1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Убиство во Скопје - избоден матурант во Ѓорче

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Elennaa, 19 мај 2014.

  1. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Бајбиблонд-ми ја отече, ќе морам да станам садови да мијам. Полн садопер има да измијам само да не те читам веќе во оваа тема. :D
     
    На Daydream, makedonkamak, tinan и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Каде се модераторките да регираат?! Знам дека социјалните мрежи и форумиве се создадени за луѓето да се испукаат на нив, за да не реагираат и бунтуваат на улица, ама и овде не е во ред да има вакви изјави со говор на омраза и повици на убиство и клетви. Во ред е во темава да се изрази сочуство и да се каже дека треба да се преземе нешто на легален начин за да не се повтори ова, ама не е во ред да се шири омраза врз било каква основа(етничка припадност, религија итн...).И форумџини внимавајте што пишувајте сепак јавен е форумов и не е во ред јавно да се повикува на омраза и насилство, ако сакате да направите нешто направете го, и одговарајте си за тоа, не ги повикувајте другите на тоа. И на сите ви препорачувам да го гледате филмот "My name is Khan" за да се смирите малце и да сфатите што ви кажувам.
     
  3. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Оди миј ги , само не фрлај по албанци со нив,твојата сакана сопартијка и министерка ќе ја среди ситуацијата и максимално ќе се заложи да го реши случајот. :D
     
  4. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.630
    Пол:
    Женски
    Луѓе едно прашање надвор од препукувањево..Дали имате инфо за денес дали ке им протести во Ѓорче и сл...Читам погоре ке имало и динамити глупости ке носеле ке палеле мостови..Имам блиски луѓе што живеат таму и сум загрижена за нив па ме интересира ако има такви работи да си ги приберам нејкам некој ни крив ни должен да погине ...
     
  5. Ane.a

    Ane.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    83
    Пол:
    Женски
    Мала ај не го тупи веќе, не живеј во некој измислен свет на толеранција и разбирање, треба да се соочиме со реалноста, која не удри по лице со тој настан вчера, престани те молам да коментираш веќе на темава, зошто ми правиш поголем револт
     
  6. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Блонд,јас знам дека треба се построго да се направат законите за нив,бидејќи важат само за нас.
    Точни мерки не можам да ти дадам,јас сум нутриционист,не сум преставник на власт.
    Инаку не верувам дека се над 25%,и имаат права кои не би требало да ги имаат.
    Нема врска раѓањето со темава бидејќи зборуваме за насилството извршено над момчето и фактот дека стално се извлекуваат.
    Како и да е,јас си го изразив мислењето,само да кажам,Господ нека им даде сила на неговите.
     
    На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.
  7. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    И како ме засега мене тоа? Мене би ме засегало ако убиете некој албанец и почнат немири и војна. Инаку и јас сум револтирана од настанот и треба да се казнат многу луѓе, ама гледам подалеку од сопствениот нос.
     
  8. danielka0507

    danielka0507 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Каква смртна казна, што се глупирате..Па пре мене ке ми ја изречат ако случајно украдам патлиџан на пазар од колку на албанчиштава што не колат и убиваат...
     
    На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.
  9. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Јас слушнав дека вечер ќе имало повторно протест, дури слушнав дека ќе било пострашно и од вчера.
     
  10. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Бејбиблонд многу си контрадикторна, прво викаш дека од партиите ги терале да шират омраза, а од друга страна ВМРО и министерката Јанкуловска повикуваат на смиреност. Оди па разбери се сама ако можеш. Луѓето се огорчени од настанов и не верувам дека потикани од партија пишуваат тука.
     
    На Daydream му/ѝ се допаѓа ова.
  11. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    Што да се каже веќе што не е кажано уште пред две години, ова знаеме како ќе се заврши, пак истото сценарио од тогаш..... затоа да им предложам на ценетите |( органи за да нема реприза, инцестот кога веќе по некое чудо го фатиле благовремено, да добие доживотна казна затвор и да се промени кривичниот законик малку, многу е лабав.... иако не сум сигурна дека и построгите казни ќе ги запрат планинците но вреди да се проба кога веќе ништо друго не остана |( . А вие пак одете гласајте, што помогнаа вашите гласови сега, кое фајде?? Уште еднаш да ми излезе пред очи некој партиски послушник, некоја амеба, да ми агитира за избори ама кога и да се ќе го.... нема да штедам на зборови...
     
    На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.
  12. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Не реков дека партиите ги терале да шират, туку дека не е во ред членови на партии да шират омраза, во случајов цитираните беа од ВМРО, ама ова важи за сите партии,а не само за тие на ВМРО. И не ме терај да спомнувам имиња на партии и не ми ги превртувај зборовите. Ако сакаш да убиваш луѓе убивај, одмаздувај се, одговарај си пред законот, само не ми ги превртувај зборовите и не мe прави негативец, само затоа што сум пацифист и верувам дека за се постои легален и ненасилен начин за да се реши.
    [​IMG]
     
    На gangstergirl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Од кај знаеш па ти кој од која партија е и дали воопшто е? Што си се фатила со тоа? Тоа нема врска со настанов.
     
  14. HEV

    HEV Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    636
    Најпρивин сочуство до семејството.Абе мамата ваша планинсκа да ве нема болес да фанете ѓубρиња деκ пρава имате па и одозгоρа κолете,тепате еден да не остането.Името да ви се забоρаве гниди шумсκи.Вие сте за у неκоја шума бе пρави племиња сте немата ниκаκва социјализација за џабе живеете во Сκопје.Абе воведи κаκо κај туρците заб за заб сеа κρвна одмазда па да ги видиме гнидиве шумсκи.Еден да не останете да ве нема болес да фанете од сеκогаш ве имам мρазено и κе ве мρазам затоа што вие не сте пρед се луѓе а па за човечност да не збоρиме мисловна именκа.Гадови да ве поκосе една болест там ρаат да сме.Не да ви даваме пρава туκу да ве пρотеρаме од туκа дивјаци невидени.Точоκ κе κρадел да те нема гнидо да те нема болест да фатиш.
     
  15. gangstergirl

    gangstergirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2013
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    88
    Како погоди баш дека зборам за илуминатите. Сепак не сакам да давам национална позадина на случајов се додека не се разреши и не се донесе пресуда.
     
  16. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.220
    Допаѓања:
    124.236
    Извини, криви сме ти ние што шиптарите убиваат македонци?
     
  17. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Не можам повеќе да се објаснувам еве една МАЈКА нека ви каже што сакам да кажам, целосно се согласувам со неа и цел ден се обидувам да ви го кажам истото, ама вие само за насилство да провоцирате сте настроени.

    Апел: Сите мајки, Македонки и Албанки да спречиме насилство
    https://www.youtube.com/watch?v=NZojett1vSE
    Извор http://novatv.mk/index.php?p=1&navig=8&cat=2&vest=14214
     
    На gangstergirl му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Мене највеќе ме чудат телевизииве наши . :x
    Па човече само 20 секунди издвоија за случајов .....
    Им се погодија поплавите сега, не мора да ја информираат јавноста што и како, имаат со што да ги прикријат ваквите известување :x .

    Па некоја баба што нема интернет нема ни да знае што се случило, абре продадени медиуми, и МТВ и СИТЕЛ и Канал 5... Срам ги било!
     
    На Mama25, Mishela, vinozito1 и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Јас разбрав дека денеска во 6 попладне ќе има протести повторно и дека ќе биле доста полоши од вчера. Денеска се спремаат многу. Најубаво да си ги пробереш роднините зашто не се знае вечерва што ќе биде таму.
     
    На SuperGirl24 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. HEV

    HEV Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    636
    Амоρи блонд ти читаш ли се што пишуваш или пишуваш да ти се смееме и да неρвиρаш ај пρеиспитај се малκу.Запнала си се за паρтија па паρтија κаκо што читаме туκа е наслово дρ а ти политиκи ни водеш ај има таму теми за политиκа.А ти κаκо што гледам ниту политиκа ниту заκони познаваш иди едуциρај се па κе дебатиρаме.Фала пρијатно
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.