Училишни глупости

Дискусија во 'Насмевка' започната од dankee, 9 април 2011.

1. dankee

dankee Популарен член

Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    569
    Секој од нас има поминато незаборавни работи во училиштето дури и бубалиците знаат понекогаш да направат некоја глупост. Ајде секој од нас нека напише некоја случка која нема да ја заборави :)

На bbeebbee му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hiii

Hiii Популарен член

Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.562
    Глупости кои сме ги правиле и ги правиме во училиштето

Ми ја погоди темата па затоа сега ке се изначитате глупости :lol:
    во основно омилен час ми беше хемија бидејки имав супер професор и седев на прва клупа со другарка ми која е многу откачена и за правење глупости сме совршен тим :D
    - професорот кога предаваше застануваше пред нашата клупа и се потпираше со рацете врз клупата и ние бидејки не сакавме да стои до нас му ја тресевме клупата :lol: овој си предава а ние џебот му го полниме со капачиња,моливи и цел клас се смееше а тој не приметуваше, еднаш на тест земав ливчиња од позади за да препишувам и кога се завртев напред и го видов како што ги држев ливчињата во раце почнав да се правам дека се молам :D и тој ми рече да ги отворам рацете и јас ги отворив и ливчињата попаднаа долу а рацете ми беа празни и се спасив :D и чат пат игравме кошарка кога ни стануваше досадно (ги мававме тетратките во корпа) :) инаку сега во средно седам помегу одлични девојки како мене и тие не сакаат да правиме глупости :( па затоа кога ме фака криза седнувам отпозади со партнерката од основно и си ја правиме интересна :P

На angelche16, LittlePinky, Beatriche19 и 4 други им се допаѓа ова.
  3. bbeebbee

bbeebbee Истакнат член

Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    9
    премногу глупости сум направила не се ни сеќавам на се... се плашам дека ако почнам да набројувам ќе испуштам нешто.... :D :D :D :D :D

4. glamour-lady

glamour-lady Популарен член

Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    771
    ехх времиња... колку беше забавно само :D :D

*паметам во 7-мо одделение беше... имавме еден професор по географија многу беше лош и строг, сите го мраземве... еден ден пред да влезе кај нас во училница, од внатрешната врата на кваката му ставивме UFO лепак :D .. сите седнавме и мирни седиме, тој ја отвора вратат и ни вели "што сте денес така....мирни" уште не довршена реченицата се залепи на кваката и си свати каква е работата.. можете да замислите каква му беше раката хахаха..за греота... потоа дојдоа директорот и педагогот , цел час не прашуваа, ни попуваа, а ние се праевме на тошо демек ништо не знаеме.. :D

* оваа глупост јас ја направив неколку пати во шесто оделение... училницата ни беше на втор спрат од задната страна на училиштето, и чекав сите да излезат на одмор и им ги фрлав ташните низ прозорец (вклучувајќи ја и мојата за да не дознаат дека јас ги фрлам), и ќе си излезев надвор како ништо да небило.. кога ќе се вратевме од на одмор, сите викаа се нервираа и додека слегувавме да ги земеме ташните поминале 15-тина минути од часот :D

На angelche16, Elena..T, LittlePinky и 6 други им се допаѓа ова.
  5. Elennaa

Elennaa Популарен член

Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    3.901
    Допаѓања:
    12.687
    Ова незнам дали е баш тоа, али еднаш бевме на хемија. И сеа ја како шо вадам книги од ташна, така ми паѓаат доле, и ја само „е у пи*ку матеееер!“. И само се вртам и глеам наставничката позади мене, леле, леле. :$

На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Sunday-Rose

Sunday-Rose Истакнат член

Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    343
    Допаѓања:
    115
    Влегувам на пола 4ас, одсабајле на школо, и проф ми вика еј само шо сакав да те запишам и јас му викам е сеа професоре за 20 минути це прајме сеа....
    А еднаш така нешто испрашуат по физика и сеа по4наа од први број да испрашуат, и после јас не слушав шо зборуат, и сите само викат ај ај Sunday-Rose да одговоре, и јас не ни ставам од стол4ето само му викам на професорот ЈАС СУМ 3.. демек има уште време до мене додека да стигне, и цел клас ми се изнасмеа...
    А еднаш физи4ко нешто скокаме, незнам баш шо правеме и сега јас како скокнав се спружив на земја, и доаќа проф и ми вика да не се повредив нешто да не ме боле и јас само викам не бе не ниш не ми е, а сите деца се смеат, после ме зборуваа уште некое време...

На angelche16 и dankee им се допаѓа ова.
  7. AHHii

AHHii Истакнат член

Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    21
    Значи нашата професорка по ликовно има мноооогу влакна на нозете и никогаш не се депилира :D :D :lol:
    И ние еднаш ко за 8-ми март и купивме депилаторче и утре дента ја гледаме типкава без влакна и онака сите се смееме а она мртва ладна ништо не приметува :rofl: :rofl:

На angelche16, Slatkarka94, Bojana.20 и 12 други им се допаѓа ова.
  8. Snow-Queen

Snow-Queen Форумски идол

Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.268
    Допаѓања:
    14.954
    Во средно имавме тест по математика, а професорот ќе дојдеше ќе напишеше 5 задачи и решавај, тоа е тестот. Ама така паметен клас за глупости си бевме, земаа намокрија сунѓер ама и сапун со него, и мачкање таблата, човекот збесна кога почна да му лизга кредата и неможаше да пишува. :rofl:

На Elena..T му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Princess.S

Princess.S Истакнат член

Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    651
    Еден мој другар еднаш на ФЗО.
    Проф: Иван ти каде живееш?
    Иван: Дома професоре.

Професорот по историја ја испрашува Вања:
    Вања колку време треала ...... држава?
    Вања: молчи.
    Професорот: Дали 1000века, 10000, 5века?
    молк.
    сите: Вањааа бе колку е 10х10?!! :^)
    Профес: се умешува: да не е 1000?
    Вања: да,да,да 1000 :)
    сите ПРСНАВМЕ во смеа.
    проф: Вања колку е бе 10х10?
    оваа се утепа мислејчи ние се утепавме смеејќи. xD

пс: смешно затоа што сме ШЕСТО. а во 6 да не знаеш таблица.... :?:

10. lovemebaby

lovemebaby Истакнат член

Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    174
    Лелел колку глупости сме праеле со одделението ни сама незнам.
    Ама ми текнува еднаш пред некоја година 5-6 коа бевме,земавме игла и ја ставивме на столчето на наставничката коа ке дојде да ја седне(зашо многу лоша беше).И оваа влага најнормално и пред да седне сите прскаме од смеење и оваа нормално лута што да ви кажам, и вика ајде претседателот да каже што е проблемот иначе казна за цело одд.И стана претседателот и кажа што е работата,сите се смееме а оваа лута,лутаа до бесвест.И за казна испрашуваше :lol:

11. SarahTayMomsen

SarahTayMomsen Истакнат член

Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Хм денес вратата ја скршивме и денес наставничката по биологија ја прашав како доага менструацијата и спермата :$

На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Elenuskaa

Elenuskaa Популарен член

Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.867
    Допаѓања:
    2.034
    Охооо глупости еден куп
    По англиски имавме една клета наставничка и требасе да правиме тест, се договоривме цел клас да го натопиме сунѓерот и д го ставиме горе на врата, така и беше и оваа иде дотерана скоцкана и ја отвара врата и сунѓерот на глава :rofl: леле ко збесна ко зема да се дере... секако следуваше и казна.... :rofl:

Пред да влезе наставникот имавме навика кој како влегува во училница да го покриеме со јакна и да го тепаме :lol: еден ден занесени во "играта" не го видовме нашиот класен јакната врз него и тепај :rofl: кога свативме дека тоа е класниот :$ се извинувавме али џабе беше бевме казнети

На angelche16, Elena..T, Chokoholic25 и 14 други им се допаѓа ова.
  13. jagotka123

jagotka123 Истакнат член

Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.452
    Допаѓања:
    131
    Еден куп ичилишни глупостти на столчето на настависка другарками залепи еден куп мастики а таа ни не примети дека има залепено на столчето мастики и седна на столчето :D :D :D :D

14. Xepp

Xepp Истакнат член

Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    424
    На час по био сме и наставничката објаснува за менструацијата дека со неа се исфрлаат мртвите спрематозоитди од телото . И на тоа една соученичка : Лелее не е можно , значи и ние женските сме имале сперматозоиди?!! Не ми се верува!! И цел клас се согази од смеење..

15. Snow-Queen

Snow-Queen Форумски идол

Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.268
    Допаѓања:
    14.954
    Некаде 2година мислам бевме, и незнам како дента на шала и тема беа телетабиси, и сега јас седев на втора клупа со една другарка 2 другарки пред мене и зад мене на клупите, и тишина во училницава,а меѓу себе другаркиве се зезаат и тивко пеат: тинки-винки, дииипсииии, лАлааааа...пооо, и на второто пеење една другарка се занела,како што си пееа,на крај на цел глас кога рече ПООООООО,цел клас се згази од смеење,а професоркава бело ја гледа и ништо не и е јасно,зошто се развикала ПОООООО :D :D

На angelche16 и Chocolate.me им се допаѓа ова.
  16. forevermine

forevermine Активен член

Се зачлени на:
    1 мај 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
  17. Anna-Banana

Anna-Banana Популарен член

Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.726
    Допаѓања:
    4.810
    Сега пред побрзо беше. :) Имавме хемија,и правевме тест.И професоркава малку ни е "недоветена" што би рекле народски.Ни викат: тие што завршивте излагајте надвор.И цел клас скоро излеговме остана уште 3-4 деца и таа.Некои разбега ваму-таму неколку останавме пред училница.Тие што се од 3 година со училницата спроти нас имале празен час,и прашуваат: Кој е внатре,и им кажуваме таа професорка е. Али професоркава у цела гимназија многу ја "сакаат".И му текна на едно детенце од 3 година,зеде едно метално лопатче и го стави под врата,и вратава се заглави.Сите си се трганвме.И неколку време професоркава пробуват да излезит ама неможит,а не и текинаше да видит под врата.И после едно девојче и отвори па излезе. :rofl: :rofl: :rofl:

18. sm1zla

sm1zla Истакнат член

Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    731
    Допаѓања:
    307
    ее у школо колку глупости сме направиле.. ама на една ми текнува вака
    имаше едно дете со затнат нос ии сега шмркаше цел час и не дишеше како ии сите останати
    ии само едно дете целиот изнервиран се раздера на глас "Наставничке некој дише" и сите патосс.. xD

На Beatriche19, Chocolate.me и Sara123 им се допаѓа ова.
  19. Tej4e

Tej4e Истакнат член

Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    37
    Во основно бевме најлудиот клас од цело школо, ми текнува на ова:
    Бевме 6 одд и ќе правиме тест Математика :tmi: , нели зима си беше и сега печката, си ја викавме ќумбенце и секогаш со дрва ја полневме до даска. И пред часот по Математика двајца школски отидоа да купат црн пипер, а потоа го ставија во ќумбето. Лееле, после 15 мин. додека правевме тест, кога почнаа очите црвени да ни се обојуваат, почнавме да киваме, а и во училницата жешко беше... :sweat: Надвор врнеше снег, но моравме да го отворивме прозорецот за да се проветри. Потоа на наставничката кога и кажавме пукна од смеа и таа и ние. :rofl: :rofl: :rofl:

На sugarlips, LittlePinky, connie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Anna-Banana

Anna-Banana Популарен член

Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.726
    Допаѓања:
    4.810
    Знаете што цела година учениците со мене што учат ми ги крадеа,гризеа,скриваа пенкалата за јас да одам да си барам пенкало од едно од момчињата од спротивната училница :$ .Е арно ама батево и тој кутриот да ти носи само едно пенкало,па неговиот најдобар другар беше задолжен да ми дават мене пенкала.Ах кутрата јас :$ :$ :$

А и еднаш знаете,тоа ми беше првиот кец што го добив во животот.И фатив на учителката и ставив сунѓер,на столицата.Арно ама ми текна дека ќе го видит,и оставив да се намокрит столицата.И така водена таа да седнит,и за чудо си седна.И одпозади после излгледаше како да е помочана.И уште си викаам:Ааа она на мене кец ќе ми пишува,е ќе види сега која сум јас. :lol: :lol: :rofl: :rofl: :rofl:

На angelche16 и maca cvet им се допаѓа ова.