babylove овошни кашички

Уапсен е Љубе Бошкоски

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ljubovnica, 6 јуни 2011.

 1. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.814
  Допаѓања:
  2.105
  Вистината е дека порано или подоцна вистината излегува на виделина. А вистината некогаш знае да боли, епа нека боли, ама криминалците нека завршуваат кај што им е местото

  Веќе признал. Така барем прочитав на вести 24
   
 2. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  a зашто го иселија од сопствениот стан Ѓунер Исмаил после 16 години?
   
 3. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.562
  Деца, веќе иритирате со проклетите бесплатни учебници, компјутери, спортски сали и превоз.
  Секој трет пост со овие СПЕКТАКУЛАРНИ „РЕФОРМИ„!
  За добра иднина на моите деца сакам развиена економија и извоз на македонските добра во светот и сама да им купам и да платам од свој џеб и примања она што им е потребно на моите деца, а не да чекам да им дели некој милостина!

  А околу тоа дека било трагано по Љубе за екстрадиција во Хрватска и претходно зошто не беше уапсен човекот досега дури јавно излегуваше на митинзи не се криеше и точно според распоредот на митинзите можеа да го уапсат, тајмингов ви е како на шпанска серија мајку му или требаше да речам турска или вотевр?!
   
  На enca.69, AIT, Blumarine и 4 други им се допаѓа ова.
 4. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.438
  Допаѓања:
  9.244
  Додека се на наша страна - сите се чесни
  Кој ќе се сврти на друга страна - преку ноќ станува криминалец (во стил на американ моуст уантед)

  btw некој спомна пониска партиципација на факултети? пред 5 години коа се запишав државна квота беше 200 евра, лани другарка се запиша, државна квота 400 евра. А да не спомнувам дека порано ич не ни плаќале во државна. Ова пример за лично што го знам, за друго не би коментирала

  И Велија и Љубе заслужуваат да се најдат таму каде што се. Ама кај нас вакви колку ги има, ќе ни треба нов Голи Оток да ги сместиме сите. Али не важи законот за сите изглеа, тоа е тоа што "боли"

  Ако си со власта и правиш криминал - тоа не е грев, оправдано е
  Ако не си и правиш криминал - тогаш си Тони Монтана
  Вака се дефинираше правда?
   
  На happynessss, Theodora, interesna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Граѓанска војна ќе избие...не бе 3 светска ќе да е! :fubar: |(

  Овој никогаш не ни требаше да го пуштат на слобода...не дека другите не крадат...ВМРО, СДСМ и т.н сите крадат ама овој е посебен и не е само крадењето да ве потсетам на Љуботен.

  Што си напнала да го браниш и да ги квалификуваш луѓето како глупи и прости...кој фактор си па ти?
  Секој има право на глас и ќе го искористи како сака па и за Хитлер ако сака нека гласа (така иде зборот)!
  А Соња треба и полошо да му направи на Љубе поради сите
  срања
  што ги направил, а потоа си нашол добар адвокат и на слобода си е братчето...а Јохан скапува таму!
   
  На doll му/ѝ се допаѓа ова.
 6. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  110
  Ццц..арно ! Кога знае да го нарекува премиер на држава лопатар, диктаторче, и сл. други навреди...Што се замислува тој ?! Дека ако го дави оној што го научил да плива ќе помине така лесно и неказнено ?! Не бре брату! Народов те сакаше ко нешто свое, ко нешто најмило ама ти го предаде ! :x
   
 7. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски

  Треба да бидеш без памет за да веруваш дека превара како Груевски ке гледа прво за невработеноста која е на многу ВИСОКО ниво, а не за триумфални порти и не знам какви се други сра*а. Е по тој основ такви слепци кои упорно мислат дека тоа е многу добро ги класифицирам како прости и глупи. ;) Нека победеа ВМРО ама да го нема Груевски од политичката сцена. Тој е трнот кој на сите им смета, ама како што реков, македонскиот народ за еб*ни 500 денара или 50 евра сеедно, си го продава гласот!! Ај чао
   
 8. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Да бе...додуша за времето на СДСМ никој не беше невработен, не крадеше, немаше криминал во Македонија.

  Па Боже мој девојко што збориш?

  И секој ќе верува во тоа што тој сака....или да бе ти беше паметната одстега тебе ќе те прашуваме за кој да гласаме....не за друго да не бидеме прости! |( |( |( |( |( |(

  Поздрав :hai:
   
 9. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  Anely ако побараш може и ке видиш дека веке имам кажено дека не велам дека СДСМ се китка за мирисање. Тие краеа, ама со стил. И ај ти кога си толко паметна па оди сечи со Грујо ленти за отварање на контењери ке имало сега слушам. :lol: :rofl:
   
  На SunFlower94 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Vitorija

  Vitorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  602
  Aaaa заради навредите ли го ухапсија :lol:
  Знаеме тоа само требаше и некој да си каже :rofl:
  Кај смееш така да го вреѓаш пастирот бре еј :rofl:

  Шала на страна и јас мислам дека тука има некоја вистина и не е се одмаздничка политичка креација, но кој ли ќе ги проверува главните лидери и како ли ќе завршеше Франкфуртскиот Мафијаш/Робијаш да не му свртеше грб на братот :^)
  Најверојатно ќе беше тоа легализиран транспорт на стоки од и во Германија од кои двајцата па и потесниот круг ќе ја уживаа користа...
  Зашто како што кажа една феминка сигурно главните не се во постојан контакт со Папата ама кој остана нив да ги прочешла...

  Одмаздата започна...
  Кој е следен :?:
   
  На Blumarine и SunFlower94 им се допаѓа ова.
 11. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.629
  Ќе гние уште 8 години затвор, само заради тоа што беше против Грујо.
  Почнаа реформите на Диктаторчето :devil: :@
   
  На izaaaaa и HeidiDiWalt им се допаѓа ова.
 12. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.814
  Допаѓања:
  2.105

  Да речеме ќе гние затоа што бил против Грујо. А ова денешново, што го признал и сам , да му го простиме ли?
   
 13. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.562
  А ова твоево речник на ниво кој треба да служи како пример или репер, :D ?!
   
  На Ema.Sk, creshicka и pink4ever им се допаѓа ова.
 14. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.296
  За жива срамота еј!!!
  А1 објави за Мијалков- ќе ја затвореа
  Бошковски збореше по митинзи- го затворија. Па, луѓе бе слепи ли сте, па што пак ги изгласавте???!!! Или толку многу пар фрлија на подмитување. Абе македонче продадена душо !!!

  Еве сега гледам вести, се шпекулира дека е наместено. Ќе видиме што ќе се случува на крај.....
  Почнаа пак со апсењата за ордени......
   
  На Bunny05, AIT, Blumarine и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.765
  Допаѓања:
  4.087
  Пол:
  Женски
  Добро со секое земено мито, за секој криминал што ќе се направи, за секоја тепачка што ќе избие за се е крива владата и Груевски според вас
  Коментарите од типот почна диктатурата се чисти глупости зашто лесно е да се збори од оваа страна гледиштето на работите
  Како што прочитав погоре Господинот Љубе Бошковски бил следен одреден период и ако бил уапсен пред изборите ќе било еден вид на прекршување на власта. Уапсен е денес ден по избори и одма диктатура
  Ниеден политичар не е чесен, ама ако Љубе си заслужил нека гние во затвор заедно со Велија
  Секој човек си има право на глас, а тоа што победи Вмро само покажа дека направиле нешто и заслужиле за народот да им верува и ајде више нека ја исчистат нашава држава од криминалци
   
 16. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.359
  Допаѓања:
  103.258
  Пол:
  Женски
  Три месеци е следен Љубе.
   
  На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.296
  Убаво си кажа жена му. Го апсат и за една минута има организирана прес конференција (провидно е дека е планирана акција).
  Па, Ратко Младич и Бин Ладен кога ги “средија“ немаше толку добар тајминг за прес конференција ;)
   
  На Blumarine и BoaVista им се допаѓа ова.
 18. Cia-ra

  Cia-ra Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  34
  Нема потреба ти да му простуваш ништо, ако правел криминал нека одговара, само не го разбра моето прашање: Зошто ако зимал рекет 5-пати не го затворија порано? Аууу да ми кажа заборавив дека било поради тоа да не изгледало како политички притисоци, а сега што изгледа како политичко одмаздување што правиме. Тоа се приказни за мали деца кои не држат вода повеќе. Ако е така многу обзирна министерка имаме му дозволува не Велија 5 години да не плаќа данок, на Бошковски му дозволува да зема рекет 5пати. Работата е многу повеќе од јасна, ЗАПОЧНАА РЕФОРМТЕ-РЕФОРМИ НА ОДМАЗДУВАЊЕ.
   
 19. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.765
  Допаѓања:
  4.087
  Пол:
  Женски
  Епа организирана е прес конференција зашто подолго време го пратат што прави, ама пред избори не смеат да го уапсат. Значи тоа е организирано како иначе би имало толку полиција на местото на настанот. Мора одма да има прес конференција за да кажат зашто е уапсен
   
  На FBI му/ѝ се допаѓа ова.
 20. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.359
  Допаѓања:
  103.258
  Пол:
  Женски
  Сосема нормално дека веднаш ќе има прес конференција, кога човекот е подолго време следен. Се знаело денеска дека ќе ги земе парите. Испланирано е. Секоја акција од сличен тип е таква. Се знае однапред затоа и се реагира тогаш.
   
  На FBI му/ѝ се допаѓа ова.