1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Уапсен Велија Рамковски!?!

Дискусија во 'Политика и настани' започната од BoaVista, 24 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Оффи во право си ќе ја напуштам темата затоа што ќе дојде само до расправија а не би сакала стварно. :)
    И давам збор не коментирам веќе во темава,ако се работи за политика затоа што е безцелно(секој си мисли поинаку и тука може да настане само до судир на различни мислења,конфликт.) :)
     
    На Offspring и rjgdm им се допаѓа ова.
  2. rjgdm

    rjgdm Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    40
    Ne sum partiski opredelena , nitu pak nekogas ke bidam se dodeka nekoj ne ponudi zdrava politika , platforma na koja ke ima nesto konkretno a ne samo plukanje protiv protivnikot !!Mislam deka apsenjevo e pravilno kolku tolku , ama i treba sekade da se cesla i tie sto davaa pari za odredeni kampanji .....ima polna korpa na peraci na pari vo Makedonija i nikogas nema da im se stavi krajot poradi politicki boi !!!

    Kaj nas ima mnogu kriminalci , dali ke bidat uapseni , osudeni zavisi od toa dali "nivnite se na vlast"

    se dodeka e toa taka , ovaa drzava nema da napreduva .

    Razmislete samo ako dolzite na nekoj pari , primer UJP , kako personalen danok i taka nesto , kako fizicko lice ke ve stedat li ???

    [mod-kirilica:3rbvtmph][/mod-kirilica:3rbvtmph]
     
  3. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Велија го уапсија и сега веќе криминал во Македонија нема да има! Каков бре криминал, само Велија е криминалец во државава нели? Девојки, сега Македонија ќе процвета и сите ќе имаме пари и ќе си живееме до крајот на животот богати и среќни! Најголемиот и еднинствениот криминалец е зад решетки!

    А... Ѕинго? А... Латас? А... Ивона? А... Стојменов? А... Мијалков? А... Сите министри? А... Премиерот?

    Нееееее! Ма тие си се чесни и невини како дечиња! Па, тие се бре нашите суперхерои! Го фатија лошиот! Им благодариме...

    Со оваа држава, можеме само во дупка да пропаднеме, ама ако и таму убаво ќе ни биде, затоа што очигледно само тоа го заслужуваме, кога ги бираме НАЈДОБРИТЕ!
     
    На Phyramide, julie77 и BoaVista им се допаѓа ова.
  4. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    А ти овоа Офии го кажуваш гледам со ептен потврдени факти.А бе празни муабети!!
     
  5. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    ^Розич, мене лично воопшто не ми смета ако некој се шали на сметка на моите мани кои, нормално, ги имам, јас си се сакам и прифаќам таква каква што сум. Темата не е за Груевски и неговите говорни мани. Јас лично не познавам човек кој барем еднаш не се насмеал или не го имитирал премиерот во неговото зборување. За некои тоа е симпатично, за некои е антипатично. Така да, ако имаш што да кажеш за темава-пиши слободно, а ако ти се пишува за премиерот, имаш друга тема.
     
    На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Тврдам со истата сигурност како што тврдат за Велија. :)
     
  7. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Па не им одговара ова со чичо Велија очигледно :lol:
     
  8. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    Слоботка, да не работиш во МВР случајно, зошто знаеш дека се празни муабетиве!? :^) Мислам, ако имаш некоја информација, просветли не'!
     
  9. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Слободка, јас не знам какви факти уште се потребни за горенаведените лица? Те молам биди реална! И да си партиски определена (а, очигледно си), дај малку со отворени очи...

    Никој не вика на темава дека Велија не требаше да се уапси! Ама другиве па, порани ли се? Сите се крадец до крадец! Ја опустошија државата!

    Дајте малку пошироки гледишта!

    Значи објективност пред се...
     
    На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
  10. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Јас за чичко Велија немам докази, ама тие што треба ги имаат, затоа и го уапсија.
     
    На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јавна тајна е за овие Слоботке, дај те молам... Кој незнае дека Латас е продаден газ плус шпиун? Тоа братучедка ми од 10 години да ја прашам ќе го каже. За Јанкуловска ќе ве потсетам само на случката во аеродром, Биг Фиш ресторан, застрелани нарко дилер и полицаец. Полицаецот братучед на обебедувањето на Груевски, а седел со нарко-дилерот. Плус, се што се случи се заташка за два дена. А не беше мала работа. Затоа што тој дилер е од мојот град и затоа што ЗНАМ кој е и што е, јавна тајна беше исто низ Велес дека дилерот кој беше застрелан му имал дадено 200 000 евра на Груевски да не го задева додека е на власт. И не се поврзани никако! :rofl:
     
    На milky-candy, BoaVista и Bokicka им се допаѓа ова.
  12. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Бокица па дури и да се партиски луѓе, не ми е јасно зашто замижуваат :?:
    Па парите во буџетот во државата се пари од граѓаните! Крадат од сите даночни обврзници, крадат и од партиски и од не-партиски луѓе, само што ако ја земеме украдената сума од поединец е мала, голема е кога се тоа ќе се собере на куп .
    Сите плаќаат повисоки сметки, сите плаќаат поголеми даноци за во буџет, за што за да се собере некој денар на страна од разни “проекти“ и местени тендери.......катастрофа ;(
     
    На Bokicka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    ^^^ За жал драга моја FBI, некој не сака да гледа... Или пак не му одговара! Јас само така можам тоа да си го објасанм самата на себе!

    А, зошто не му одговара? Одговорот кај мене не ќе да е :|
     
  14. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    Не те прашав за Велија, слободно нека скапе во затвор ако е виновен. Те прашав за оние кои Офи ги наброи. Или тоа е твоја слободна проценка дека се празни муабети зошто тие се под закрила на твојата црвена боја..!?
     
  15. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Нелче не се мачи... Одговор ќе добиеш дипломатски - Разумен компромис си е разумен компромис или во случајов - За нив нема докази за Велија има...

    Таква е оваа школа ;)
     
  16. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Вака кога ве читам просто уште малку ќе помислам дека во независна Македонија до пред 4 години било Швајцарија, и дека целата штета е настаната во последниве години!!!Ај можеби јас сум го преспала тој период, или вие сте биле премногу мали за да се сеќавате како беше пред тие последни 4 години.Ај прашај те ги вашите родители што се случуваше пред 15-20 години, и пак нема да можете да ја направите компарацијата бидејки тогаш или сте биле бебиња или сте биле мали дечиња.Јас пак од друга страна многу добро ја имам осетено на моја кожа, ,,интелегенцијата,, и ,,културата,, и ,,домаќинското,, работење на луѓето од опозицијата, и верувајте ми ич не се за фалење.
     
  17. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Аххх, Слободка пак зборуваме на различен јазик! Никој не ја брани ОПОЗИЦИЈАТА! Ѓубриња се невидени! Ужас, катастрофа, ја пропаднаа државата!

    АМА, овие не се ништо поарни, тоа е поентата на муабетот... Не брани тука никој партија, зборуваме за селективност во апсењето! Криминалци еден куп и од едната и од другата страна, ама кој да ги затвори овие од другава, а? Тоа ми е прашањето до тебе ;)
     
  18. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Каква објективност очекувате од личности кои имаат корист и можеби и самите се учесници во некој матен бизнис со Владата?

    Ви се молам девојки, јасно е се. Очигледно некој сака да не убедува дека Сонцето е зелено :fubar:
    Не си ги губете нервите, нема да убедите никој овде што има корист од било која влада.

    Се разбира дека Латас е најчесниот човек и новинар на светот, ве молам без навреди (да бе :fubar: )

    Затоа да се надеваме дека ќе дојде некоја виша сила и ќе ни ја среди државата, оти вака само можеме ние обичните смртници да си корнеме коси и да дискутираме до бескрај додека оние кои крадат (од било која политичка гарнитура) си седнат некаде заедно, си пијат скапо вино си јадат скапи храни и си кројат стратегии уште што да украдат во иднина.

    Абе катастрофа се сите, не знам што трули души имаат, како можат да се среќни со милиони и милиони евра кога околу нив се е во фаза на жебуркање.
    Како можат да ги возат нивните скапи коли по овие никакви патишта полни со дупки?
    Како можат секојдневно да се разминуваат со стотици луѓе принудно облечени во винтиџ стил, без заби- додека тие шетаат со полни ќеси скапа брендирана гардероба?

    Како? :o

    Каков мозок треба да имаш, за алчноста да владее со твојот здрав разум, со твојата општествена одговорност?
    Треба да немаш совест за да излезеш пред маса луѓе на кои им го крадеш и јадеш лебот и да ги лажеш.
    :fubar: :fubar:

    Секоја им чест на паметот што го носат, лишинари едни, летаат како мршојадци над народот и државните бизниси :@

    А вие овде се нервирате и си докажувате едни на други.
    Не правиме вака ништо, мора да земеме како романците, да се собереме сите 2 милиони на плоштад, да ги собереме сите владини крадци и право на бесилка, оти ништо друго не влијае врз нив.

    И не пишувам повеќе оти се нервирам бидејќи се расправаме едни со други веќе 20 години, место да се обединиме и против сините и против црвените, а не против себе.

    Нашиот народ е како циганскиот, тие се осудени вечно да лутаат некаде, без да се сместат, а ние сме осудени секогаш да си ги вадиме очите едни на други и да бидеме предавници за ситни пари.
    Жал ми е што сум потомок на еден таков народ, од срце ми е жал
     
    На velesanka, BoaVista, LivingGlam и 4 други им се допаѓа ова.
  19. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    Слоботке, биди ми поздравена. Ќе беше културно да ми одговориш на малку деликатното прашање што ти го поставив, ама со сила убавина не бидува. Те молам не мачи се веќе да пишуваш на темава. Очигледно ние "малишаниве" не можеме да те сфатиме!
     
  20. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Во тоа време татко ми имаше пристојна работа и заработуваше пристојно за да може да не прехрани, ама замисли, твоите идоли дојдоа на власт и го наместија Горанчо Лазов по нелегален пат за директо кој патем насилно им ги купи акциите на работниците за да завладее. Ама еве слушам и него му се ближи крајот :lol: . А во ова време знаеш што работи татко ми? ТАКСИСТ! На 46 години е таксист.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.