Укочување на прстите

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од al-vik, 15 април 2011.

1. al-vik

al-vik Истакнат член

Се зачлени на:
    27 октомври 2010
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    102
    Не знам дали е поради слаба циркулација, ама ноќе се будам со вкочанети прсти и со болка. Истото ми се случува и кога нешто работам. Помош?

На kisce1300 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. maca99

maca99 Популарен член

Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.668
    Дали некогаш имаш приметено хематом на прстите? На една колешка од работа пред еден месец ,прво и искочи хематом а потоа и се вкочани прстот.Беше на лекар кој и препорачал одмор и витамин Ц .Исто и рекол да си испита и крв.Избегавај и подолга работа на компјутер.И направи крвна анализа обавезно...

3. interesna

interesna Популарен член

Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.917
    Допаѓања:
    671
    пробај магнезиум да зимаш, но претходно консултација со доктор!

4. princesssss

princesssss Истакнат член

Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    5
    пробај со масажа, вежбај ги прстите со пластелин, и ставај си топли облоги со камилица.

5. vinozito1

vinozito1 Истакнат член

Се зачлени на:
    21 февруари 2013
    Пораки:
    583
    Допаѓања:
    3.415
    Веќе неколку дена не ги осеќам малиот прст и тој до него. :(Предходно бев изложена на многу стресна ситација.Го снимив срцето оти се работи за левата рака и докторот ми рече дека е од стресната работа на срцето, и дека за неколку дена ќе се опуштат,исто имам и висок крвен притисок.Еве помина една недела а јас не ги осеќам речиси. Пијам анти депресиви хелекс и состојбата е иста.Се плашам да не е поврзано со мозокот.
    Имал ли некој вакво искуство?Што може да помогне да им ја повратам подвижноста? :?: