1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Уапсен е Љубе Бошкоски

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ljubovnica, 6 јуни 2011.

  1. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Леле уште какви приказни нема да измислете а ти претпоставам дека ти од сигурни извори си дознала нели препоставувам.Абре луѓе разбирам дека сте разочарани до загубата на изборите и апсењето на Бошковски ама :lol:
     
  2. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Еве една КОНСТАТАЦИЈА од ПОЛИТИЧКИ НЕОПРЕДЕЛЕНО ЛИЦЕ
    Каква ефикасност за 100.000 евра наводно најдени кај Љубе, а каква неефикасност за оние 750.000 евра фатени од унгарската царина во автомобилот на Керим.
    Нели???
     
  3. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    Девојки јас искрено не верувам дека некој би чувал 100 000 евра во БАГАЖНИКОТ, овде нешто ми смрди мене..а башка тоа апсењето како терористички напад да извршил :?: Незнам, можеби сум грешка ама ова е мое мислење :shake:
     
  4. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Очекував ваков коментар. Не сум разочарана од изборни резултати ниту пак од апсењето. Читај го целиот мој пост: ''Како и да е, сите кои извршиле криминал треба да одговараат за стореното, сите, без исклучок, а не едни да скапуваат во затвор, а други кои сториле и поголеми злодела слободно да се шетаат.'' Aма очигледно коментираш само она што не ти одговара тебе.
    И немам потреба да измислувам приказни. Впрочем твое право е да веруваш или не. Јас со сила не те терам, башка ова е место кај што секој има право да си го каже мислењето и да напише што му одговара (нормално без лични навреди)
     
  5. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    Јас колку што разбрав проблемот е што нејзините родители гласале на тоа место, а за неа демек немало ниту еден глас. Инаку, нормално дека не може според бројот на членови да се приговара. Е сега, малку ми е веројатно дека родителите ја лажеле дека гласале за неа...
     
  6. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Не дека го бранам Љубе, едноставно смешен ми е човекот искрено АМА, да не одговараше Керим за 750 000 евра и што друго останува кога Бајруш - сите знаеме добро кој е и каков е си купи домашен притвор за 1 500 000 евра. И ова не се пари, а за потеклото несмееме ни да прашаме.
    Неее судството не е корумпирано и не цвета мафијата во државата. Ама тоа е поголемите риби ги јадат помалите
     
    На esperanca, SunFlower94 и enca.69 им се допаѓа ова.
  7. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Епа знаете како велат, во секоја држава има и мафија, ноооооооо во некои мафијата си има држава :x :hai:
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  8. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Го прочитав целиот твој пост но мојот коментар беше за приказната што ја кажа а иначе и си го искажувам моето мислење.
     
  9. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Ама и да ги соопштат ќе им ги прогласат за неважечки, политички измонтирани и алиби за поразот кој го претрпеа, СИГУРНО
    Кога можеа Викиликс да го демантираат што останало за овој кутриов :tmi:
     
    На Blumarine му/ѝ се допаѓа ова.
  10. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Еве јас од сигурни извори ќе ви кажам дека е ова еден вид на местенка. Не дека Љубе е цвеќе за мирисање, ама колку што јас знам парите му се подметнати и тоа од многу близок негов соработник, кој е поткупен. Затоа мистериозниот човек го нема никаде ;)
    Сигурно нема да го носи син му онаму каде што има ризик ;)
     
    На tanja6 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Еве јас од сигурни извори ќе ви кажам дека е ова еден вид на местенка. Не дека Љубе е цвеќе за мирисање, ама колку што јас знам парите му се подметнати и тоа од многу близок негов соработник, кој е поткупен. Затоа мистериозниот човек го нема никаде ;)
    Сигурно нема да го носи син му онаму каде што има ризик ;)
     
    На Blumarine, Miss-Independent, AlicaInWonderland и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Тој мистериозниот или е Бетмен или има супер моќи да стане невидлив. Испадна ептен било лесно да им избегаш на специјални сили
    Не бе, ништо не е матно, бистра ко солза ситуацијава.
     
    На Blumarine му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Да се прашуваме ли дали е искористен како мамка во акцијата кој ќе има загарантирано заштитен идентитет или не е потребно :fubar:
     
  14. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Мислам дека на Љубе не му требаше да си зема толку голема слобода и јавно да го навредува Премиерот, како што го нарекуваше “диктатор“ требаше да знае дека нема да го поштеди ниту него...
    Жал ми е за него бидејќи помина 4 години во затвор заради конфликтот во 2001та. Сега пак го затворија... :(
     
  15. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Болдираново кажува многу! Кажува зошто е уапсен Љубе.
     
    На SunFlower94 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    СРАМОТА е ова што ни се случува во државава,спектакуларни апсења,и тепање од страна на алфи :x ЛЕЛЕ КАДЕ ЖИВЕАМ ГОСПОДЕ??????? :puke:

    Ништо нема да прокоментирам освен:ГЛУП НАРОД,СИЛНА ДРЖАВА!
     
    На SunFlower94 и maca-23 им се допаѓа ова.
  17. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    :) Па и Бране го вреѓаше глујоо и тоа на најсаркастичен и циничен начин, го направи од г..мно подоле...Па ајде ако има гз нека оди нека го апси...Од сенката му се плаши...
     
    На esperanca, faye, SunFlower94 и 2 други им се допаѓа ова.
  18. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Мила, Бранко никој не го апси! Него никој ништо не му може! Ама да бидам искрена, Бранко толку не го изнавреди колку што тоа го направи Љубе... Имаше сепак некој ред, а кај Љубе не!

    И немој вака те молам да го нарекуваш, тоа е вродена маана, можеби и на форумот тука некој ја има и воопшто не е вкусно да се потсмевате за тоа...
     
  19. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Во однос на апсењево на Љубе - неколку работи ми се страшно сумљиви..Како прво, Љубе не е вчерашен и глуп за да на сред бел ден, носи ќеса со 100,000 евра(хартиена ќеса и на неа пишува Зара |( )...Друга работа - зар Љубе би носел таква ќеса во ресторан Воденица, кој е елитен вмровски ресторан и господана од вмро таму седат секој читав ден... |( И уште нешто - каде е тој мистериозен човек, што бил таму со Љубе??? :| Ова ми мириса на јако добро измонтирана сцена од челниците на ДБК...
     
    На Kika30 и esperanca им се допаѓа ова.
  20. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Дали мене ми се причини или е така , ама јас приметив на снимката како еврата да беа само обична хартија со одпечатени бројки и слики?? :^)
    А за тоа колку се бламираат и колку не прават будали при здрав памет не знам веќе што да се каже?! Цајканот фраер со гола рака без нараквица слободно си ги прочепка и пиштолот и евриќите ... Мислам што да се каже кога е очигледно местење заради лечење некои нивни потиснати стравови и фрустарции при бидејќи Љубе отворено кажа доста информации за Мијалков и Гвујо!
    Ама проста маса лапна лесно, трул залак леб |(
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.