1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Училишни глупости

Дискусија во 'Насмевка' започната од dankee, 9 април 2011.

  1. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Ми текна уште една .

    Имавме навика да правиме фотосесии на малите одмори . Еднаш додека правевме фотосесија ни влезе професорот ( и тоа најстрогиот ) и не затекна сите четири другарки качени на клупа во усогласена поза (facepalm) сите на нозе , која со јазик надвор :P која со раце горе (facepalm) . Ни прости , дека крај на учебна година беше . Инаку ќе добиевме укор сите четири :D . А и половина клас ги немаше :D .
     
  2. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    Трета година седиме со другарки од клас во двор на одмор се глупираме и доаѓа професорот што сите женски го манијачевме :lol:
    -Број 8 во дневник нека се спреми за испашување (јас)
    -:o :o :o Пак мене?! Доста беше, дај друг број кажите :D
    - Ти си број 8? Се гледаме за 5 минути. :D
    Дојде ме испрашуваше цеел час, и на крај ми вика -те болеше? (средношколски памет се знае кај тера)
    -малку :D
    -седи, 4ка. Задоволна?
    -Пре :D
    И после цел клас ме зезаше за ова :rofl: :rofl:
     
    На SummerGirl, Feminka192 и marija305 им се допаѓа ова.
  3. poi

    poi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2019
    Пораки:
    1.189
    Допаѓања:
    2.390
    Пол:
    Женски
    Во втора година пред да се фатиме со дечко ми (а имавме симпатии) една професорка го стана да го испита, а јас не смеев да шепкам. Ме натера да се свртам кон неа и да не мрдам. Кога заврши и детево си кажа му вика "бравоо, сега баци ја * (моето име)". Бевме другарски блиски нашкола по ходници на одмори и сите не зафркаваа дека сме заедно, а немаше ништо. Ете тогаш јас се зашеметив и останав така ни да дишам ни да мрдам. Цел клас чекаше реакција. 30 секунди молк и ете ја "шо ви е бе се зафркавам" и си фати да се корни од смеење жената. Дечко ми не знам како изреагира, бидејќи нели со грб му бев свртена. Ама беше ептен непријатно и меѓу нас бидејќи немаше баш ништо, само потајни симпатии. :lol:
     
    На SummerGirl и edna_malecka им се допаѓа ова.
  4. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Во основно една наставничка често носеше црни фармерки.
    Си имаа наставниците посебни столчиња.
    Зимање кредата на одмор и поминав по столот.
    Таа па не ни стануваше од место.
    После часот може ја приметиле низ ходник :D:lol:
     
  5. Ava.84

    Ava.84 Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 декември 2015
    Пораки:
    4.512
    Допаѓања:
    32.646
    Пол:
    Женски
    Изгледа 2 година бевме.Не одведоа на екскурзија во Лесново.Најстрог беше историја професорот.Не даваше во ходниците пиле да прелета.Така шетаме со школските и влегуваме во еден кафич да се стоплме , а таму најстрогиот професор.Сите рикврц се завртивме и избегавме(facepalm):rofl: Се исплаишвме:(Човекот кога виде стана и трчаше по нас да не врати да влеземе во кафичот:DДетски памет:sweat:

    Ние обожававме да бегаме по цел ден од часови цел клас]:)Затоа во 4 година си имав 5 неоправдани само од еден ден|(Спроти гимназијата имаше кафичи и таму се криевме.Бевме избегале на физика(Бог да ја прости ,душа жена).Седиме во кафичот и ја гледаме надвор професорката ,сите под маса се скривме да не не види:D:rofl:Може ќе не врати и ќе не испита :angel:


    Со една другарка која седеше зад мене нешто се закачавме, се будтавме .Јас потпрена на мојот стол и на нејзината маса.До неа таа што седеше пишуваше домашно , а ние и ја мрдавме масата.Девојчето се изнервира и ја повлече нагло масата, а јас сплеткана во столот почнав како успорена снимка да паѓам.Чекав со таа што се бутав да ме спаси да не паднам и пржев раце за да ја фатам.А типката се тргна и јас треснав на земја:envy:Ми се утепаа смеејќи оти сум паѓала како успорена снимка:devil::D
     
    На spacegirl92, CrazyGirl15 и edna_malecka им се допаѓа ова.
  6. ElenaOfRivendell

    ElenaOfRivendell Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2019
    Пораки:
    2.108
    Допаѓања:
    5.290
    Пол:
    Женски
    Другарка моја ми кажуваше, фатиле полжав, и го триеле на кваката, со тие лигите да ја направат, за да се фати професорот..
     
  7. optimal

    optimal Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2020
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Машки
    Се сеќавам, во трета година средно, на сунѓерот за бришење таблата ставивме течен сапун за професорката или ние кога ќе ја бришеме таблата, да се направи целата сапуница за да не може да пишува на табла. :lol:
     
    На CrazyGirl15, ElenaOfRivendell и edna_malecka им се допаѓа ова.
  8. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Добра идеа за после корона:D
     
    На CrazyGirl15 и optimal им се допаѓа ова.