1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Уапсен Велија Рамковски!?!

Дискусија во 'Политика и настани' започната од BoaVista, 24 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Факт е дека не е проблем криминалот на Велија, туку неговата голема уста,ако тој си тераше про Врмо пропаганда сега ќе си спиеше мирно и влакно од главата немаше да му фали,што е и случај со другарот Ѕинго и Керим и сл.

    Затоа поштедете не од изливите на партиски емоции,и говорите за борбата на нашата влада, со криминалот.Од авион се гледаат мотивите за ова.Да, Велија е криминалец и треба да лежи,но има уште еден куп Велијовци кои треба да лежат, ама нема да лежат оти седат во скут кај некого.

    А1 ќе биде заќутена,прашање на време е.Ама кој тогаш да ве прашам ќе изнесе неправилности во работата на власта?Латас?Миленко?
    Никој,нема да разберете за срањата,ќе слушате само дека секој де се повеќе и повеќе напредуваме. Да слушаш вести на МТВ или Сител ќе си помислиш дека живееш во Швајцарија, секој ден само напредок и инвестиции најавуваат.
    Апсолутна власт апсолутно расипува....
     
    На tanja6 и irenna им се допаѓа ова.
  2. GeorGinnA

    GeorGinnA Популарен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    2.007
    Туф,туф кој отишол апсаана :o После синоќешните циркузи добив впечаток дека Папата е уапсен а не човек што и врапците знаат дека е увалан во нечесни игри и тоа така токму до гуша |(

    Земјоделците,тутунарите,млекарите....итн. сигурно дека не ги застапуваше од што му се многу мили,можеби грешам само додека на времето одеше по селата и ревносно проповедаше правда,застанат ко мисир на гумно глумејќи го Мартин Лутер можеше и да оддели некоја симболична сума од брдата пари,ако ништо друго барем очи да им замачка...туку тоа е,навикнати сме си на онаа гледање во очи и правење будали, 20 год ни прават така кој како стаса во фотеља.

    Искрено да ви кажам синоќа си гледав Survivor на Сител,коа читам :СЛЕДУВААТ ВОНРЕДНИ ВЕСТИ!!!

    Му викам на дечко ми,што стана работава?А он мене:Мора да е нешто со Кванташки,дај пушти А1. :D
    Ама на смеа,на шала стварно излезе дека тоа било маката.Новата епизода од серијата ``Кога Велија и другарчињата еден по еден паѓаат,(оти им е кејф на Екипа Воџи ака Влада)`` беше сервирана пред поширокиот аудиториум.Го видов потресениот сват на дотичниот, препаѓа во студио и тоа беше доволно пред желудникот полека да почне да ми реагира :puke:

    Не сакам бре да гледам како прават циркузи,го уапсиле и?? Што треба ние да правиме,споменик да му подигнеме?Ама пошто му се може бре,власник е и ќе сервираат прикаски за паѓање у несвест на неговата телевизија.Криминал има и ќе има,не едните не другите сите што ќе ги брцнат рацете во медот нема да лижнат нели....демек алергични на полен да не се? |(

    Кој што си посеал тоа ќе си жнее-барем така треба да биде!...Само кај нас така ќе биде додека не дојде нож до коска,додека не се наапат меѓу себе и дури тогаш почнува апсење,фаќање сеир,докажување...
     
    На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Не сум политички определена и мн мн не се замарам со политикава наша затоа што е безцелно, ама ми бодат очи со ваквиве работи.
    И сега се чудам, Велија толку ли е глуп па што не си ги собрал милионите и му ја здувнал некаде кога веќе знаел дека ќе откријат се и дека ќе си иде во затвор? Ама добро ајде го уапсија. И сега сигурна сум дека како и секое чудо и ова ќе трае 3 дена, ќе го пуштат поради „недоволно докази„ и човекот пак ќе си ужива, затоа не се ни замара изгледа.
    За кредењето сите многу добро знаеме дека сите крадат и дека не се цвеќиња. Се согласувам со мислењата на БоаВиста и Ашлинг( многу добри информации).
    Јас попрво би го уапсила заради неквалитетот и небезбедните производи кои ги пласираше на пазарот а притоа не биле одобрени од управата за храна. Замислете какви последици би можело да има ова врз граѓаните кои ги конзумирале дотичните производи. Затоа се и толку ефтини нормално.
    А Латас како прв дознава се, ќе остане мистерија :D .
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Секој ден, се повеќе ми се згрозува од животот овде. Секој ден се повеќе ми расте желбата да ја здувнам одовде. Јас пак ќе речам исто како во темата за полициската опсада. Мене не ме интересира кој краде, ако некој заслужил да биде во затвор, нека биде. ама нека бидат сите такви. А не само оние што се против актуелнава ни власт. Јас се кладам дека во Сител има дупло повеќе не легални работи, само не ги задеваат, затоа што секојдневно му го лижат чмарот на Грујо. Та и таа бумбарката и Латас на чело.
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  5. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.051
    Е ова си во право.А за Сител лично мене човек кој работи таму уште од 90 и некоја година ми кажа кој матни игри има,колку пари се перат и кој му го лиже чмарот како што кажа Оффи на Гвујо!
     
  6. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас предлагам да има емисија на сител, како Латас му го лиже на Грујо, да го изналиже, па да не го дрви во сите вести и емисии веќе. А таа бумбарката да му при помогне |(
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  7. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Како беше таа песната, пуш, пуш пушиме, пуши цела нација со гаранција... :D
    На Латас омилената :D
     
  8. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    БоаВиста не сум партиски определена,затоа што сум...како да речам премногу мала за тоа..Ама мајка ми и татко ми се партиски определени и јас не викам не.
    Ама веќе навистина ми се здосади од оној стереотип -
    Вмро - простаците и сељаците а Сдсм - паметните,образованите,на висока нога..
    После сите си ја гледаме ситуацијата од свое гледиште ама ситуацијата е ваква - Велија Рамковски правел криминал и затоа го уапсиле.И сите за тоа сме свесни.
    А тие,што се приклонети кон СДСМ сега наоѓаат грешки ова,она...Грешки кои апсолутно не се битни за случајот.
    Ама да си признаеме,сите сме свесни дека Велија е тежок лажго и дека ја има покрадено цела Македонија заедно со другите олигарси(кои се најмногу 5-6 на број) и се полни со пари.Нели е така ?
    Потоа оние емисии на албански кои се емитуваат на една од најгледаните телевизии.Немам против ако тие албански емисии беа за нешто поучно или пак забавно..Ама како ќе ја рушеле власта ?! :^)
    Се изнапишував,доста ми е.Мислам дека го кажав тоа што сакав да го кажам..


    Бај д веј Велија и цела негова флота не им го лижат газот на Албанците и на цело СДСМ ?
     
  9. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Зошто бе страв да ти влева???Не те разбирам????Ако си ја имаш и ти мувата на капата плаши се, ама ако си чиста негледам причина за страв.Мене ама ич не ми е страв, знам дека сум чиста, а за другите секој си знае самиот.А што се однесува за чичко Велија:негледам причина тој да биде повлестен за нешто.Ако тие со тезги плаќаат данок, зошто бе тој да неплаќа, зошто????Ако имаат основано сомнение за прљави бизниси, нека го апсат, па судот ќе докаже дали е виновен или не.Се разбира се врз основа на докази.
     
    На Rozich му/ѝ се допаѓа ова.
  10. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Прво јас не напишав никаде дека ти си вмровка, ти тоа самата си го напиша во еден пост погоре.
    Друго, го пишуваш само она што ти одговара, и јас напишав дека Велија е криминалец и нека го затворат, а со другите криминалци што ќе правиме? Ќе ги оставиме да крадат зашто се приклонети на власта?
    и трето, пишуваш Велија го лижел газот на албанците, сдсм исто, а Груевски не им го лиже? Кој изјавуваше во предизборните кампањи дека никогаш нема да прави влада со терористи, мислејќи на оние од Дуи? Груевски! А со кого е сега во коалиција? Со дуи!
    Затоа не се обидувајте да оправдате нешто што НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОПРАВДА!
     
    На Offspring и irenna им се допаѓа ова.
  11. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Како бе зошто страв да ти влева? Па со новиот закон за државна администрација можат во било кое време да те отпуштат од работа и никому ништо. Или пак ако кажеш нешто против оваа власт, ќе те етикетираат и никогаш нема да се вработиш. Тоа не ли е причина за страв?
    Или пак можеби под чиста совест вие подразбирате слепо подржување на владеачката гарнитура :)
     
    На irenna му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    ^ ако кажеш нешто против оваа власт, ќе ти никне марихуана во бавчата.
     
    На Phyramide, Sweety-Tweety, LivingGlam и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    А као до сега не можеле да те избркаат од работа ако те фатат на пик ќе ти најдат нешто и пак се сведува на исто.А демек кога опозицијата е на власт вработува по конкурс и по знаење, нели????А што се однесува до вработувањето, па не е само државна администрација во игра за запослување, имаш и приватни фирми колку да те потсетам.
    П.С. сакаш да кажеш дека власта ќе те етикетира за некој искажан збор??
    А за изјавите на Заев????Тој ќе брка све што е вработено пред неговото врене, онака по дифолт, само дека не е од неговата партија, а и плус ќе јаде живи луѓе.Тоа претпоставувам за тебе или не е така страшно или имаш дупка во меморијата.
     
  14. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Слободка се палиш без потреба. Смири си ги страстите, за да може да се одвива нормална дискусија. Јас никаде не сум напишала дека опозицијата не го правела истото. Го правеле и затоа сега се во опозиција. А истото тоа ке ја снајде и оваа власт. Друго, тоа за администрацијата беше само пример, денеска никаде не можеш да се вработиш без партиска книшка, не само во администрацијата, за жал.
    И да, сакам да кажам дека власта етикетира, зошто етикетира јавно. Ги етикетира медиумите кои ја критикуваат, ги потикнува граѓаните да ги тужат медиумите, притоа ветувајќи им бесплатна правна помош.
    И за крај, за Заев ниту го оправдувам, ниту ме интересира. Секој си сноси последици за своите изјави и дела. Само ова ми изгледа дека кога немате аргументи да се одбраните веднаш го напаѓате противникот. Впрочем на тоа се сведе целата политика на оваа власт. Крива е и Европа, крив е Бранко, крива е А1, крив е народот, само оној што е на власт е чист ко солза.
    Добро ве научиле. Нападот е најдобра одбрана. Само незнам до кога ќе пали оваа квази политика кај луѓето.
     
    На julie77 и Offspring им се допаѓа ова.
  15. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Слоботка, имаше партиско вработување на времето на СДСМ тоа е факт, ама не се претеруваше како во денешно време. Замисли и јас да сум на местото на Заев истото ќе го речам, затоа што ВМРО ја претераа со партиското вработување. ВРВ на се беше кога чув дека за во БУТИК барале вмровска партиска книшка.
     
  16. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Исто било и тогаш, немојте да мислите дека било во поблага форма.Ама нивните визии за иднината, и за тоа како ќе бркаат све живо и диво, е тоа мене ми изгледа страшна работа.А за бутициве што да ти кажам??, просто неверојатно .
     
  17. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Пострашно од ова нема да може да биде. Едните зборуваат дека ќе бркаат све живо и диво, а овие од власта не зборуваат, ама остваруваат на дело :!: .Бркаат, затвараат, апсат, држат во притвор и на крај пуштаат на слобода, зошто не можат да докажат. Ама битно ги има на ТВ дека се борат со криминалот.
     
  18. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Не беше исто! Можеа да најдат работа и луѓе кои не беа партиски определени! Лично знам дека татко ми работеше 20 и кусур години не беше партиски определен, ама кога дојдоа ВМРО на власт, поточно јавно ќе кажам гомното Горанчо ЛАзов го избрка од работа!
     
  19. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Да, затоа криминалциве од Велес Франфурт мафија , се сега слободни, дека многу се бори вмро со криминалот. Едно борење више, сите сакати од борба одат!
     
  20. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.051
     
    На Phyramide, milky-candy, BoaVista и 1 друга личност им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.