1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Уреди за оценување на јавните службеници

Дискусија во 'Политика и настани' започната од SexyLady, 15 октомври 2011.

 1. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.793
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  Граѓаните пред се’! е мотото!
  Но дали во овој поглед имаат некое влијание граѓаните? Во Македонија за се’ има финти, па и ова не прави исклучок.
  Дали е ова добар потег, или сметате дека службениците ќе го злоупотребуваат зеленото копче кое значи задоволен глас од страната на граѓаните. Во толку случаеви сум дошла кога во некоја јавна установа биле дрски, некогаш дури и навредливи што дури тешко ми е да поверувам дека ДУРИ 80% од населението е задоволно со службениците...

  [​IMG]

  не забележав ваква тема но доколку има, се извинувам
   
 2. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.793
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  Искрено очекував барем една страна испишана на темава, од постарите и поактивните членки (во темата политика) ако не друго...
  Изненадена сум... :!:
   
 3. Masnoli01

  Masnoli01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  218
  Се е шминка......шта се мени тиче прво во влада нека си стаат од тоа на сликата.....верувајте она последното копче има да биде внатре напикано.
  Чест на исклучоците ама 95% се БАГРА.
  Толку иам да кажам...сега за сега.
   
 4. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  seхуLady незнам колку ова кај нас ке функционира дали граганите реално ке го претиснат копчето.Сите знаеме како кај нас работат јавните службеници и колку ни е ажурна администрацијата,но си траеме ведеме глава не смееме да ги лутиме бидејки со денови нема да се заврши работата.Еве си тргнувам од себе кога треба да завршам било каква работа во јавните установи во ташната ставам чоколадо,сок,кафе едно од овие работи љубезно молам и давам чисто да се почасти и завршувам работа.Сум надувала и на ''дојди утре почекај надвор и чекаш со саати''ама се замолувам и вршам работа.Да ке го претиснам зеленото копче дека сум задоволна.Што добивам ако искажам незадоволство или го шпионирам службеникот да му наштетам за да остане без работа.Прогледувам на сите низ прсти.
  Сакам и ова да го спомнам денешните нови и млади вработени се многу воображени и знаат дрско да се однесат има и од нив исклучоци додека она минато време во социјализамот беше друго.