1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Училишни глупости

Дискусија во 'Насмевка' започната од dankee, 9 април 2011.

  1. April87

    April87 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    551
    Допаѓања:
    447
    Пол:
    Женски
    Ова повеќе е за човечки глупости, но дека било на училиште се важи :) .
    Не можам а да не се насмеам, на еден момент по физичко во средно. Имаше соученички (шмизли) кои не вежбаа никогаш, ни атлетика, ни аеробик, ни некаков спорт (се плашеа од топки :lol: ). Доаѓа професорот и прашува кој сака да се запише на часови по аеробик (имаше и некоја цена). Истите тие кои немаат ни с од спорт се пријавуваат (ќе се потепаа која попрва да се запише), професорот прсна од смеење и вели: Еее... на час не мрднале сега па ќе плаќаат. :lol:
     
    На LittlePinky, richgirl998 и Kristina.R им се допаѓа ова.
  2. Kristina.R

    Kristina.R Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    Ние на етика имаме да не речам смотан наставник кој се и сешто му правиме,искрено жал ми е :lol:
    Биологија лута кузнае кај со паметот и јас стално се избацувам од сите со некој нејзин надимак или ја гаѓаме со смоки,пуканки,милка и сл.
    на сите часови испуштам звуци и после ги криват другите
    Наставникот по математика го гаѓаме со креди :rofl:
    географија пишуваме ****(Името на наставникот) пуши ку* :D
    физичко ги маваме со топки шмизлите и тоа со баскети
     
  3. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.299
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    1. Сите на час, занесени во пишување, иде администраторката, на компјуерите нешто им прави.. И мобилниот и заѕвони, се јави и почна да мрмори.. Исто еден ученик цело време вака мрмори, па некој од таму мислел дека е тој и вика: Де не мрмори! :o И испаѓа на неа и вика, оваа се сепна... леле.. :$

    И + нешто слично:

    2. Во кабинетот по информатика одиме, и овој информатичарот беше таму, и ****(другарка) мислеше дека е оној ученик што мрмори и вика: Ти пак секогаш си овде.. Лелее.. :tmi: кога виде кој е ќе се убиеше. овој вика Кој?, и таа вика Не, ********* (ученикот) мислев дека беше.. Лелее... не ми се веруваа.. :sweat:
     
    На LudaDevojka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Lily52

    Lily52 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2013
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    36
    Хахахха ми текна едно... :D :D

    Кога бев 5-6 одднеление... Јас нешто се карав со другарката и не забележав дека наставникот влезе..
    И јас како што бев изнервирана не се ни завртев да видам кој е се раздерев и реков:Де ај не замарајте излезете надворр.
    Потоа кога видов кој е .... Но добро е Наставникот не обрна внимание на тоа.. Почна да се смее а и јас исто така .. :)
     
    На Maja.T му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Dark-Lady

    Dark-Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2013
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    910
    Хах, случајно ја видов темава и ми текна на глупостите.
    Во 7мо одд. ког бев, учевме за периодниот систем и наставничката прашува кој го измислил. И јас ко пушка, да се направам дека знам викам Димитриј Медведев и сите почна да се смеат, а јас мртва ладна, и оваа пак ме прашува и јас истото и таа почна да се смее, и само еден другар дофрла Владимир Путин бе Дарк :rofl:
    Во 8мо на биологија, учевме за нервен систем. И наставничката мене ме стана и ми вика : Ај Дарк кажи со што се пренесуваат дразбите до мозокот. И јас: Со рефлектори :rofl: абе сите прснаа од смеење, 10 минути се смеевме сите дури и наставничката. А незнам од кај ми текна рефлектори :wasntme: :lol:
    На час на физика, еден другар седеше до катедрата и правеа обид, тој беше потстанат за да види таму, и јас му го тргнав столчето.... лелел кога тресна со сета сила на земјааа :rofl: :$ и така си заработив неоправдан.
    На историја ме стана наставникот и ми вика : Ајде Дарк раскажи ни што се случувало з авреме на холокаустот и јас : Од кај да знам јас, не бев родена тогаш :lol:
    Тоа е тоа, лудо дете. :rofl: Имам уште многу вакви случки и глупост, ќе ги напишам некој ден :lol:
     
    На LittlePinky, Primadonna и I.want.to.sleep им се допаѓа ова.
  6. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Иако одамна беше, се сеќавам на една смешка која ја направив...
    До 4-то одделение имавме пуна кеса со сунѓери во школо.И кој како е дежурен си ја носи кесата дома со сите сунѓери и ја враќа следниот ден. Смешки
    И сега мене ми доаѓа ред да си ја шеткам ќесава, ама кога се враќав накај дома ме збрка едно циганче и јас во паника ја фрлив ќесата со сунѓери :lol: .Се обидов да се вратам покасно по неа, ама сунѓерите веќе ми беа оттуѓени од страна на hitancevo...
    И така следниот ден се појавувам без вреќава, и кажувам на таа вештерката-наставничка што ми се десило,и она ми се дере демек сум требала да купам нови 15 сунѓери (Хахаха сега кога ќе ми текне...замислете јас во продавница купувам 15 сунѓери....којзнае што чудење ќе било, ќе се прашувале што ли ќе правам со нив....,,можеби звучна изолација на куќата,, :D )
    И воедно ми се дере зашто таблата не е избришана. Јас и кажувам дека немам сунѓер...а она ми кине два листа од сред тетратка, и ми вика ,,еве имаш сунѓер,,.
    Го зимам ја тоа листот и излегувам преку врата од училница...
    ,,Каде,каде Силк, кај се залета,, - ми вика вештеров.
    -Ќе одам да го натопам сунѓерот - :D :lol: :D Хахаха ЗАТКА И СТАВИВ
     
    На Kimberly11, Chokoholic25, sweet-star и 4 други им се допаѓа ова.
  7. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    Во осмо прво полугодие седев со еден другар и на биологија досадно настваничката раскажува и другаров извадил телефон и си игра игрици,наставничката му вика:_______ што правиш?дај го телефонот и јас да го извлечам викам не игра на телефонот си го откопчува патентот :$ :$ леле цело одделение и наставничкатаа се смееа,а јас после сфатив што сум рекла :rofl:
     
  8. Kristinna1

    Kristinna1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    125
    ај и јас да си кажам нешто па во 7-8 одделение мислам беше и сега ние имавме час по руски јазик. И наставникот уште не дојде си рековме ќе губиме ама го видовме наставникот идет навака а ние како прво сите цел клас зедовме ташна демек да видит дека не сме тука и дека сме заминати и ние ојдовме кај соблекувалната по физичко,и таму си седевме а еден другар кажал дека идет навака кај што бевме ние и некој спомнал да си скокниме низ прозорец и ние се качивме и скокаме сите по 1-2-3 реда и скокаме скокаме и летаме, летаме и јас скокнав со ташна па ташната тежит и ја скокнав и паднав оти ташната тешко беше кизнај колку книги имав и сеа скокавме сите освен една другарка и наставникот идет соблекувалната и една другарка над врата се скриела и наставникот се доближеше низ прозорец и една другарка си замина а тој не ја виде кизнај како беше таму и ние влегвиме внатре и на час и тој не караше и така си помина времето па тоа беше многу најјјако ...хахахаха :D :rofl: :lol:
     
    На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ivana.0909

    ivana.0909 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    228
    ми текнува во средно кога сакав да се фрлам од прозор за да ми стави 3 математика...и ми стави :lol: а школово барака :D
     
    На Ицолгудбејбе и LittlePinky им се допаѓа ова.
  10. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.711
    Пол:
    Женски
    Се сеќавам минатата година...на часот по историја...гимназиски глупости хахах
    кога ќе се сетам ме фаќа смеа :lol:
    Учевме за Иван IV Грозни(владетел на Русија) и сега професорот прашува:
    -Зошто го нарекле Грозни? :!:
    и еден од машките(познат на часот по историја како треска глупости ова-она хахахах) вели:
    -Оти бил грд!!!
    будало дете :D
     
    На 8463. му/ѝ се допаѓа ова.
  11. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    На час по биохемија во средно, професоркава диктраше цел час така ни ја предаваше новата лекција и ние моравме да пишуваме. Мене ми се потроши мината на пенкалцето и да го буцнам тој што седеше пред мене со пенкалце да побарам дали има друго да ми даде, кога пенкалцево пола летна кој знае каде и јас сега сиротата што ќе правам се правев дека пишувам со пола пенкалце :lol: . Незнам што и текна на професоркава да стане и иде домене , јас главата си ја напикав во тетратака не мрдам ни лево ни десно, и само ми го остава нејзиното пенкалце и оди си седнува, леле се посрамотив абе брукички живи :lol:
     
    На 8463., LittlePinky и doutzen им се допаѓа ова.
  12. Beatriche19

    Beatriche19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2012
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    89
    незнам кој глупост да ја пишам но ќе ги издвојам најсмешните
    1. у 5 то одделение математика наставничката после секоја лекција ни даваше домашно у работната да напишеме,независно дали сме пишуеле глупости или препишале битно да имаме сите.
    И ајде ме прозива мене и ми вика
    Беатриче ги знаеш задачите?
    - Јас и викам "Ги знам,ама не ми се јасни" :rofl:

    2. Во шесто имавме информатика и сеа наставникот беше еден старец и пијандура и таков целиот флегма му пуштивме порничи и овој зема да се смее и ни вика ај запиши ми ја страната да побарам дома :^)

    3. Имавме час математика мојот клас и до нашиот но различни професори по математика мене ми предаваше жена а на другиот истиов овој наставник шо предава информатика и влагаат деца од другиот клас кај нас и ивикаат на оваа наставничкава.. НАСТАВНИЧКЕ НАСТАВНИкОТ **** САКА ДА ВЕ ЕБЕ
    и оваа иде кај него изнервирана и му вика *** доаѓаат деца и глупости ми зборуваат хахахахахаххаха а замисли да не било глупост туку вистина :angel:
     
    На doutzen му/ѝ се допаѓа ова.
  13. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски
    Еднаш бев 4 или 5 одд. и клупиве не ни се допаѓаа како беа наместени ( како буквата П беа а ние сакавме клупа и зад незе клупа по клупа знаете како мислам :D за по 2 да седиме на клупа ) и јас две другарки и еден другар решивме ај че ги преместуваме ко че си замина сите почекавме и зедовме клуч од кај чичите демек нешто сме заборавиле :P и отидовме си ги разместивме ко шо сакавме 8) и си заминавме ... следниот ден ко појдовме на училиште сите зачудени шо се случило кој ги преместил а ние само си молчиме :x .. ко дојде наставнико се чудеше ова она не испраша сите никој ништо незнај и ние излажавме хаха :D па и се јавуваше на наставничката од другата смена да разговарале та појма нема шо се десило и така си седевме на клупите по наш редослед наместени до крајот на годината и секој си седна со тој шо сакаше хаха е не 8) aма шо збрка сме напрајле тогаш хахаха :D

    па лани едно време можи цела недела така се заучивме да ги гасниме ламбите и да ги тргаме завесите да не влегува светлина и да лудуваме па еднаш замалку че си добиевме неоправдани исто еднаш ги изгаснавме ламбите и се штама мува да помини че се слушни шо се вика :tmi: (често ја зафркававме оваа по анг ) и демек ко че влези че и пејме хепи брдеј ту ју хепи брдеј ту јууу а оваа немаше ни р од роденден XDD абе то ти е будали деца бевме сме и че си останиме :P
     
    На 8463. му/ѝ се допаѓа ова.
  14. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    ја откачивме таблата и на професорот му падна на прсти :rofl: (малку му е)
    со противпожарниот апарат го испрскавме ходникот
    го гаќавме проф со креди и хартија
     
  15. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Наставничката по биологија го праша на едно дете кои организми се размножуваат бесполово а тој одговори: „Сонцето“. :lol:
     
    На 8463. и sweet-star им се допаѓа ова.
  16. Sara.Be

    Sara.Be Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    Седиме на час по Ликовно и наставникот ни е мн. мирен и добар.. И беше наведнат и **********(другар ми) мислеше дека е другар му и само го мавање наставникот по ликовно по г*з и наставников се исправа и сите гргнавме во смеа и наставников цело време го зафркаваше ами ако беше наставничка..
    А па седиме на биологија и наставничкава така мн зборлеста е и вика ајде број 8 ( другар ми) и тој само вика е шо наставничке тој дневникот искинат и само број 8...
    Правиме тест хемија и ја имав ливче и иде наставничката и ја си реков аее сеа оваја ке ме фати и го земајне ливчето во уста и го голтнав...
    Најлуд клас сме во училиште... :D :D :D ;) :rofl: :devil: :x :up:
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Француски секогаш имаме блок часови, и еден ден додека траеше првиот час таа ни рече дека следниот час ќе сме правеле тест. Заврши првиот час и таа отиде до канцеларија и ние и ја отворифме папката и сакавме да и земеме по еден тест од секоја група но имаше само 1 примерок, па една другарка ги сликаше тестовите, сите групи :lol: Ќе завршеше добро ако :!: еден „другар“ не не издадеше |( И потоа ни ги смениа тестовите :(
     
    На 8463. му/ѝ се допаѓа ова.
  18. funsunn

    funsunn Активен член

    Се зачлени на:
    25 август 2013
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    7
    Ние имаме блок часови по француски и првиот час земавме нова лекција и наставничката отиде во канцеларија и тестовите не ги зема и ние ги земавме сите три групи и ги сликавме и ги фотокопиравме и другата недела сите имавме 5-ки и 4-ки наставничката се зачуди дека сите сме учеле. :lol:
     
    На 8463. му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Lavica8

    Lavica8 Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    14
    Имавме час по француски :D И пошто наставничката ни е најпроста од сите, и сите ја мразиме, сакавме да ја зафркнеме некако :lol: Ни текна дека во дворот, низ тревата има безброј скакулци, зедовме едно шише и во него фативме десетина скакулци :D После го ставивме на едно дете да стражари на врата, и кога ја виде наставничката дека иде кај нас, ние ги испуштивме скакулците низ катедрата и столчето :D Кога виде таа, цела здрвена, почна да ни попува, а ние само си се смешкавме :D На крај сите завршивме кај педагог и психолог 8)



    А еднаш кога имавме празен час, од досада излеговме во ходникот, и марширавме низ цело школо дерејќи се "Линија гледаш една- Една ама вредна" :rofl: Односно, ја пеевме песната од рекламата за Шур Чек и марширавме :D И после тој настан си завршивме кај Педагог и психолог :D :rofl:
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Денеска ја извадивме вратата :rofl:
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.