babylove кашички

Уникатен гест

Дискусија во 'Насмевка' започната од Nightwalker, 16 март 2011.

 1. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.113
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки
  Успешен „состанок“ преку познатиот сервис за видео-комуникација, Chatroulette.
  Искрено, не сакав да го ставам клипов во темата за смешни видеа, зашто видеово е далеку од смешно, но сепак извлекува насмевка од тие што го гледаат. Секоја чест за дечкото, иновативност и креативност на ниво. :bow:

  ПС. Уживајте, и видете го крајот. :)))

  http://www.youtube.com/watch?v=fU1x8Ll6 ... r_embedded
   
  На Someonespecial, L-a-d-y-Bug, sparklie и 8 други им се допаѓа ова.
 2. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  734
  Уникатен гест.

  Аааааааааааааааааа се стопив готовооооооооооооооооооо :inlove: . Значи дечково секоја чест, немам зборови. Ме воодушеви. Да сум на место на девојката ќе скокнев внатре во екранот. Зрачи од љубов видеото, останав со ТОЛКАВА насмевка на лицето. Сепак има љубов на овој свет :l:
   
 3. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.009
  Уникатен гест.

  ајј... :l:
  Која организација човече, која креативност и памет... :lol: :clap:
  Еј, ај сега на вакво нешто кажи Не. :D
  :bow:
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.273
  Допаѓања:
  49.889
  Пол:
  Женски
  Уникатен гест.

  А зошто преку нет го прави ова?
   
 5. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.628
  Уникатен гест.

  Најверојатно заради далечина,
  уу очите ми се наполнија со солзи навистина толку убаво, со толку многу љубов, внимание и романтика
  Браво за дечково би сакала и јас вакво нешто, а кој не би ;)
   
 6. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.113
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки
  Уникатен гест.

  Како што реков, Chatroulette; програм кој те поврзува за видео-комуникација со сосема рандом личност... Значи, воопшто не се ни знаеле, а ако видиш во полето за текст, ќе видиш дека пред да пее ја прашува како се вика, и таа му пишува Дајана. И тогаш тој почнува „ОК, Дајана...“ Нормално, поради тоа што е рандом поврзувањето, плус видео, врие од настрани луѓе и перверзни фрикови, но ете, девојкава ја имала честа да сведочи на ретко видлив настран.
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  734
  Уникатен гест.

  Не е баш рандом средбата, ако забележите има цртеж од двајцата веќе предходно направен, значи не е прв пат кај што се гледаат.
   
 8. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.731
  Допаѓања:
  5.143
  Уникатен гест.

  Нема врска, тој може да си се нацрта сам и една девојка до него, а откако ќе ја види само да и ја доцртаат косата, секако на камера не се гледа дали стварно личи или не на цртежот :)
   
 9. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  734
  Уникатен гест.

  :) :) :) стопирв на сликата, зумирав го прегледав уште 2-3 пати видеото, и убедена сум дека е истата девојка....сепак можеби е само мојата романтична потсвест, како и да е ми се допаѓа гестот и идејата, некако ми е многу спонтано, наивно, искрено :)
   
 10. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Уникатен гест.

  Лелеее алал да му е на дечково. И после немало љубов преку нет.
  Ептен е слаткооооо :inlove:
  Секој би посакал вакво нешто!! :)
   
 11. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.113
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки
  Уникатен гест.

  Chatroulette is a website that pairs random strangers from around the world together for webcam-based conversations. Visitors to the website randomly begin an online chat (video, audio and text) with another visitor. At any point, either user may leave the current chat by initiating another random connection...

  Ова е извадено од Википедија, и мислам дека дефинитивно разјаснува околу тоа дали првпат се допишуваат. И пак ќе те потсетам, Златушко, види дека прво ја прашува како се вика, би требало да знае доколку не им беше првпат.

  Но, тоа е најмалку важно, одам јас да пишувам песна сега за некоја момичка... :D
   
  На Zlatusko му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.056
  Пол:
  Женски
  Уникатен гест.

  Прекрасно... Јас гледав на НЦСИ (серијата) така се поврзуваа со таа мрежа луге кои сакаат комуникација и забава...
  Браво за видео и мене ми изнуди насмевка на лицето...
   
 13. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.009
  Уникатен гест.

  епа и јас убаво погледнав, и не е истата
  Има само нормално коса, очи, уста, и лице. Како обично девојче :hai:
   
 14. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  734
  Уникатен гест.

  Хахахахах, видов, видов :D како што кажав романтичар сум голем, логиката во мене ја слуша и му верува на Википедија, ама сепак нелогички, имагинативно си разработив цела прекрасна врска помеѓу овие двајца :) Ја чекам песничката да биде објавена, дефинитивно буди креативност во сите видеото :)
   
 15. KrystalTears

  KrystalTears Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  29
  Уникатен гест.

  Прекрасно, романтично, креативно, едноставно преубаво! :l: Неможам да ја симнам насмевката од моето лице. :)
   
 16. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Уникатен гест.

  Изгледа ја сум изрод :^) Најмалку што би сакала е дечко ми или било кој вака нешто да ми приреди.Мрзам романтики и лигавења |(
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.273
  Допаѓања:
  49.889
  Пол:
  Женски
  Уникатен гест.

  И мене некако не ми се допадна. А и вака преку нет што е фајдето? мене безвезе некако ми беше.
   
 18. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.113
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки
  Уникатен гест.

  ^
  ^^
  Затоа и насловот е „уникатен“, зашто е навистина необичен, што не гарантира и дека на сите ќе им се допадне. :)
   
 19. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.825
  Пол:
  Женски
  Уникатен гест.

  :clap: :bow:
  Мене ми се допадна, не сум некој ептен голем романтичар, ама ова видео не само што ми изнуди насмевка, туку и солзички...балоните, пицата, придружните вокали, сликата во срце....топ, ептен супер... :)
   
 20. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  877
  Пол:
  Женски
  Уникатен гест.

  Се согласувам..и мене некако не ми се допадна..
  Сум романтичар, и сакам романтики..али стварно..ко што вика реинбоу..некако безвезе е..
  Инаку ја чатрулет го знам како место каде има многу перверзни типови и ретко да видиш некој нормален..ко на видеово.. али у главно лош глас го бие и никогаш не би се уклучила на ова...
  Гледајте ја епизодата на саут парк и јасно ке ви е :lol: :D
  Првиот пат кога го прочитав насловот ми се виде Уникатен тест.. :lol: