Уролог

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Minnie89, 12 декември 2011.

 1. Minnie89

  Minnie89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  4
  Девојки извинете ако веќе има ваква тема но пребарував а не сретнав баш нешто конкретно,ако може да ми кажете доколку знаете некој добар уролог за партнерот да оди да се прегледа.
   
 2. Tweety91

  Tweety91 Активен член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Pregled

  Sakam da ve prasam nesto so koe sto dosega ne sum se sretnala ....
  Kade moze maska osoba da proveri dali ima seksualno prenoslivi bolesti (SPB)
  Dali postoi nekakov test ili moze da se odi na pregled?

  Blagodaram odnapred
   
 3. Ella.313

  Ella.313 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  Pregled

  Секако дека може,ќе закаже преглед кај уролог,ќе му земат брис и ќе чека резултати-исто како на гинеколог.
   
  На Tweety91 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ani.cka

  Ani.cka Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2012
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  26
  Pregled

  Секако дека може, ке оди кај својот матичен лекар и тој ке го упати каде што е потребно. А ако мислиш да си направи тест на своја рака, не сум слушнала дали има такво нешто по аптеките, најубаво да си прашаш.
   
  На Tweety91 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. snezan4e

  snezan4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2010
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  1.150
  Pregled

  Инфектологија,кожно-венерични болести.
   
  На Tweety91 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Beatriche19

  Beatriche19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2012
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  85
  Отсекогаш ме интересирало зошто нема уролози-жени
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  3.367
  Допаѓања:
  19.090
  Пол:
  Женски
  Како да го натерам партнерот да отиде на уролог? повторно ми се повторува кандидата и тоа откако имавме односи..а тој нема никакви симтоми..можно ли е тој да ми ја пренесува без да има симтоми никакви?како да го убедам да се провери самиот?
   
 8. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.803
  Допаѓања:
  5.404
  Има на приватно?
  Кој уролог го препорачувате?
  Поз
   
 9. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  7.938
  Допаѓања:
  132.003
  Пол:
  Женски
  Александар Мицковски- Ремедика.
  Доктор за сва времена(y)
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  7.213
  Допаѓања:
  83.087
  Горан Јовиќ, Филип 2
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Niki@niki

  Niki@niki Нов член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo,sakam da ce zamolam dali nekoj znae na koja klinika raboti dr.Sasho Dohcev i dali ima nekoj iskustvo.(urolog)
   
 12. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.752
  Допаѓања:
  145.142
  Пол:
  Женски
  На урологија на клиника
   
 13. Niki@niki

  Niki@niki Нов член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2019
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Blagodaram mnogu
   
 14. srekice

  srekice Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  3.657
  Допаѓања:
  9.405
  Пол:
  Женски
  Искуства за доктор Гурмешевски? За операција на карцином на бешика?
   
 15. Ruza.Ruzica

  Ruza.Ruzica Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  24
  Да ми препорачате добар уролог хирург за операција на клинички Скопје?
   
 16. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  1.270
  Допаѓања:
  8.117
  Пол:
  Женски
  Скоро сите на клиника се добри.
  Д-р Трифуновски ти го препорачувам
   
 17. Zaklina zaki

  Zaklina zaki Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2018
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Neznam dali postoi vakva tema dokolku ima slobodno brisete. Ja otvaram temava so cel da slusnam mislenje i iskustva na majki koi se soocile so nokjno mokrenje no ponekogas se slucuva i denje na detence od 4 god. Dali ste pomislile da go odnesete na urolog i iskustva ako ste se soocile so vakov problem.
   
 18. AndyRad

  AndyRad Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2019
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Женски
  Zdravo, dali nekoj ima iskustvo so urolog i dali imate nekoj koj bi go preporacale? (Treba da se napravi mal rez so lokalna anestezija)
   
 19. EmVi

  EmVi Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2021
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  3
  Здраво, ќе може ли некој да ми препорача некој добар уролог?
  А и ако може да сподели искуства со преглед на уролог, колку е незгодно или колку не е незгодно...
   
  На ^Likigirl^ му/ѝ се допаѓа ова.
 20. EmVi

  EmVi Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2021
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  3
  Здраво, уште еднаш јас.

  Дали за воспаление (црвенило) на пенисот може да се оди на кожен лекар (со оглед на тоа дека сепак не се навикнати тие доктори да гледаат полови органи, поготово ако е женско)?

  Во случај да може, молам некој да ми препорача добар кожен лекар, државно (да не е 8-ми септември, по можност некои од помаливе поликлиники, поточно Јане Сандански)?

  И уште едно прашање. Дали некој скоро бил по приватниве уролози (поточно Ремедика), и дали проверуваат температура?

  Фала однапред.