1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Убав но глуп или груб но паметен?

Дискусија во 'Канта' започната од RoseMarie, 21 октомври 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. RoseMarie

  RoseMarie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  18
  навистина сум во оваа ситуацаија.И Двајцата ме сакаат но моето срце не може да одлучи..па што би ви одлучиле? Убав но глуп или Груб но паметен
   
 2. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.991
  Јас можам со сите 4 да живеам :lol:
   
  На Saya и Meggy им се допаѓа ова.
 3. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.430
  Почекај си некој што ќе биде ,,поинаква,, комбинација од понудените :D , не завршува светот со овие двајца.
  И да, нормално комбинацијата гледај да не биде груб и глуп, нели :lol: после е лесно, само една останува, а таа треба да е добитна, плус вметни и добра душа, тука некаде, инаку се отиде низ брдо :D ;)
   
 4. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.334
  Што подразбираш под глуп ти? :^)
   
 5. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.887
  Или.
   
  На Jojoba му/ѝ се допаѓа ова.
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.311
  Па сакај ги и ти нив, нека цвета љубовта :l: :f:
  Пронајди ја внатрешната убавина и донеси паметна одлука ;)
   
 7. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Ја би убав ама глуп. Што ќе ти е паметен дечко, нема на квиз да го носиш.
  :drunk:
   
  На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
 8. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  15.978
  Пол:
  Женски
  Ај поубаво објасни што подразбираш под глуп дечко, па ке може повеќе да се дискутира и донесе правилен заклучок.
  Р.Ѕ. Убавината е релативна, a и минлива. ;)
   
 9. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.077
  Ја би груб но паметен...да ми мава по една секојпат кога нема да кажам нешто паметно...Како инаку ќе се опаметам?
   
 10. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.939
  Пол:
  Женски
  а да беше насловот Убав но глуп или грд но паметен немаше да биди подобро? |(
   
 11. Spell

  Spell Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Груб а паметен :) Јас имам таков година дена , се журкаме :D :inlove:
   
 12. RoseMarie

  RoseMarie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  18
  Под глуп мислам кој не те сваќа и се ти оди на нерви но убав дечко :D
   
 13. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.994
  Пол:
  Женски
  Има повеќе комбинации :D :D
  [​IMG]

  Шала на страна, немој да мислиш дека постојат само овие две комбинации. Е сега, тоа груб е релативна работа, не знам што подразбираш ти под тоа. Мене на пример груб ме асоцира на тип што е суров, бесчувствителен. Ти под тоа можеш да подразбираш прост човек, недоквакан.
  Како и да е, ако можам да бирам меѓу овие две комбинации би ја одбрала втората, од причини што веќе се наведени погоре :)
   
 14. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  15.978
  Пол:
  Женски
  Е со таков нема леб.
  Нема да го сликаш за еротско списание, неговата убавина нема да те разбира, а штом е глуп ке потпаѓа под туѓи влијанија и лесно ке биде заведуван од други + ке си билда его користејќи ја убавината. Па размисли си ти кој се исплати повеќе...

  пи.ес. Сериозно 13че? Ако си толку мала, ниеден од тие не ти треба. Подоцна ке ги спознаеш вистинските вредности и сама ке си дадеш одговор на прашањево. ;)
   
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.595
  Допаѓања:
  59.501
  Пол:
  Женски
  Доста се одговориве, темава и онака не развива некаква дискусија.
  kafe-muabeti/bogat-idiot-ili-siromasen-genij-t4161
  За вакво нешто се дискутира, ама за ова и не баш.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.