1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Укочување на прстите

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од al-vik, 15 април 2011.

  1. al-vik

    al-vik Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    110
    Не знам дали е поради слаба циркулација, ама ноќе се будам со вкочанети прсти и со болка. Истото ми се случува и кога нешто работам. Помош?
     
    На kisce1300 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Дали некогаш имаш приметено хематом на прстите? На една колешка од работа пред еден месец ,прво и искочи хематом а потоа и се вкочани прстот.Беше на лекар кој и препорачал одмор и витамин Ц .Исто и рекол да си испита и крв.Избегавај и подолга работа на компјутер.И направи крвна анализа обавезно...
     
  3. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    пробај магнезиум да зимаш, но претходно консултација со доктор!
     
  4. princesssss

    princesssss Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    5
    пробај со масажа, вежбај ги прстите со пластелин, и ставај си топли облоги со камилица.
     
  5. vinozito1

    vinozito1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2013
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    3.417
    Веќе неколку дена не ги осеќам малиот прст и тој до него. :(Предходно бев изложена на многу стресна ситација.Го снимив срцето оти се работи за левата рака и докторот ми рече дека е од стресната работа на срцето, и дека за неколку дена ќе се опуштат,исто имам и висок крвен притисок.Еве помина една недела а јас не ги осеќам речиси. Пијам анти депресиви хелекс и состојбата е иста.Се плашам да не е поврзано со мозокот.
    Имал ли некој вакво искуство?Што може да помогне да им ја повратам подвижноста? :?: