, само треба добро да се проследат. И едно е реалност а друго е илузија. Зависи каде живееш и од кој аспект гледаш на работите! Затоа не дозволувајте самите себе да се лажете знаејки дека не е така. Не ви е потребна боја туку СТАВ! Став луѓе! Реално согледување на работите а не да зависите на секоја грешка! Додржете се на својот објективен став тоа е она што се бара а не лажги! Искреност и вистина. Колку и да е погрешна, колку и да е сурова!
     
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    :o
    Сама себе се демантираше дека не си партиски определена со тоа што го кажа,во Македонија нема некој што не е партиски определен.
    Друго...навистина страшно што масовно се исклучувала струјата (?!) затоа што граѓаните (особено албанците) несовесно си живееле на пишанка као у маалска продавничка.Нормално е да бара новиот преземач подмирување на старите долгови кои патем многу и беа отпишани и ненаплатени,а и имаше направено систем кој нудеше поволности за оние кои имаа многу заостанати сметки,така да,не,не беше тоа причината заради која не чинеше продажбата на ЕВН.Ти реков дека не знаеш.

    Валерин,јас сум искрена,ама затоа што дома тебе те лажат,затоа ти мислиш дека ова не е вистината и ми ги правиш муабетиве што дома ги прават твоите.Отстапи си од темава,биди бар плус 18,нема смисла,не личи да пишуваш ти.Само ме интересира ти као демек младина што аир виде од пастирот ваш?!
     
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Ashling тоа за гласањево не беше за тебе :) (знам дека си полнолетна)

    VALERIN ај ти се молам |( ! Hа 15 години, има многу поинтересни работи од тоа да се замараш со политика! Aј седни си на фејсбук и ставај си лајкови ;)
     
    На shiningstar му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    ^ Отидов во градинката кај тунелот, ама ме немаше во листата на гласачи и мудро си отидов дома :)

    Валерин ти не си портокалова, ами си розе обоена, и гледаш преку розе очила. Значи ако нешто не ти е јасно јас ќе ти објаснам ако можам и ако ме разбереш. Значи Груевски ја има целокупната власт во оваа држава. Како тој ќе засвири така ќе игра полицијата. Не е купена, ама мора да му биде послушна за да не летне од работа. Сега верувам дека ти се разјасни.
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. bilkata

    bilkata Администратор

    Се зачлени на:
    4 октомври 2008
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    1.679
    Заклучувам. Што е многу, многу е... Темава се сведе на лични препукувања, расправии и навредување. Освен тоа, огромен дел од мислењата се оф-топици и „надмудрувања“ на лична основа.

    Јас разбирам дека се работи за чувствителни прашања и дека понекогаш е тешко да се дебатира смирено, но ова ги преминува границите.
     
    На rjgdm, Buttterfly, viki44e и 5 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.