1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Убиена 15 годишната Тијана Јуρиќ

Дискусија во 'Политика и настани' започната од 4rever.unique, 7 август 2014.

  1. daks

    daks Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2014
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    106
    ама за да биде работава потрагична еден доктор кажува дека тој бил свесен за направеното, немал некое психичкко растројство :О не разбирам... што е ова ? па нема кому не би протекле солзи кога ќе ја види сликата на девојчето на која пишува дека е убиена на најмонструозен начин :/ закопана на најгнасно место.. тој воопшто не покажал каење
     
  2. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.574
    Веројатно не.Пошто тие се родени така без морал.
     
    На daks му/ѝ се допаѓа ова.
  3. daks

    daks Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2014
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    106
    ма ајде нека иде се у ...... и морал и се. ладнокрвни болни нестабилни безчуввствителни убијци манијаци монструмиииии , уништувачи на туѓа среќа, одземачи на детски живот ...
    до каде ќе оди светов ??? абе неможам да се помирам дека девојчево е онака убиено бе, без причина... излези надвор и пази се, постои можност да те убијат онака случајно... едно семејство е зацрнето за цел живот. ке гледаат во празно и ќе се прашуваат што згрешиле за да ги снајде ова ... ќе вложуваш во ќерка ти со цел да израсне во човек и да ги исполни твоите очекувања за чесност, да создаде семејство, да биде среќна и некој ќе ти го убие чедото и ќе ти го распара срцето.
    џабе пишувам ама морам на некој начин да ја искажам својата изреволтираност зошто нема моќ на друг начин да го направам тоа
     
    На exoticgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.946
    Допаѓања:
    30.784
    Пол:
    Женски
  5. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Прво што имав прочитано мислам дека беше нешто заради пари, сега излегува пијан бил, па случајно ја убил...зошто ја убил случајно? Зошто ја убил? Ако ја згазил со кола, а не сакал да одговара, зарем мислел нема да го најдат? Доколку е така, што направија со сообраќајкиве, летаат не возат, имаше и претходно сличен случај.Младо девојчево, што убаво како кукла и така некој да го убие од случајност, не ми се верува.
     
  6. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
  7. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.732
    Допаѓања:
    3.505
    Пол:
    Женски
    Овој пред да се обеси на сред плоштад, треба да се мачи и мачи и мачи така што самиот ќе побара да биде мртов.
     
    На daks му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    Како сум се изнаплакала,допре до мене приказната.
    Ја силувал,гомно едно неизживеано...
    Господе зошто само ангелите ги зимаш?

    Почивај во мир мила. ;(
     
  9. daks

    daks Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2014
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    106
    и јас сум плачела многу, и секој пат ќе плачам кога ќе ја видам сликава на малечкава. допре до мене оваа трагедија. не сакам да замислам како им е на семејството :/ господ да не чува од овие невернициве проклети и ладнокрвни
     
  10. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    Κолκу посаκувам во κелијата да му се погодат неκои убиј боже затвоρеници и сеκој ден да го κасапат по малκу. Дуρи и тоа ќе е пρемалκу!
     
    На SmileOnMyFace му/ѝ се допаѓа ова.
  11. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.538
    Пол:
    Женски
    Јас да ви кажам не сум за смртна казна.Тоа би било прелесно за злосторници како него.
    Таквите треба долгоооо да се мачат за да им проработи во главата дека сториле нешто ужасно.Ко што пишаа погоре дај боже со уште поголем мострум да биде затворен,да го силуваат групно,да го горат,тепат,сечат,да го гушат и дават и таман да цркне да го вратат пак во живот,солна да му даваат да пие.Да дојде во состојба да моли за смрт.
    Бог нека им дари утеха на родителите тешко нив сега :(
     
    На eliesaab, shz, VeRyCa и 4 други им се допаѓа ова.
  12. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Неколку години затворска казна за монструмов нема да го реши ова. После кога ќе излезе, не дај боже, ќе го стори истото на некој друг. Треба да го мачат се додека не умре.

    За девојчето премногу ми е жал. Нека почива во мир! ;(
     
  13. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Џабе ќе му е затвор и да одлежи, пак ќе го пуштат, можеби пак истото ќе го направи, само девојчето не може да се врати повеќе, не знам како се осмелил такво нешто да направи, без разлика на причината, не ни требало причина да има, пијан или не знам што.Освен ако не го казнат доживотно, трето нема.
     
    На hermosa и Sunshine.Sunshine им се допаѓа ова.
  14. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Што и да биде умрениот од гроб не се враќа. А за овој монструмот што и го направил тоа скоро сите се за смртна казна иако јас лично незнам баш. Како прво не верувам дека тоа смртна казна да го обесат или да му направат нешто ќе успее во Србија. Има држави каде што навистина се одвиваат таквите смртни казни за тешки сторени дела. А во врска со овој што ја убил Тијана јас лично мислам дека ќе го остават некоја година во затвор и после тоа ќе го пуштат и тој ќе си се шета слободно како ништо да не било.
     
  15. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Многу ми е жал за девојката :( нека почива во мир :(


    За губрето смрт ама не наеднаш туку парче по парче да му сечат од него за да пати да почуствува болка :devil:
    Млад живод однесе од своето семејство :( жално ;(
     
  16. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    И јас не сум за смртна казна,ако го убијан поклон ке му биде...
     
    На daks му/ѝ се допаѓа ова.
  17. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.034
    Допаѓања:
    26.574
    http://tocka.com.mk/galerija/763/strasniot-predator мислам дека крокодилов не е толку суров како овој монструм.Па си правел според како е во затвор.Мислам дека и да му пресудат смртна казна ќе му биде сеедно.Најлошо е за 1 месец сите ќе го заборават овој настан.И Тијана.Нека и е лесна земјата.Друго нема што да се направи
     
  18. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.303
    Пол:
    Женски
    Дај Боже јавноста ова никогаш да не го заборави и убиецот дури и да го пуштат,народот да му пресуди.Не само во Србија,ова грозоморно убиство на малата Тијана допре до цел Балкан.Толку свирепо и сурово да постапи со едно ангелче ;( ,каде ќе му оди душата на тој изрод.Му го видов и профилот ,тој е болен во психа роден,мислам триста милион затвори и мачења не се доволни за него :x .Па уште ставил песна Прошла је поред мене :^) ,очигледно мислел токму на нејзе,психопат невиден :puke: И ја одзеде младоста,а таа имала планови за животот,за образованието,и сите многу ја сакале.
    Се молам родителите на девојчето да се утешат оти таа веќе не страда,за жал болката е преголема ,секоја ноќ плачам кога на нив ќе помислам.Нема поголема болка од болката на родител!
     
    На daks му/ѝ се допаѓа ова.
  19. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Тоа може само монструм како овој да го сфати.
     
  20. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Многу ме потресе случкава, ја пратев од сам почеток кога исчезна девојчево.

    Читав на еден портал дека допрва ќе се утврдува дали била силувана и се молев да не е (барем тоа да не е во сето злодело), ама кога набрзо прочитав дека била, ми се искина срцето уште толку. :(
    Се ставив во нејзина кожа, буквално неподносливо е само да помислиш, а не да доживееш. :worried:

    За семејството и како им е ним, не можам ни да замислам.. ;(

    **

    За монструмот, немам зборови. Колку ладнокрвно ги давал изјавите, како нималку да не се кае.
    Некој ескперт за вакви случаи изјавил дека тој се чувствувал моќно кога го правел ова, а има и случаи низ историјата кога човек анонимен, со мизерен живот наеднаш убива некој колку да стане познат, да се пишува за него.

    Само се молам вакви случаеви да не се случуваат понатаму.
     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.