Утрински бакнежи

Дискусија во 'Врски' започната од Bitter-Sweet, 29 август 2015.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.872
  Допаѓања:
  55.303
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки и момци, ова е една малку смешна тема и си реков зошто да ја нема на форумов. Барем јас не забележав нешто вакво досега. Значи, дали се бакнувате со вашиот партнер / вашата партнерка наутро штотуку разбудени? Некои викаат дека тоа го има само на филм, бидејќи знаеме каков ни е здивот сабајлечки :D Ние некогаш се бакнуваме некогаш не, а и не ми смета тоа многу. Кои се вашите изјави? :D
   
  На angelche16 и Lile_05 им се допаѓа ова.
 2. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.900
  Пол:
  Женски
  Додека не се изгушкаме, избакнуваме не ни стануваме од кревет :D
  поготово па кога ќе ги отвори очите и се насмее :$ остани рамнодушна да те видам :angel:
   
  На marija1907, SWagger274, jance.kristince и 6 други им се допаѓа ова.
 3. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.120
  Пол:
  Женски
  Koga e doma mm toj poprvo stava od mene (jas golema spanka sum) isto bese i koga bevme vo vrska,a stava i nemozi da ne me razbudi prvo ke me guska,baknuva..ako ne mi se spie mnogu vozvrakam a ako mi se spie...si go obira polosiot kraj :lol:
   
  На Едно Чупе му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SWagger274

  SWagger274 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2015
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  Да не должам толку,исто како @Umbrella22 ;) :D
   
  На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.185
  Допаѓања:
  120.969
  Пол:
  Женски
  па затоа само се бакнуваме со затворена уста, не се лапаме :D
   
  На Dust, ennaz, Lile_05 и 4 други им се допаѓа ова.
 6. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  Toa ni e del od rasonuvanjeto
   
 7. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.366
  Допаѓања:
  21.663
  Пол:
  Женски
  Секако дека се бакнуваме и гушкаме првата работа која ја правиме кога ке ги отвориме очите.
   
 8. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  873
  Пол:
  Женски
  daa ako stane prv me bude so baknezi ili ako stanam prva go budam so baknezi......
   
  На ~disappointed~ му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Eli23

  Eli23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  23.599
  Пол:
  Женски
  Кога како. Некогаш се бакнуваме со затворена уста.
  Ако многу ни смета здивот, а ако планираме да останеме во кревет, се миеме заби па се враќаме пак во кревет. :lol:
   
  На ennaz, Едно Чупе и Lile_05 им се допаѓа ова.
 10. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.041
  Допаѓања:
  5.587
  Пол:
  Женски
  Не живееме заедно, и не се будиме заедно во ист кревет. Јас дома, тој дома.
  Ама кога бевме на одмор , да, секое утро ни започнуваше со бакнеж :)
   
  На mjauculence му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Christina.A

  Christina.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  353
  Да се бакнуваме и гушкаме секогаш кога имаме можност да се разбудиме заедно. :)
   
 12. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  3.800
  Абе едно гушкање, што да ви објаснувам. Ама тој позади мене- може да ме бакне во врат. Секс- исто може, ама само во кучешка поза. Толку. :)

  Да бидам искрена, додека не се измијам, очите и устата ми се залепени. Алал да ви е на вас, изгледа се будите како на филм, крцнува вратата и оп очите- пет банки ви се!

  Дали јас сум многу терсене, ама кога ќе станам прво сакам 5 минути да се расонувам, да се тегнам и никој да не ми пречи во тој ритуал. Е тек после тоа може да направам 2-3 реда муабет, а после кафето може да се разбереме како луѓе. :)
   
  На Someonespecial, crimson, Ingvild и 9 други им се допаѓа ова.
 13. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  873
  Пол:
  Женски
  @jovanovska94 :Dсе согласувам со тебе кога сум дома сама ми требат 10 15 мин да се освестам после станувам кафе ова она..но кога преспивам кај дечко ми што не се случува мн често а башка не сме од исти град МА ВЕРУВАЈ СЕКОЈ МОМЕНТ МИ Е КАКО НА ФИЛМ само што ги оворам очите сакам да го гушкам,бакнувам...... (зборувам лично за мене)
   
  На Umbrella22 и ~disappointed~ им се допаѓа ова.
 14. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  3.800
  ^ јас не преспивам кај дечко ми, зборувам кога сме на одмор.
  Не знам, велам може сум јас така криво насадена, ама троа незгодна сум првите 15тина минути кога ке се разбудам. :)
   
  На ***nekoja*** му/ѝ се допаѓа ова.
 15. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.878
  Допаѓања:
  7.670
  Пол:
  Женски
  Кога и да се видиме науто се бакнуваме мали сме ние :) многу ќе се зачудам ако врската ни продолжи како поголеми :D:D
   
 16. pravnicka2

  pravnicka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2013
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  330
  Пол:
  Женски
  Немаме можност за тоа.Тој станува во 5.30 за на работа,а јас станувам во 7,00.И неделата кога сме слободни не стануваме во исто време.Мене малиот ме разбудува кај 7,00 часот,а мм го оставаме да се наспие до кај 12,00.
  Во повеќето семејства сигурна сум дека ова е истата приказна.Со обврксите Немаме време ни простор за утрински бакнежи
   
  На joy1 и ***nekoja*** им се допаѓа ова.
 17. Едно Чупе

  Едно Чупе Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2015
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  1.067
  Пол:
  Женски
  Мм е поранобуден и обавезно ме разбудваше со „капица“ и бакнежи :lol: е сега таква е работата ќе го сплеска син му :rofl: и ме остава да си поспијам повеќе ама бакнежите се обавезни
   
  На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ***nekoja***

  ***nekoja*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2015
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  873
  Пол:
  Женски
  и јас мислам кога е во прашање деца фамилија тука нема простор за утрински бакнежи ...(wfh)(wfh)
   
  На ~disappointed~ и pravnicka2 им се допаѓа ова.
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.827
  Допаѓања:
  53.833
  Пол:
  Женски
  Обавезно. Ако имаме време си лежиме и се гушкаме, бакнежите нормално со затворена уста, алал да ми е на оние што имаат храброст за лапање пред миење заби, храброст е богами. :D
  Ако станува за на работа не заминува без бакнеж.:inlove:
   
  На Dust, ~disappointed~, Edie.S и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.496
  Допаѓања:
  3.175
  Пол:
  Женски
  Прво се тегниме, се гушкаме и потоа се бакнуваме. Ама само уста на уста, малечки бакнежи. И јас не можам да си замислам лапање пред миење заби.
   
  На Cinderfakinrella и ~disappointed~ им се допаѓа ова.