1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Убиство во Скопје - избоден матурант во Ѓорче

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Elennaa, 19 мај 2014.

  1. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    И пак македончето се повлекува, добродушно, стихијно...не ни е генот лош, не сме злопамтила.

    Прашањето е како институциите, законот, судот може да дозволи човек со 15 кривични да биде на слобода и да хара со ладно оружје, да ограбува. Тој треба да е постојано на распит, да се менторира, да се надгледува, несмеат криминалците со претходни кривични дела да се пуштат сосема на слобода.

    А за Сокол срцето ми се наполни. :@

    Почивај во мир Ангеле
     
  2. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Леле немој да тресеш! Што прават нашите со нас? Не учат да колеме деца? Се читаш ли што пишуваш.
    Е додека некои како тебе филозофираат и сонуваат за мир и толеранција и како тоа не биле они криви, лидерите им биле, ние македонците ќе си патиме и ќе дозволуваме да не истребат од сопствената држава. Овој Насер ако е малолетен, лесно ќе го пуштат, а ако е полнолетен можеби ќе го осудат некоја година затвор, плус условни, можеби и помилување и ќе излезе брзо, но Ангел нема да се врати. Не ни треба само смртна казна за ѓубрињава, туку еднаш засекогаш да се протераат од државата.
    Не мешајте одма избори, ова е започнато уште многу пред овие избори а најстрашно е дека ќе трае и ќе зема поголеми размери. Никој нема да ги сопре, ниедна партија која би дошла на власт.
     
    На Daydream, calliope, mims-89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.192
    Допаѓања:
    123.801
    Насер? Насер има брат? Без разлика колку сум примитивна со ставов, и колку е глупо, ама треба Насер да види што е болка. Крва освета има кај нив, шиптараната. Убиј му го најмилото, да види како е.
    И онака знаат дека е Насер, значи знаат и кај живее.
     
    На Dog-lover, Daydream, Pirana и 2 други им се допаѓа ова.
  4. anaantonia

    anaantonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 септември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    122
    се заборави изглеа на палењето цркви пред две три години,се забораави и на масакрот на Смилковско на Велигден и еве сега убиство на млад човек ден после матура
    И после ке кажете не било на верска основа??
    Стока од народ!!!
     
    На Dog-lover, sweet-star и Daydream им се допаѓа ова.
  5. Chikaa

    Chikaa Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2014
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    46
    Лице со криминално досие шета на улица слободно правејќи нови дела,приведено е,и што казна ќе му се одреди,5 години?! Не е прв случај,дај боже ама не ми се верува дека ќе биде последен.И чија кривица е ова?! Ако некој краде,треба да му се сечат,раце,и после тоа ќе се осмели да краде пак?Мислам Не.Ако некој убива,тој треба да биде убиен.После ќе се осмели некој да убива? Се додека гледаат лицата склони кон криминални дејствија дека делата поминуваат неказнето,ќе го прават тоа. Онаа мустакликата со напишани просто проширени реченици на лист хартија од некој човек со завршен филолошки факултет,ќе излезе тврдејќи дека се е под контрола дрн дрнн дрн,е таа е редно веќе да ја снема од лицево на земјава,таа и цела клапа со неа што стои во позадина,и група горили за една плата што ги чуваат и нив и нивните деца и нивните домашни миленичиња.Моќта е во нас,треба да ја усмериме некако,да направиме нешто.
     
  6. danielka0507

    danielka0507 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски

    Око за око заб за заб...До тука стигна работата...Друго чаре и не гледам во оваа проста и бедна земја на криминалци....


    И дефинитивно после ова црнана чума Јанкуловска да си даде оставка...После толку улични убиства, криминал и сообраќајки, редно е да и дојде памет и да си замине..А не да купува станови и да делкаат банки...Срамота...
     
  7. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.907
    Во Македонија се знае, педофил и убиец за 6 месеци ќе излезе, а ако крадеш од државата-20 години, по можност и доживотен затвор. И сега, пак ништо нема да направат, може ќе речат и се самоубил. Ама, како и секогаш живеат во нивна, т.е ние живееме во туѓа држава, ете затоа никогаш ништо нема да се направи нешто против.
    http://www.youtube.com/watch?v=N6loFB0u8O4
     
    На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
  8. danielka0507

    danielka0507 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Една феминка кажа погоре убаво е што не се прави попис, ќе биле над 25%....
    Тоа е лага...Попис не дозволува Али Ахмети, затоа што прашање е дали се и 20%...А со тоа ги губат сите права согласно Рамковниот...
    Јас мислам време е да се истурка пописот...И да се стави крај на нив....
     
    На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.
  9. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Јас убаво ви реков, слободно нека излези од вас било која, која шири омраза на етнича основа и е спремна да одговара за убиство и нека оди да го убие било кој албанец, ако сметате дека тоа е единствено решение. Убаво ви е од дома да штракате на тастатура и да велите дека било на етничка основа и да ширите омраза и поттикнувате на нетолеранција. Најизненадена сум што голем дел од вас кои сте страсни поддржувачи на влаедачкава партија (во неколку наврати имате кажано дека ве вработила),до пред еден месец фрлавте со дрва и камења и ширешвте омраза врз база на припадност на политичка партија, па дури и по неутралците и сега истите доаѓате и пишувате како не верувате во правниот систем и власта не може да се справи со нив. Само да ви кажам КАСНО ПАЛИТЕ, за таквите работи потсетете се пред избори, а не после избори. :!:
     
    На LaDyDoLl, jb82 и danielka0507 им се допаѓа ова.
  10. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Срамота жално очајно, ова само шиптарите го можат, одма ножеви да вадат и убиства оти тие друго и не знаат. Исто се случи и со децата на Смилковското и уште колку примери.
    Тој убиецот и другарите негови треба да ни ги остават на плоштад денес и сите да им одиме да им покажеме и ние сега што можеме.
    Ненормални едни, и после соживот, ма кој соживот бе прво нека научат како се живее со народ после нека излегуваат во јавност.
     
  11. Pirana

    Pirana Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2012
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    1.507
    babyblond, најсериозно те прашувам, ти да не си пијана уште од сабајле?

    Немој ти на мене да ми даваш слобода по форуми да излезам и да пресудам на некој, не ми објаснувај кој штрака по тастатури затоа што златна ти си таа која нема видено војна, а не па учествувано, и си земаш за право да делиш некаква слобода!
    Немој да ми се правиш на Васка Илиева и да изиграваш некој медијатор и борец за човекови права на форумов, ти си таа што прва треба да искочи од дома па после да кажува, а не да упаѓаш како гуска во магла со глупости.
    Чувај си ги ноктињата на рацете со кои куцкаш по тастатура и солиш памет, бидејќи само тоа и можеш, и немој многу да јадеш топлинки затоа што има некој на форумов што чита и е директно засегнат, ја видел крвавата слика на војната со свои очи и пушка во рацете од која му се скршиле ноктите!
     
    На De-lovely, Daydream, calliope и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно не е во ред девојчето ич не и замерувај, види кај и забега паметот, политика власт се живо измеша, само убиецот не го спомна. :x
     
    На Chikaa му/ѝ се допаѓа ова.
  13. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Се најдовте со мувата на капата сега се правите наудрени, а цело време зборувате за крвна одмазда, да го убиеле брат му на убиецот, да го убиеле овај да го убиеле онај, оти не сте верувале во правниот систем на партијата што ви ја гласавте. Нејќам да има војна затоа кој сака да убива луѓе, слободно и нека си се сноси со последиците, а не цела нација да ја поттикнува на тоа со ширење говор на омраза. Очигледно јас сум единствениот објективен член на форумов после Rainbow.
     
  14. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Не знам како и колку да молчиме. Згрозена сум. Сега треба и бојкот да направиме на друг начин. Не треба ништо да купуваме од кај нив. Ама ние македонче желно за парички им ги полниме џебовите. И девојчињава се продаваат за една кока-кола и се иживуваат со нив. па кога ќе ги чујам по форумиве дајте ми совет тој е друга вера ама многу се сакаме. Епа девојки ( секоја чест на исклучоци ) тие друга вера вчера убија еден ваш брат. И не била верска омраза? не знам само до кога ќе молчиме. Вчера и јас бев дел од толпата во Ѓорче. Се додека седиме дома - следен ќе биде некој наш близок. Сега е времето кога треба да се обединиме, на секаков начин да не им дозволиме да не газат. Нема да не уценуваат со 62 пратеника? Е не не уценуваат, не убиваат на сред улица и никој не одговара. Мој пријател за една обична тепачка каде што немаше никакви телесни повреди на повредениот лежеше 6 месеци. А овој ќе се извлече. ќе шета по улици. Тоа ли е правна држава и правно општество. Неможам да се приберам од загубата. Премногу лично го доживувам сето ова.
     
  15. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Ако болдираните делови во цитатите не е повик за насилство и убиство, не знам што се. :x И сега кога ви реков добро одете убивајте и сносете си ги последиците, наместо сите да ги повикувате на тоа(јас не сум способна да убијам никого, затоа не повикував на насилство првично), штом ете според болдираново не верувате во државата и власта и правниот систем и не верувате во владата, на која е на власт партијата за која најгласно агитиравте пред изборите,пак се лутите. Мислам дека нема потреба да цитирам мислења од политичките теми. Исто колку што знам сите се прокламирате за верници, а сите вери го осудуваат убиството. :!:
     
  16. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    ^^ Што ти е ма тебе, што цитираш, ти врска немаш што сакаш да кажеш и не знаеш сама да се изразиш. Тоа се наши мислења, што сакаме ќе кажеме, на кој начин сакаме да го изразиме нашиот револт, така ќе направиме. Ако имаш што да кажеш-кажи а не само да цитираш туѓи мислења и да се повикуваш на избори, на бранко, грујо, станко, не им е местото тука на твоите досетки. Ако си огорчена од партиски препукувања не го сеј тој отров и тука. И немој да се повикуваш и да се криеш зад туѓ грб (во случајов на Реин, гледам си ја споменала), она има свое мислење и не се криј зад нејзината објективност, бидејќи ти ја немаш истата.
    Гледам си ги цитирала оние со кои доаѓаш во конфликти во теми за политика. :x
     
    На Daydream, Elissa и Pirana им се допаѓа ова.
  17. Pirana

    Pirana Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2012
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    1.507
    А што се фати ти за тоа ние на што повикуваме? Што распали во одбрана на некои си Џељо и Наџмие, и се дрзна да делиш некоја слобода за насилство небаре си го фатила светиот грал? Ќе те разберам само ако си Албанка, па толку се возбуди.
    Удираме да, затоа што појма немаш од животот и трескаш глупости, џабе е ние што удираме тука ти си западнала во голем зимски сон, можеби треба да дојде некој и да ти мавне една тава од глава за да те разбуди и освести.
    Правиме ние што сакаме на наша одговорност и затоа не треба да се возбудуваш многу многу, во обид да испаднеш интересна и мудра го правиш сосема спротивното.
    Јас од затвор ќе излезам, ама тој од гроб нема да стане никогаш.
     
    На loca7 и Elissa им се допаѓа ова.
  18. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Па зошто повикуваш на насилство и убиство или ги поддржуваш таквите. Знаеш дека ќе настани „конфликт“ ако сега некој македонец убие албанец, така? Не сум албанка, ама верувам во правдата на Бог и на државата, не е мое да ја земам правдата во мои раце помина времето за тоа пред еден месец.
     
  19. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    На вакви личности не треба ни да им реплицираме, нека си коментира сама. Кога убијците и се побитни од жртвите, и според неа треба да молчиме за ова убиство за да нема етничка нетрпеливост.
    Зошто ние да молчиме, Зошти тие не внимаваат????????????????
    Правдата на бог оди сега на мајката на детето да и ја кажиш па да видиш шо ќе те снајде.
     
    На loca7, tinan, makedonkamak и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    И ти оди в партија и кажи им дека не веруваш во правниот систем на државата и дека треба сите поединично да излезиме и самостојно да убиваме албанци па и ти да видиш што ќе те снајде. :lol: