1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Утерус со помал волумен

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Zamzara, 30 ноември 2010.

 1. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  32
  Пред некое време бев на гинеколог и докторот ми рече дека не е никаков проблем(матката и јајниците се со помал волумен),со секоја наредна бременост јајниците и матката ќе се зголемат ,прошират итн. не се раѕбирам многу околу тоа,па сакав да прашам дали некоја од Вас има слушнато за ваков проблем поим :?: ,многу би ми помогнало..
  Инаку да пообјаснам за оние кои што незнаат,дека скоро пред две години го изгубив бебето во 14 недела се ми испитаа се беше во ред,но појдов кај друг доктор чисто од радозналост,контрола,кој важи за еден од најдобрите во Македонија,и при прегледот ми го сооппшти тоа,но ми рече дека нема место за секирации,тоа било друи и нормално кај некои жени( Посебно кај покрупните)!!

  П.С: Во случај да има иста тема,избришете ја!Јас пребарав и ненајдов ништо слично на ова ;)
   
 2. Zamzara

  Zamzara Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  32
  Никој не знае!???
   
 3. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333
  Појма немам што да ти кажам. Мислам дека органите се пропорционални со телото, овака излегува дека органите се закржлавени не доразвиени. А и како што ти кажал лекарот дека не е страшно за да останеш бремена.
  А да пробаш ти со трето мислење од некој друг гинеколог???
   
 4. ancetupance

  ancetupance Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  164
  Јас го имав истиот проблем, односно истото ми беше речено дека матката ми е со помал волумен и дека ке си дојде на себе после породувањето. Демек, поради таа причина сум имала јаки менструални б олки