1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Укочување на прстите

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од al-vik, 15 април 2011.

 1. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  109
  Не знам дали е поради слаба циркулација, ама ноќе се будам со вкочанети прсти и со болка. Истото ми се случува и кога нешто работам. Помош?
   
  На kisce1300 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.688
  Дали некогаш имаш приметено хематом на прстите? На една колешка од работа пред еден месец ,прво и искочи хематом а потоа и се вкочани прстот.Беше на лекар кој и препорачал одмор и витамин Ц .Исто и рекол да си испита и крв.Избегавај и подолга работа на компјутер.И направи крвна анализа обавезно...
   
 3. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  пробај магнезиум да зимаш, но претходно консултација со доктор!
   
 4. princesssss

  princesssss Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  5
  пробај со масажа, вежбај ги прстите со пластелин, и ставај си топли облоги со камилица.
   
 5. vinozito1

  vinozito1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  3.417
  Веќе неколку дена не ги осеќам малиот прст и тој до него. :(Предходно бев изложена на многу стресна ситација.Го снимив срцето оти се работи за левата рака и докторот ми рече дека е од стресната работа на срцето, и дека за неколку дена ќе се опуштат,исто имам и висок крвен притисок.Еве помина една недела а јас не ги осеќам речиси. Пијам анти депресиви хелекс и состојбата е иста.Се плашам да не е поврзано со мозокот.
  Имал ли некој вакво искуство?Што може да помогне да им ја повратам подвижноста? :?: