1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Убиен Осама Бин Ладен

Дискусија во 'Политика и настани' започната од FBI, 2 мај 2011.

  1. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Го делам мислењето со неколку од вас дека не е убиен и дека е некоја монтажа. Америчка финта е да се крени рејтингот на Обама. Наскоро ќе има таму избори.
     
  2. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.585
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Значи ич, ама буквално ич не верувам во ова и ми мириса на уште една местенка (за кревање рејтинг и слични ствари). Зошто на пример, ако го убија не го покажаа телото, туку кажаа дека ко бајаги го фрлиле в река !? :^)

    *утрово наидов на опасен твит : The awkward moment when Osama Bin Laden and Saddam Hussein meet in hell :D
     
  3. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Сериозно ова??


    President Bush tried and failed.
    President Clinton tried and failed.
    President Obama tried and succeeded.

    The moral of this is...
    If you want someone dead, hire a black man.

    За се' што ви треба. Повеќенаменски се црнците.
    Ок, да не испадне вака-така..
    I'm not racist. Racism is a crime and crime is for black people.

    Maлку он: Не верувам во ова. Години уназад мислеа дека него го убиваа(5-6 пати),а уствари паметњакович двојници си имал.
    Ако е вистина, подгответе се за нација со три раце и едно око.
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Konfetka

    Konfetka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    34
    http://www.youtube.com/watch?v=czzgOr4vlUE


    Бравос Обама ју дид ит мен! Осама бил застрелан во глава а исто така во видеово кое е поставено пред една недела на јутуб, каква коинциденција. Американиве се радуваат, први мај е новиот 4ти јули за нив. Толку по наивен, по прост и неинформиран народ не постои, веруваат во се што ќе им каже владата и президентот. И да го убиеле како само тој да беше опасниот терорист што на сите стравот в коски им го влеваше а години пред тоа беше пријател со Џорџ В Буш.
     
  5. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Еве ја очигледната фотомонтажа. Долниот дел на лицето е на Бин Ладен (устата, брадата, носот) и тоа од постари слики бидејки на понови видео клипови се гледа дека има повеке седа брада. Горниот дел на лицето е ископиран од терорист кој бил убиен пред неколку години.


    Исто така не верувам дека е убиен. Кога го уловија Садам Хусеин го бричеа, чешлаа и прегледуваа со часови на телевизија. Овој го фрлиле во море во рок од 24 часа бидејки така налагала муслиманската религија. Абе ајде, се загрижиле за религијата :x А не сакале да го закопаат за да не станел неговиот гроб место за поклон на неговите следбеници. Врска ми нема целава работа.....
     

    Прикачени фајлови:

    • Capture.JPG
      Capture.JPG
      Големина на фајлот:
      37,8 KB
      Прегледи:
      157
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Сега онака да прати една снимка Осама :rofl: Мислам дека американциве од страв ќе поцркаат :lol:
     
    На anima и Shana им се допаѓа ова.
  7. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Дај Боже еден од Ал Каеда да не остане жив и да се смири светов, ама муабетот RainBow ти е на место, колку се прости и наивни американците само тоа им треба :D
     
  8. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
    Абе кое убивање овој Осама е како мачка и повеќе од 9 животи има :)
    А од сабајле , откако слушнав за веста ми се проврти една мисла во глава.. Дали се сеќава некој , кој беше човекот што го обесија ??? Знам беше некој од овие терористичките организации, па го фатија Американците и го обесија.. се си мислев дека беше Осама тогаш... нешто се имам збунето очигледно :)
    Се сеќавам многу прашина се крена тогаш за тоа..

    Едит , се сетив на Садам Хусеин сум мислела :D
     
  9. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Real gangsta.....мада фака :D


    Инаку, знаеме сите дека сликата е монтажа, ама работата е што белата куќа не ја има објавено сликата како официјална. Значи тоа си е монтажа на некој уана бе фотошопер и се дигна галама. Си објавија телевизииве без да ги интересира од каде доаѓа. Најбитно е да е скандалозно, изворот дали е релевантен мање-више

    Му требаше на Обама вакво дигање рејтиник, инаку беше на работ да добие "You are fired!" од Трамп :D
     
  10. Lizza

    Lizza Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    17
    Јас би почекала некое време да видам да не прати Бил Ладен некоја снимка на која не поздравува сите, здрав и прав човекот, ништо не му фали :D ако не прати ништо тогаш може да е вистина ова со убивањево, е дури тогаш кога ќе нападнат тоа терористите од сите страни...нека се пази Обама, башка и имињата им се римуваат Обама - Осама :D
     
  11. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    дај Боже да се јави жив и здрав, не затоа што го сакам и обожавам , бидејќи се грижам за безбедноста на цел свет, овие од алкаеда сигурно се сега на 300 ако е вистина убиен.
     
  12. Lizza

    Lizza Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    17
    Ќе биде опасно ако е навистина убиен, и до сега имаше терористички напади насекаде, епа може да замислиме како ќе биде одсега :tmi:
     
  13. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Овие Американциве се тотално ненормални, која провокација, а ние никогаш нема да дознаеме за кои цели се случи ова што се случи. Како демек Осама нема наследници ако воопшто тој бил лидерот :D Којзнае што си готват Обама и другарчињата, оние овцине Американски нека мафтаат со знамиња. Кој е поупатен во целава ситуација, сигурно знае дека сите експерти кои тврдеа дека кулите на 11 Септември не се срушени од авионите на Ал Каеда, него низ сите цевки имало детонатори, ги снемало од лицето на земјата. Сега ди си ги скрстиме рацете, и да си чекаме само тоа ни останува, за да видиме што е финтава. Според мене Осама ни постоел, ни умрел како некој таков опасен тетористички лик. Ајде ти се молам, скоро 10 години од кулине кога се рушија, секакви сателити трита глупости не го најдоа, баш денеска. Погоре некој спомна дека има некоја ујдурма направено со Гадафи и нафтите, и се мачка работава со Осама :D страшна работа. А баш ми беше чудно мене, ич за таа случка прашина не се крена. Ако видиме реално, американциве душа дадоа за пуста нафта... Можи ни е во крвта балканска да сметаме дека се е некаква завера, ама овде смрди нешто и тоа ептен смрди. Муабетот ми е, што и да е работава баш ми е жал што којзнае колку невини луѓе испозагинаа од сите страни.
     
    На senza.parole, LivingGlam и Phyramide им се допаѓа ова.
  14. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Алелуја :lol:

    R.I.P Осама мислам ако можеш ... ]:) :lol:

    Редно беше ......

    Верувам дека го скинале мислам за 50 милиони кој не би ? :D
    Стани Осама те предадоа :D
     
    На NotInLove88 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Па си има човекот двојници, можат фино лепо да стават двојник, демек не е убиен и да си продолжат со пожестоки напади. Ние всушност поим немаме што се случува и какви се не игри се играат, па можеме од безбедноста на домовите само да си нагаѓаме.
     
  16. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Сабајле кога му кажав на дечко ми дека го убиле Бин Ладен,тој рече -''ПАК''? :D Па нели го убиваа повеќе пати...
    Сликава е како некој почетник во фотошоп да ја правел,и не ми e верна ич оваа работа со Бин Ладен.Телото го закопале во море?!? :tmi:
    Едно е сигурно-Ние,обичниот народ,никогаш нема да ја знаеме точната вистина за тоа што се случи со кулите близначки,и кој е поврзан со тоа.
    Исто како и за тоа дали Бин Ладен е убиен или жив,и ако е убиен дали воопшто вчера се случило тоа.
     
  17. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Е па стварно ми е преку глава од амерички ср*ања. :puke:
    Воопшто не се возбудив околку наводносто убиство на Осама, па и без да гледам вести претпоставував дека е чиста лага. Приказна за мали деца. Го убиле, па го фрлиле в море, а да и ДНК анализата покажала дека тој е тој, ахам нема проблем.
    Па ај барем за малку да се посомневаме дека е тој, да ангажирале фотошоп профи, а не вака како јас да сум ја работела.
    Нејсе, избори се ближат и во САД, рејтингот на Обама е во опаѓање и мораше нешто гоооолемо да се преземе.
    И сега додека американците го величаат после спасувањето од најголемиот терорист на светот, а он гледа како му расте рејтингот, чичко Осама најверојатно ужива во благодетите на овој живот, ако не е и во некоја операциона сала, во очекување да си добие поубав лик.
     
  18. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Како во амерички филм, американците го спасуваат светот од лошиот чичко кој е семоќен.

    Ова американциве секогаш се насочуваат кон еден лик како извор на сето зло... и секогаш они победуваат.
    Обама- херојојот што го спасува светот.
    Осама- лош, лош, лош........
    .... а бе овие двајцава како браќа звучат :^) , Обама и Осама :?: ... :D
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  19. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Гледајќи многу документарци околу ова, верувам дека 11 Септември е изрежирано од самите нив...сега претпоставувам дека самите ќе си срушат уште некоја зграда демек ги нападнала дружината на Бин Ладен заради одмазда, па ајде повторно напад од страна на Американците...каде има нафта таму се и тие...
     
  20. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    По изјавата на Барак Обама дека Бин е ладен, за броени минути и лично Бин, ќе излезе, на телевизија Ал Џезеира да ја потврди радосната вест за својата смрт. Очекувајте подетални информации подоцна во вестите . :geek:

    Но, на страна од мојот зелениш стајл на коментирање, ја секако се палам на одредени коментари и би што повеќе такви коментари против цел фазишоиден сојуз на држави и начинот им на ненасилно решавање на нештата, ненасилен колку и протињање у шупац со две раце, бидејќи температурата на твоето тело, не е колку што одредиле... макар Светската Здравствена организација никогаш и не рекла колку таа треба да биде. Но, ова е за светски добробит, да живее Арес и „великата демократија“, креирана специјално за малите! Америка, Америка, заради хамбургерите ви ве љубам.

    Guy Verhofstadt: the end of a decade of terror
    After having heard the news of the death of Osama bin Laden, Guy Verhofstadt, President of the ALDE Group in the European Parliament, felt relief. Verhofstadt was President of the European Council back in 2001 when 9/11 took place. In the name of the European Union he called these attacks "barbaric".
    02/05/2011

    After having heard the news of the death of Osama bin Laden, Guy Verhofstadt, President of the ALDE Group in the European Parliament, felt relief. Verhofstadt was President of the European Council back in 2001 when 9/11 took place. In the name of the European Union he called these attacks "barbaric".

    Guy Verhofstadt: "I look back and deeply regret the many victims of the reckless and unjustifiable violence of Osama bin Laden and Al Qaeda. The terrorist attacks of 9/11, as well as in London, Madrid and so many other places were all barbaric through their indiscriminate nature and scale. Although I am glad Osama bin Laden is now gone, and Al Qaeda decapitated, it is nevertheless regrettable that bin Laden does not have to appear in front of the International Criminal Court and cannot be held to account for all these atrocities. и, некој некого ќе повика на одговорност, или како и се претходно, само да си спомнеме, да не има по весници, ден два, ама ова е онака у муабет ние, пошто сме си ЕУ, не сме со вас, ама не сме ни со сите.

    "I truly hope that the death of bin Laden means the end to a decade of terror. Following the ten years of hope after the collapse of the Soviet-Union, we lived through ten years of fear, which resulted in a movement of more nationalism and exclusion. With the democratic revolutions in the Arab world and now the end of Osama bin Laden, let's hope that a new era has started."

    "Now it is important to avoid creating a new generation of people frustrated by the attitude of the West. The only way to achieve this is to support without hesitation the people in the Arab world that are fighting for freedom and democracy. We must not listen to those who are warning of looming chaos following the demise of dictatorships. Dictators do not bring stability but terror. The international community must take its responsibility and clearly support the people in Syria, Libya, Bahrain, Yemen and other countries, and unequivocally oppose the indiscriminate repression of their populations. 2011 must be the year to restore hope for the the future."
    (http://www.alde.eu/press/press-and-rele ... ror-37362/)