1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фарбање од црна во црвена

Дискусија во 'Коса' започната од black-angel, 2 февруари 2010.

  1. Deemy

    Deemy Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    689
    Допаѓања:
    7.295
    Пол:
    Женски
    и јас имам природно темно кафена речиси црна коса и пред некоја година се офарбав црвена,со една убаво јако црвена од Garnier и ми фати од одма црвена,не баш толку јако како сликата на фарбата ама ми фати,ама јас како и секогаш ќе пукнам од желба додека да се офарбам па после неможам долго да издржам и си ја враќам мојата природна боја,а инаку да ја офарбав уште еднаш многу поубава ќе ми излезеше сигурно,и сега добив желба за црвена ама си земав кна наместо фарба па ќе видам што ке ми испадне на крај.
    Aко сакаш земи некоја од подобрите фарби појако црвена и пробај,додека не пробаш неможеш да бидеш сигурна,а и да не ти испадне како што треба лесно е одма ќе си се префарбаш во кафена или црна :)
     
  2. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.057
    Допаѓања:
    20.760
    Пол:
    Женски
    Deemy ако ти била природна како што сватив е тогаш е друга приказна. Јас ја ставив црвената на фарбана темно кафеава. (малку израсната во коренот ми беше). А на природна боја-коса и мене ми фаќа, пред неколку години на мојата природна (нефарбана боја) ставив светло кафеава и преубава ми излезе исто како на слика на кутивчето.
    Значи Коритсаки јас од мое искуство те советувам дома сама да не се фарбаш, верувај ја 1000 пати пишман се правев. :)
     
  3. Deemy

    Deemy Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    689
    Допаѓања:
    7.295
    Пол:
    Женски
    Eпа да на мене природна ми беше,а за фарбана потешко е,незнам Kортисаки каква и е дали е природна или фарбана,ама во секој случај може да проба или дома или негде на фризер,ама па и таму никој не ти гарантира дека стварно убава ќе ти испадне
     
    На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  4. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.881
    Допаѓања:
    102.912
    Пол:
    Женски
    Да фарбана ми е :| Како и да е ке размислам што да правам ке ја поносам уште вака црна па ке видам. Фала ви на одговорите :)
     
  5. Elena.

    Elena. Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2022
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    1.147
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20220811-120523_Facebook.jpg На фб ми излезе и се заљубив во бојата. Бидејќи порано бев фарбана црвена, ми се врати желбата пак. Ама моментално сум црна ако ја избланширам после колку време би можела да ја добијам оваа нијанса
     
  6. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.831
    Допаѓања:
    9.753
    Пол:
    Женски
    Ако ја избланшираш, одма.
     
    На Elena. му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Elena.

    Elena. Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2022
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    1.147
    Пол:
    Женски
    Да не ми испадне портокалова се мислам
     
  8. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.831
    Допаѓања:
    9.753
    Пол:
    Женски
    Веројатно не, нема многу светла да ја бланшираш. Најдобро е прво со деколорант да ја извадиш црната, не одма бланш.
     
  9. Elena.

    Elena. Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2022
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    1.147
    Пол:
    Женски
    Ќе пробам, фала.
     
    На cooll му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Mala panda

    Mala panda Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2020
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки. Дали е можно и За колку време се испира црна фарба? ( само еднаш фарбана)
     
  11. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.831
    Допаѓања:
    9.753
    Пол:
    Женски
    Не се испира.