1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Училишни глупости

Дискусија во 'Насмевка' започната од dankee, 9 април 2011.

  1. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Секој од нас има поминато незаборавни работи во училиштето дури и бубалиците знаат понекогаш да направат некоја глупост. Ајде секој од нас нека напише некоја случка која нема да ја заборави :)
     
    На bbeebbee му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Глупости кои сме ги правиле и ги правиме во училиштето

    Ми ја погоди темата па затоа сега ке се изначитате глупости :lol:
    во основно омилен час ми беше хемија бидејки имав супер професор и седев на прва клупа со другарка ми која е многу откачена и за правење глупости сме совршен тим :D
    - професорот кога предаваше застануваше пред нашата клупа и се потпираше со рацете врз клупата и ние бидејки не сакавме да стои до нас му ја тресевме клупата :lol: овој си предава а ние џебот му го полниме со капачиња,моливи и цел клас се смееше а тој не приметуваше, еднаш на тест земав ливчиња од позади за да препишувам и кога се завртев напред и го видов како што ги држев ливчињата во раце почнав да се правам дека се молам :D и тој ми рече да ги отворам рацете и јас ги отворив и ливчињата попаднаа долу а рацете ми беа празни и се спасив :D и чат пат игравме кошарка кога ни стануваше досадно (ги мававме тетратките во корпа) :) инаку сега во средно седам помегу одлични девојки како мене и тие не сакаат да правиме глупости :( па затоа кога ме фака криза седнувам отпозади со партнерката од основно и си ја правиме интересна :P
     
    На angelche16, LittlePinky, Beatriche19 и 4 други им се допаѓа ова.
  3. bbeebbee

    bbeebbee Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    премногу глупости сум направила не се ни сеќавам на се... се плашам дека ако почнам да набројувам ќе испуштам нешто.... :D :D :D :D :D
     
  4. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    ехх времиња... колку беше забавно само :D :D

    *паметам во 7-мо одделение беше... имавме еден професор по географија многу беше лош и строг, сите го мраземве... еден ден пред да влезе кај нас во училница, од внатрешната врата на кваката му ставивме UFO лепак :D .. сите седнавме и мирни седиме, тој ја отвора вратат и ни вели "што сте денес така....мирни" уште не довршена реченицата се залепи на кваката и си свати каква е работата.. можете да замислите каква му беше раката хахаха..за греота... потоа дојдоа директорот и педагогот , цел час не прашуваа, ни попуваа, а ние се праевме на тошо демек ништо не знаеме.. :D

    * оваа глупост јас ја направив неколку пати во шесто оделение... училницата ни беше на втор спрат од задната страна на училиштето, и чекав сите да излезат на одмор и им ги фрлав ташните низ прозорец (вклучувајќи ја и мојата за да не дознаат дека јас ги фрлам), и ќе си излезев надвор како ништо да небило.. кога ќе се вратевме од на одмор, сите викаа се нервираа и додека слегувавме да ги земеме ташните поминале 15-тина минути од часот :D
     
    На angelche16, Elena..T, LittlePinky и 6 други им се допаѓа ова.
  5. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Ова незнам дали е баш тоа, али еднаш бевме на хемија. И сеа ја како шо вадам книги од ташна, така ми паѓаат доле, и ја само „е у пи*ку матеееер!“. И само се вртам и глеам наставничката позади мене, леле, леле. :$
     
    На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Sunday-Rose

    Sunday-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    Влегувам на пола 4ас, одсабајле на школо, и проф ми вика еј само шо сакав да те запишам и јас му викам е сеа професоре за 20 минути це прајме сеа....
    А еднаш така нешто испрашуат по физика и сеа по4наа од први број да испрашуат, и после јас не слушав шо зборуат, и сите само викат ај ај Sunday-Rose да одговоре, и јас не ни ставам од стол4ето само му викам на професорот ЈАС СУМ 3.. демек има уште време до мене додека да стигне, и цел клас ми се изнасмеа...
    А еднаш физи4ко нешто скокаме, незнам баш шо правеме и сега јас како скокнав се спружив на земја, и доаќа проф и ми вика да не се повредив нешто да не ме боле и јас само викам не бе не ниш не ми е, а сите деца се смеат, после ме зборуваа уште некое време...
     
    На angelche16 и dankee им се допаѓа ова.
  7. AHHii

    AHHii Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    21
    Значи нашата професорка по ликовно има мноооогу влакна на нозете и никогаш не се депилира :D :D :lol:
    И ние еднаш ко за 8-ми март и купивме депилаторче и утре дента ја гледаме типкава без влакна и онака сите се смееме а она мртва ладна ништо не приметува :rofl: :rofl:
     
    На angelche16, Slatkarka94, Bojana.20 и 12 други им се допаѓа ова.
  8. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Во средно имавме тест по математика, а професорот ќе дојдеше ќе напишеше 5 задачи и решавај, тоа е тестот. Ама така паметен клас за глупости си бевме, земаа намокрија сунѓер ама и сапун со него, и мачкање таблата, човекот збесна кога почна да му лизга кредата и неможаше да пишува. :rofl:
     
    На Elena..T му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    Еден мој другар еднаш на ФЗО.
    Проф: Иван ти каде живееш?
    Иван: Дома професоре.

    Професорот по историја ја испрашува Вања:
    Вања колку време треала ...... држава?
    Вања: молчи.
    Професорот: Дали 1000века, 10000, 5века?
    молк.
    сите: Вањааа бе колку е 10х10?!! :^)
    Профес: се умешува: да не е 1000?
    Вања: да,да,да 1000 :)
    сите ПРСНАВМЕ во смеа.
    проф: Вања колку е бе 10х10?
    оваа се утепа мислејчи ние се утепавме смеејќи. xD



    пс: смешно затоа што сме ШЕСТО. а во 6 да не знаеш таблица.... :?:
     
  10. lovemebaby

    lovemebaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    174
    Лелел колку глупости сме праеле со одделението ни сама незнам.
    Ама ми текнува еднаш пред некоја година 5-6 коа бевме,земавме игла и ја ставивме на столчето на наставничката коа ке дојде да ја седне(зашо многу лоша беше).И оваа влага најнормално и пред да седне сите прскаме од смеење и оваа нормално лута што да ви кажам, и вика ајде претседателот да каже што е проблемот иначе казна за цело одд.И стана претседателот и кажа што е работата,сите се смееме а оваа лута,лутаа до бесвест.И за казна испрашуваше :lol:
     
  11. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Хм денес вратата ја скршивме и денес наставничката по биологија ја прашав како доага менструацијата и спермата :$
     
    На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Охооо глупости еден куп
    По англиски имавме една клета наставничка и требасе да правиме тест, се договоривме цел клас да го натопиме сунѓерот и д го ставиме горе на врата, така и беше и оваа иде дотерана скоцкана и ја отвара врата и сунѓерот на глава :rofl: леле ко збесна ко зема да се дере... секако следуваше и казна.... :rofl:

    Пред да влезе наставникот имавме навика кој како влегува во училница да го покриеме со јакна и да го тепаме :lol: еден ден занесени во "играта" не го видовме нашиот класен јакната врз него и тепај :rofl: кога свативме дека тоа е класниот :$ се извинувавме али џабе беше бевме казнети
     
    На angelche16, Elena..T, Chokoholic25 и 14 други им се допаѓа ова.
  13. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.637
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Еден куп ичилишни глупостти на столчето на настависка другарками залепи еден куп мастики а таа ни не примети дека има залепено на столчето мастики и седна на столчето :D :D :D :D
     
  14. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    На час по био сме и наставничката објаснува за менструацијата дека со неа се исфрлаат мртвите спрематозоитди од телото . И на тоа една соученичка : Лелее не е можно , значи и ние женските сме имале сперматозоиди?!! Не ми се верува!! И цел клас се согази од смеење..
     
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Некаде 2година мислам бевме, и незнам како дента на шала и тема беа телетабиси, и сега јас седев на втора клупа со една другарка 2 другарки пред мене и зад мене на клупите, и тишина во училницава,а меѓу себе другаркиве се зезаат и тивко пеат: тинки-винки, дииипсииии, лАлааааа...пооо, и на второто пеење една другарка се занела,како што си пееа,на крај на цел глас кога рече ПООООООО,цел клас се згази од смеење,а професоркава бело ја гледа и ништо не и е јасно,зошто се развикала ПОООООО :D :D
     
    На angelche16 и Chocolate.me им се допаѓа ова.
  16. forevermine

    forevermine Активен член

    Се зачлени на:
    1 мај 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
  17. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Сега пред побрзо беше. :) Имавме хемија,и правевме тест.И професоркава малку ни е "недоветена" што би рекле народски.Ни викат: тие што завршивте излагајте надвор.И цел клас скоро излеговме остана уште 3-4 деца и таа.Некои разбега ваму-таму неколку останавме пред училница.Тие што се од 3 година со училницата спроти нас имале празен час,и прашуваат: Кој е внатре,и им кажуваме таа професорка е. Али професоркава у цела гимназија многу ја "сакаат".И му текна на едно детенце од 3 година,зеде едно метално лопатче и го стави под врата,и вратава се заглави.Сите си се трганвме.И неколку време професоркава пробуват да излезит ама неможит,а не и текинаше да видит под врата.И после едно девојче и отвори па излезе. :rofl: :rofl: :rofl:
     
  18. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    ее у школо колку глупости сме направиле.. ама на една ми текнува вака
    имаше едно дете со затнат нос ии сега шмркаше цел час и не дишеше како ии сите останати
    ии само едно дете целиот изнервиран се раздера на глас "Наставничке некој дише" и сите патосс.. xD
     
    На Beatriche19, Chocolate.me и Sara123 им се допаѓа ова.
  19. Tej4e

    Tej4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Во основно бевме најлудиот клас од цело школо, ми текнува на ова:
    Бевме 6 одд и ќе правиме тест Математика :tmi: , нели зима си беше и сега печката, си ја викавме ќумбенце и секогаш со дрва ја полневме до даска. И пред часот по Математика двајца школски отидоа да купат црн пипер, а потоа го ставија во ќумбето. Лееле, после 15 мин. додека правевме тест, кога почнаа очите црвени да ни се обојуваат, почнавме да киваме, а и во училницата жешко беше... :sweat: Надвор врнеше снег, но моравме да го отворивме прозорецот за да се проветри. Потоа на наставничката кога и кажавме пукна од смеа и таа и ние. :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На sugarlips, LittlePinky, connie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Знаете што цела година учениците со мене што учат ми ги крадеа,гризеа,скриваа пенкалата за јас да одам да си барам пенкало од едно од момчињата од спротивната училница :$ .Е арно ама батево и тој кутриот да ти носи само едно пенкало,па неговиот најдобар другар беше задолжен да ми дават мене пенкала.Ах кутрата јас :$ :$ :$

    А и еднаш знаете,тоа ми беше првиот кец што го добив во животот.И фатив на учителката и ставив сунѓер,на столицата.Арно ама ми текна дека ќе го видит,и оставив да се намокрит столицата.И така водена таа да седнит,и за чудо си седна.И одпозади после излгледаше како да е помочана.И уште си викаам:Ааа она на мене кец ќе ми пишува,е ќе види сега која сум јас. :lol: :lol: :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На angelche16 и maca cvet им се допаѓа ова.