1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Училишна врска

Дискусија во 'Врски' започната од SouthParkFan, 2 август 2014.

  1. SouthParkFan

    SouthParkFan Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    24
    Дали сте имале врска со некој од вашиот клас?, мислам дека ретко ги има тие што се во врска и се во еден клас заедно :D
    ова важи и за факултет исто така
    па ајде споделете искуства, мислења за темата и сл.

    премногу е кратка темата знам и воведот но не ми текна пвеке :tmi: , а и ако има слична тема во канта веднаш
     
  2. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Аууу темава како за мене. :D
    Кога бев средно беше каша - попара кај нас во клас со паровиве.
    Се сеќавам дека имавме два јавни пара, и уште неколку тајни парови за кои подоцна сепак се дозна. :D Некои издржаа дури 3 ипол години, додека другите раскинаа во втора година. :) Ама битното е дека сите порано или подоцна раскинаа и тоа претежно неколку месеци пред матура! :D
    Ама како и да е на долга стаза беа тие театарски љубови исполнети солзи, насмевки, нервози, трескања на врати, кршење прозорци и то. Се сеќавам дека тој парот што издржа дури неколку години, девојката постојано плачеше кога ќе се скараа. И веднаш се преместуваше на друго место демек љута. А и дечково не беше поарен, дури и тој некогаш плачеше. :lol:
    Лелеееее можам комотно реферати да пишувам на темава еј!!!
    Али како и да е, мене тоа уопште не ми праеше ќејф :) ..Не дека љубоморев, далеку од тоа, туку сметав дека онака глупо е да си со некоја особа у врска која практично ја гледаш секој ден бидејќи у најмала рака ќе ти скурчи.
    Башка немаше ич слога и другарство, а љубовта ,,цветаше''. |( Абе шта да ви причам, то се дешава један пут. :D

    Како и да е, кога ќе се навратам сфаќам колку прекрасни школски денови сум имала. Бидејќи имав 2-3 прекрасни вредни другарки со кои дефинитивно сеуште сме во контакт, па ради нив престојот таму ми беше прекрасен.
    Ах, колку ми недостига сето тоа губење часови, заебанции, бегање, препишување и сл. финеси кои си одеа у паќет со горенаведеново.
    Ми недостига таа драма кога ќе имаше некоја тепачка па сите се собиравме да гледаме... пушењето по тоалети исто така, купувањето брза храна од локалните сендвичари, дремењето на првите и последните часови и сл. глупости.
    Ама, се си има свој крај, па така и ова.
    Но, секојпат кога ќе се навратам ми навираат солзи пропратени со насмевка.
    Претпоставувам дека дури сега вистински сфаќам дека годините отидоа во неповрат, и ништо нема да ги врати назад... :)
     
    На SouthParkFan му/ѝ се допаѓа ова.
  3. exoticgirl

    exoticgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    267
    Пол:
    Женски
    Па јас не,ама во мојот клас имаше таков пар.Интересни беа,заедно седеа,решаваа задачи,а кога ќе се скараа седеа на други места :lol: Кога ќе размислам би сакала да имав тогаш дечко од класот,чисто да знам како е ххаха
     
    На SouthParkFan му/ѝ се допаѓа ова.
  4. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Има едно симпатично момче од мојот клас со кое сме другари и често седиме заедно на часовите одморите. Слушаме музика на слушалки и си разговараме. Целиот клас мислеше дека има нешто но сепак со него не би. Пред се во овој период несакам да имам дечко.
     
    На SouthParkFan му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SouthParkFan

    SouthParkFan Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    24
    хаха баш си замислувам како е било, седите заедно во клупа заедно сте цело време.. па како нема да ти скисне :D
     
  6. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Како им беше на Стен и на Венди? :D
     
  7. Reachel

    Reachel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2014
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    1.902
    Пол:
    Женски
    Па кога бев прво одделение се ,,сакавме'' со еден соученик :$ :$ (детски памет).
    Знам дека се ,,сакавме'' од прво до четврто :D и наставничката еднаш не намести заедно да седиме,мене срцето 100 на саат ми лупа. :rofl:
    И потоа постојано седевме заедно,ми ја чепкаше косата...божее :lol:
    И после засака едно друго девојче од другата паралелка! :@ :D
    И ден денес се дружиме и ми е најдобар другар,а кога ќе ни текне :$ :tmi:
     
  8. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Јас не, ама имав во класот пар и нон стоп беа заедно, дури и кога беа скарани пак си седеа заедно. Долго беа заедно од прва година па до крајот т.е. до матура, планираа да се запишат на ист факс ама што бидна незнам.

    Се сеќавам само професорот по географија стално ги преместуваше секогаш им велеше: ајде едно од гулапчињата нека прелета на прва клупа :D
     
  9. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    Јас не сум била во врска но имав мувач од клас.
     
  10. SouthParkFan

    SouthParkFan Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    24
    слабо нешто темата, мислев дека ке има поголема дискусија
     
  11. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.582
    Пол:
    Женски
    Имав. Во средно. Не ми беше баш убаво искуство.
     
  12. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Mene nikogash ne me privlekuvaa tie dechinjata na i okolu moja vozrast.
     
  13. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Ako spagja ovde i ljubov na ista vozrast od isto uciliste no od razlicen klas , togas , jas sum tezok fenomen . Pet godini sum so ucilisna ljubov :rofl: so mm bevme od razlicni klasovi , toj za masinski tehnicar , jas soobrakjaec . Ista vozrast , isto uciliste . Oficijalno se zapoznavme vo 3-ta godina , bese pred mojot rodenden pamtam :wasntme: se fativme posle nekolku dena '' muvanje '' , za denes da sme vo brak .
    A simpatija imav , 5-6 godini, ama pu pu , ne vazi toa :rofl: ne dozna deka mi se dopagja , nitu pak jas doznav dali mu se dopagjam , iako imase razmena na pogledi , ponekogas namerno se mestese do mene , na sistematski pregled koga idevme masko-zensko za race sekogas so mene idese :rofl: na '' daj mi druze vojnice '' najcesto mene me odbirase da '' pukam '' a ako ne uspeam da gi razdelam dvajcata koi se drzea za race ,trebase da zastanam do onoj koj me odbral :lol: cesto mi pravese drustvo vo ucilnica koga bev dezurna :rofl:
    Ubavi denovi bea , mi nedostigaat nekako . Da mozev da se vratam , barem eden den ,ke bev najsrekjnata zena na svetov :rofl:
     
  14. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Според мене овие врски се осудени на пропаст. Дали 5% од нив успеваат. Сите што у 1-2ра година средно идеа по година-две, сега у 4та не се ни заедно веќе.

    Инаку сум немала ваква врска, нејќам со некој што би го гледала секој ден со години ако се скараме.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.772
    Пол:
    Женски
    Секоја врска може да опстои додека има љубов, разбирање и почит. Не знам што е толку невозможно во однос на постоењето на вакви врски кој што продолжуваат да траат со години после средно па дури и завршуваат со среќни бракови.
     
  16. Bezobraznata

    Bezobraznata Активен член

    Се зачлени на:
    12 март 2020
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Јас немам од класот но од училиште имам,јас сум 1ва год а тој 3та иста сме смена и секоја ден се гледаме во училиште на секој одмор разменуваме бакнежи:inlove::inlove:
     
    На Kaliya му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Имав дечко од клас за жал,ужадс. Се фативме кога бевме 4та но јас за кратко изгубив интерес но ми беше жал и останав со него затоа што ми зборуваше дека ќе се самоубие (пробуваше да ме манипулира) откако раскинавме на цел клас се жалеше од мене и пробуваа неколку заеднички другари да не смират , на матурата ми рече дека ме мрази од дното на душата и дека сум најзлобната личност што ја запознал од тогаш немаме зборувано.
     
    На f.girl, Herrera, Bezobraznata и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. _eni

    _eni Нов член

    Се зачлени на:
    5 мај 2020
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Бев 9 месеци со дечко од ист клас...
     
  19. Ladyy*

    Ladyy* Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2020
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    1.130
    Пол:
    Женски
    Сум била и уште сум во врска долга скоро две години и мноооогу добро ни оди.:inlove::$
    И јас порано сум викала ,,пфф како не ,дечко од ист клас,нема шанса да успее",но ете се уверив дека можело.:clap:
     
    На CrazyGirl15 и f.girl им се допаѓа ова.
  20. f.girl

    f.girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 октомври 2015
    Пораки:
    2.157
    Допаѓања:
    32.460
    Пол:
    Женски
    Бев во четврта година во врска со другар од клас. Околу два месеци бевме заедно, после тоа се оладивме и раскинавме најнормално. Вистина беше после малку awkward да сме секој ден во иста училница, немавме исто пријателство како порано, но колку толку бевме во добри односи. Месец после тоа јас фатив друг дечко, па дојде матурата и така заврши нашето пријателство. Сепак имаме сеуште едно здраво, не сме тотални странци :D
     
    На _eni, Star_dust, Ladyy* и 1 друга личност им се допаѓа ова.