1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Убиен Осама Бин Ладен

Дискусија во 'Политика и настани' започната од FBI, 2 мај 2011.

 1. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Ваше мислење за овој настан. Позитивен или негативен став. Дали навистина до сега не знаеа каде се наоѓа???
  http://www.youtube.com/watch?v=aC9idzWMR5U
   
 2. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  87.629
  јас давам БЕЛ БУМБАР :clap: :clap: :clap:
   
  На Shana и Offspring им се допаѓа ова.
 3. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  820
  Осама е виновен за смртта на толкав број цивили што во секој случај на ова гледам позитивно. Не ме радува ничија смрт но овој човек навистина беше едно големо зло. Сепак страдаа обични луге, а оние големците против чија политика напаѓаше си беа сигурни во своите фотељи. Само нека се спремат сега американците за одмазда, ал каеда нема да го остави Бин Ладен неодмазден.. :tmi: .
   
  На FBI и baguf4e им се допаѓа ова.
 4. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  14.036
  Допаѓања:
  92.280
  Пол:
  Женски
  Викендов ни е како од Дизни. Фината девојка се омажи за нејзиниот принц, злобниот човек е убиен. Просто човек да не поверува. Обожавам среќни завршетоци!!!!
   
  На SanjaKirchner, mamence, BlueEyess и 26 други им се допаѓа ова.
 5. Hova

  Hova Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  127
  И јас се сомневам во информацијава, не се дава така лесно Осама, ама пак цело ова славење по Америкава... ќе го налутат сега многу арапскиот свет, кога ќе се расукаат, со се што имаат. Гледам на СНН весели, среќни сите, Обама насмеан до уши, носот од гордост до горе... јако ќе биде за некој ден кога Осама Бин Ладен ќе и мафне на камерата од некоја пештера :lol:
   
  На A-j-a, Konfetka и plawa им се допаѓа ова.
 6. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Нешто што најмногу ме нервира кај Америка, сите се истренирани за глума и тоа од онаа вештачкана. Барак Обама во подледниве два дена е полн со сарказам и со потсмев. Прво на мета му беше Доналд Трамп (човек кој не е за потценување), а сега потегов со Бин Ладен- многу иритирачка глума во говоров.
  Јас лично не верувам дека баш токму сега, после толку години го најдоа. Америка располага со моќни разузнавачки служби, сигурно подолго време знаеле за локацијата на која се наоѓал Бин Ладен. Но, знаете и Американците се наоѓаат во некоја си предизборна кампања, па ова на Обама му дојде како kец на десетка.
  Не ме чуди ако се’ ова има политичка заднина.

  Јас знам и сметам дека тоа што се случи со Светскиот трговски центар во 2001 е лошо и е за осудување, загинаа многу невини луѓе. Но зарем не загинаа и многу невини луѓе во Виетнам, во Србија, во Авганистан, во Либија??? Или само Американците се сметаат за луѓе???
  Кај и да е ќе се замешаат во некој случај со Голема Албанија, мислам дека имаат таков план за Балканов, а од тоа ќе бидеме засегнати и ние....

  Секаде каде што ќе се јави мала искра, тие ја распалуваат и искрено ме нервира нивната политика која успешно прави раздори насекаде низ светот :devil:
   
  На faye, SunFlower94, pink4ever и 3 други им се допаѓа ова.
 7. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  56.295
  Пол:
  Женски
  Каде е телото и доказот? :wasntme:

  Го убија и сите среќно си живееја... NOT.
  Ништо не се решава со смртта на водачот, зашто остануваат следбениците.
  И кога Американците би престанале да жртвуваат цивили и обични луѓе - тогаш би славела заедно со нив.
   
  На DivineChaos му/ѝ се допаѓа ова.
 8. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  14.036
  Допаѓања:
  92.280
  Пол:
  Женски
  Извадија слика од Осама кај што е убиен. Плус не верувам дека Обама би излегол така да каже пред цел свет.
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.371
  Допаѓања:
  63.411
  Пол:
  Женски
  Го убија водачот, но следбениците нема така да ја остават работата, па ќе изберат нов, млад водач, кој можеби и ќе стане помоќен, па ќе го вратат ударот. И работите не се секогаш така како што изгледаат...
   
  На faye и pink4ever им се допаѓа ова.
 10. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  премногу добра вест за да биде вистинита...
  финта америчка, да се прикријат други настани.. да се тргне вниманието на јавноста.. јас мислам дека најголема причина за оваа вест е да се да се занемари убиството на синот и внуците на Гадафи.. и некако ми мириса дека не е убиен Бин Ладен туку Гадафи... и ајде му текнало на Обама ќе го лажеме светот :D

  инаку кога би бил убиен Бин Ладен не само што ќе објават слики туку и низ цел свет ќе го шетаат неговото тело.. :D :D

  нели на снимките пред неколку години Бун Ладен има бела брада... како на сликата од телото има црна брада :^) :^) :?:

  [​IMG]
   
  На pink4ever му/ѝ се допаѓа ова.
 11. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  ‘^ Не е сигурно дека Бин Ладен е виновен за рушењето на кулите и уништување на толку многу човечки животи.Тоа е сторено од страна на САД за да имаат после причина да ги продолжат воените походи против муслиманите и светот воопшто.
   
  На faye му/ѝ се допаѓа ова.
 12. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.107
  Допаѓања:
  107.056
  Пол:
  Женски
  :music: ИЗБОРИ се ближат, ИЗБОРИ се ближат, ПРЕД НАРОДОТ се лижат, ПРЕД НАРОДОТ се лижат !!! :)
  Што да коментирам. Некому му завршува мандатот. На истиот некому, рејтингот не му е ко’ на еден некому што победи, а.... и онда, то је то.
  Ал’ шта знам ја уствари, ја сум ти Македонка бре ;) проста раја, тамо негде на Балканот, кај шо’ пиле не пеЈт.
   
  На DivineChaos, Phyramide и LivingGlam им се допаѓа ова.
 13. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Потполно се согласувам со ова и јас мислам дека настанот со кулите беше наместен од страна на САД и целата вина се префрли на Осама. Овие чисто- политички настани се многу интригантни и најверојатно поголемиот дел од вистината нема никогаш да го дознаеме :?:
   
 14. TennisBabe

  TennisBabe Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  364
  Да, и на ова не верувам многу многу.И пред извесно време нели се зборуваше дека е убиен Бин Ладен а потоа тој се појави на видео снимка во која праќаше закани.
  Taка да Never trust America.Чудна и за некои несфатлива политика водат.
   
 15. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  820
  Точно дека овие се премногу високи политики за ние да ги бистриме, но Ал каеда си ги презема заслугите за паѓањето на кулите близначки, потоа во Бaгдад кога со коли бомби беа убиени 130 луге пак тие излегоа со изјава дека е нивно дело,експлозиите во возовите во Мадрид- исто, и уште многу други, а дали и самите американци имале заслуга е тоа е веќе друго прашање. А и околу следбениците не значи дека со неговата смрт ал акеда -толку е - крај, ама барем со покажува дека ете неможе да се демонстрира сила на тој начин и да се помине неказнето. А и денес пакистанските власти ги уапсија шесте деца на Бин Ладен и двете сопруги,кога овој Бин ладен би бил жив незнам баш колку би стигнале до нив..ама пак ќе кажам, ова моево, како и цело ова е само матење празна слама, кој знае што се случува таму горе. :lol: .
   
 16. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.585
  Дали Чак Норис го уби Осама Бин Ладен? :?:
   
  На angelce1, zhap4e и LivingGlam им се допаѓа ова.
 17. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  56.295
  Пол:
  Женски
  Не Трендафилке. Никита беше :D
   
  На AlicaInWonderland, zhap4e и Trendafilka им се допаѓа ова.
 18. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.316
  Допаѓања:
  144.968
  |(
  Абе радост,поише и од ројал вединг.Кој настан го оценувате за најпозитивен во изминатата недела...пааа...се мислам,ама сепак мислам убиството на Бин Ладен.
  Тие таму у негови редови,се среќни,едвај чекале некој друг да ги фати мудата,бетер отиден во тоа главата за да си игра играчки.Овој стариов више на сите ни стана досаден,сега ќе има некој друг лош чико.Џокерот отиде,сеа Лекс Лутер е на ред,а Обама ти е сите суперхерои у едно.

  http://fun.mnogoo.mk/mk/articles/vesti/ ... vaat-drugo
   
 19. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Американциве се толку гупи што смешно е како лесно се манипулирани. Таму на некој обичен просечен граѓанин да му спомнеш некоја конспираси теорија ќе те гледа ко ментален да си. Слепо им веруваат на лидерите и појма немаат што се дешава низ светот

  Јас верувам дека е точна информацијата дека е убиен, сепак Обама не туку така излегува пред цел свет со објава. До сега имало само трачеви, нагаѓања и муабети, вакво нешто од белата куќа немаше. А дека сето ова има некоја позадина - има, не се сомневам. Само уште не сум сигурна што. Зашто баш сега, што прикриваат, дали стварно Осама беше виновен или му наметнаа, дали американците сами играат некоја игра.....еден куп прашања што се надевам наскоро ќе бидат јасни. Ако не друо барем викиликс да избаци некоја информација :D
  А тоа што е убиен, супер. Нема да жалам таков човек, ама такви ко него уште колку ги има ехееее.....не се тие толку опасни кои оние што легално убиваат невини луѓе во името на мирот :^)
   
 20. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.803
  Бин Ладен из дед. Лонг лив Бин ладен.

  Верувам дека прикаскава е вистинита колку што верувам во тоа дека вчера со Бред Пит поминав жешка заедничка ноќ и Анџелина се утепа јавувајќи ми се од пуста љубомора |(

  И кај е телото? Епа нема га.
  Ма јок, овие Америве нека си ги остават сценаријата за во филм, за нивниот народ нека гледа со подзинати усни, мене ќе ми треба нешто повеќе за да поверувам во прикаската „и сите живееле среќно се додека не умреле“. Завршија времињата кога ги читав браќата Грим, а рака на срце и тогаш бев свесна дека Шаренокожа де факто - не постои.

  Токму така, избори се ближат, кај нас се поправаат улици, а тие убиваат лоши батковци.

  Гејм оувр.
   
  На Konfetka и zhap4e им се допаѓа ова.