1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Феминизам

Дискусија во 'Канта' започната од babygirly, 6 април 2019.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. babygirly

  babygirly Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2018
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Само сакам да чујам различни мислења и ставови на оваа тема. Феминист: Личност која верува во социјалната, политичката и економската еднаквост на половите.
   
 2. staycalm

  staycalm Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  1.700
  Допаѓања:
  9.311
  Пол:
  Машки
  На babygirly му/ѝ се допаѓа ова.
 3. babygirly

  babygirly Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2018
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  како да ја избришам? (facepalm)
   
 4. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.887
  Допаѓања:
  19.655
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.