1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Убиен Осама Бин Ладен

Дискусија во 'Политика и настани' започната од FBI, 2 мај 2011.

  1. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    ц ц ц ц
    Готово, ерата на терор заврши значи :D

    Now it is important to avoid creating a new generation of people frustrated by the attitude of the West. - демек старата веќе ја нема :^)
    The only way to achieve this is to support without hesitation the people in the Arab world that are fighting for freedom and democracy. - се разбира - давајте оружје, пуштајте војници и оправдувајте силување на цивили, тоа е помагање и поддршка :clap:
    |(

    ... а геноцидот во Руанда беше "војна на племиња", Американците фино си беа повлечени со забрана за помош на цивилите, после испадна дека меѓународната заедница всушност знаела што ќе се случи, но одлучила да не реагира. Е таква е меѓународната политика - "помага" кога има зошто, ги поттикнува и разгорува страстите и војните - кога има зошто.
    Борци за човекови права |(
     
  2. Happygirl13

    Happygirl13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    60
    Е да бе жими мајка е убиен |( .Божем така лесно се убива нај бараниот терорист!Може и го стегнало инфаркт овие дознале па сеа ајдее да се пофалиме дека сме го убиле.Ако беше убиен сега по улиците на Америка имаше да тече крв кога ке нападнеа терориститее..Јас не верувам дека го убиле а и да го убиле божем он нема наследници..
     
  3. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    јас не верувам дека е убиен иако сметам дека брза смрт е преблака казна за таков човек, требаше да го осудат на доживотна робија и тоа во самица.
     
  4. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    И мене ми е конфузно некако сето ова :^) Посебно кога кажаа дека телото негово го фрлиле во море...Сликите ми изгледаат дека се фотомонтажа...Во едно сум 100% сигурна - ова е само увертира во она што допрва ќе следи..Според мене ќе има ептен црно сценарио и лош исход...
     
  5. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Абе Ливинг, од која мешѓународна заедница ти очекуваш било што, кога истата почива врз десет контрадикторни еден со друг принципи на меѓународно право, а да не речам, сојузите од држави, токму тоа и го користат, бидејќи против секој еден од тие принципи, за да побиеш, ти можеш да си се повикаш на друг од нив, пак терај си по твое :)
    мирно решавање на спорови, неупотреба на воени средства за решавање спорови, почитување на суверенитетот на секоја држава, а од друга страна имаш, право на самоопределување на народите, право на нивно отцепување од веќе постоечка држава, припојување кон друга, или прогласување автономност, а да сето тоа се прави со мирни средства и не се ружи суверенитетот на државата :). Ајде кажи ми демократијата што е. Убаво имав професор луд во средно, филозофија предаваше, ќецови фрчеа кај него на прашање демократија, пошто никој го немаше одговорот, а и тој самиот го немаше. Пошто демократија, очигледно ти е подвижна материја, границите и зафаќаат до каде оној што ја контролира сака да му зафаќаат. Кога он ќе рече стоп, пу пу не важи, така и е.
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  6. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Без разлика дали го убиле или не го убиле Бин Ладен мене тоа не ме радува како што не ме радува смртта на било кој човек. Од една страна си викам зар туку така ќе искочи Обама на цел свет да каже дека е мртов Бин Ладен, а од друга страна ич не ми се верува, целата ситуавија ми делува мижи асан да ти баам. Која и да е вистината ич нема да се шлогирам ако по некое време Осама Бин Ладен ни мафне од некоја снимка да не поздрави :hai: I am here and fully alive! BEWARE!!! hahahaha :devil: Па да испадне после целата ситуација на американците шалили смо се. Живи били па видели што допрва ќе ни свирнат Ал Каеда.

    Заклучокот е дека одмаздата и војната на никој не му донеле ништо добро. Во војна и одмазда нема победници има само губитници!
     
    На faye му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ladymilion

    ladymilion Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    27
    и мене искрено не ми е баш за верување дека е мртов
    но доколку е така баш ми е мило...
     
  8. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Додека не се најде телото не верувам.

    Што, се обидуваат да излажат 6 миљарди луѓе дека е мртов? Што сакаат да кажат? Дека го зеле телото и го иситниле на милион парчиња и го разнесле на сите делови од светот и сеа неможат да го склопат. Епа ние нафта не пиеме. Ама се заебале, зејтинот го поскапеа, не пиеме ни зејтин веќе. Сами си се криви.

    И убаво му рече еден другар денес на друг другар што тврдеше дека Бин е мртов.
    Едниов вика: Мртов е, откриле преку ДНК.
    Другиов: А ти ја виде ДНК-та?

    и во право е. ;)
     
  9. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    И јас лично не верувам дека е убиен!
     
  10. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    И јас не верувам дека е убиен ;)
    Каков прво по сликите се гледа дека е монтажа.
    Второ го фрлиле телото во море :?: :?:
     
  11. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Леле нели гледате дека сликата е направена од некој уанаби фотошопер. Како прво сликата е стара и е насмеан побогу. Како може овие го убиваат тој да се смее. Дајте, ве молам. Можеби е убиен но таа 100% не е правилната слика, а и мислам дека нема ниту да ја објават. Мене ми е сеедно дали е убиен или не е, лично во никој случај не ме повредил или на било кој начин влијаел за да се припотресувам.
     
  12. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Да ни е здрав и жив Фотошоп ... а дека е убиен па и не верувам баш многу :)
     
  13. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    :o :o :o
    Освестете се феминки! Отворете им ги очите на сите...
    Мртов е!!! И тоа не зашто го убил некој, туку зашто го стигнала магијата на денот.

    |( |( |(

    Ете што не ке чуеш. На ист ден како за овега, стигнала и веста за убиството на Хитлер.
    Ај здравје, догодина на истиот ден и веста за смрт на душманот наш ке дојде.

    Нејсе. Носете нешто наопаку во тек на целиот месец мај, што си е сигурно - сигурно си е. Навечер замивајте се со крстена вода, по 3 пати Оче наш и помолете се на Богородица. Во мајски петок - пост без масло, среда може со масло... прашав поп, рече ок е, ама по 10 денари плус на икона. Медитирајте 3 пати неделно, има убава сала и часови кај тетин ми, купувајте македонски производи зашто падна цената на нафтата, а ако летне и глава на некој наш, може и платите ке се покачат.

    Поздрави и честитки.
    И доста беше, жив - не жив, битно јас сум добра. Ја победив дијареата.
    Здраво Маријо, Чао феминки. R.I.P О ти САМА душо...
     
    На senza.parole, mims-89, interesna и 2 други им се допаѓа ова.
  14. Happygirl13

    Happygirl13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    60
    Заборавив прееска да напишам..: Избори се ближат,лаги се нижат :)
     
    На Independent.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  15. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
  16. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    “Кувајтските медиуми ја објавија пораката на убиениот Осама бин Ладен.

    Во неа наводно напишал дека жали што ги запоставил децата поради неговата предаденост на џихадот и од својата сопруга побарал да не се премажува.

    Бин Ладен во пораката напишал дека не сака неговите деца на станат членови на Ал Каеда :party: , пишува кувајтскиот весник Ал – Абнаа, а пренесува британскиот Градиан.

    Во неа бин Ладен предвидел дека ќе настрада поради предавство од сопствените редови. Кувајтскиот весник не објавува на кој начин дошол до пораката.„



    што така!? нешто се просветлил човекот, после да не верувам у Господ. :angel:
     
  17. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Искрено повеќе незнам што да мислам, навистина е за верување и за неверување веќе работава, и не само оваа туку и сите работи што ги слушаме.
    Како и да е, мое мислење е дека доколку успеале да го фатат (ако е сеуште жив човекот) тие не го убиваат бе туку така и не го фрлаат во море во рок од 24 часа. Ако успеале да дознаат кај е ќе го фатеа, па ќе си беше исто ко со Садам Хусеин нали. Свечено погубување ова она.
    Не е ни битно, америве ќе си прават што сакаат по цел свет и никој ништо не им може, пола свет го уништија ради таа нафта, и предизвикаа 1000000 војни само за да им се троши оружјето, изиграваат миротворци, а сите војни ги почнаа.
    Нејсе сега ќе се појави и друг заменик на Обама овај Обама де! :x
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Може случајно дознале дека умрел човекот, па решил Обама дека може вака да си го дигне рејтингот :rofl: Ќе дознаеме по години и години што всушност се десило и каква е вистината :)
     
  19. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    which one? :wasntme:

    Муабетов за Обама и рејтингот веќе децата на улица го зборат. Boring :yawn:
     
  20. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Јас тврдам дека е мртов !!!
    Баш сега ми се јави Обама ми вика феминките не ми веруваат само а јас цел свет го убедив :D :D :D
    Не не шега на страна мислам дека овој пат е ГОТОВО :)
    Како Чичко Садам Хусеин што го скинаа така и овој то ти се вика Амерички инает :D
    Им згреши бе а со американиве нема зезанција ....
    50 милиони предаден е де факто ... Туку ова што е дека пред избори фала богу па да биде посвежо , па и самиот Обама кажа ако гледавте дека 1 година му биле во траг ама као сега се решиле да го Килл ]:)
    Туку заврши приказната за Бил Ладен :lol: и затоа сеа пливаа :rock: