Фемински "Aлманах"

Дискусија во 'Форумски игри' започната од mackica1, 28 април 2015.

 1. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.710
  Пол:
  Женски
  Самиот назив кажува, исто како во алманасите од средно, за некоја членка што ви е омилена или што не ви е омилена или пак за членката над вас или едноставно за било која членка, ќе напишете краток текст како строфа од неколку стихови во кои што ќе ја опишете каква е и како ја доживувате (искрено)... :D

  СМетам дека е за во форумски игри (пошто не е како Анализите.. туку пишување на позабавен и поедноставен начин со рима и сличноxD), ако не е интересна: ВО КАНТА! :D
   
  На srhsejbsk, cresa-jagoda и Valerin им се допаѓа ова.
 2. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.710
  Пол:
  Женски
  Еве ќе почнам со модераторот...

  RainBow e авторитетот на фемина,
  но сепак е културна и фина,
  книгите и филмовите се нејзина пасија,
  троловите ги банира, не се спасија.
  oф топици не толерира,
  на нашите прашања пристојно реплицира... xD

  :D ни една строфа па саглам не знам да напишам (тешко мене) :| whatever, it's all about fun :D
   
  На makedonkamak, anichka94, Oneo и 18 други им се допаѓа ова.
 3. Captain-Omni

  Captain-Omni Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2013
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  5.217
  Јака тема. :)

  @mackica1 носи чевли со леопардова шара,
  и од професорот по биологија бељата си ја бара.
  За сите е мирна мачкица мала,
  ама машките едвај ја чекаат со тангата во сала.

  :dance::bow:
   
  На makedonkamak и Arthur им се допаѓа ова.
 4. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.461
  Допаѓања:
  22.011
  опаа темата како за мене, јас на цел клас ги напишав.

  Адина @Adina е женска фина
  од сабајле па до три седи на фемина
  да вежба, да шопингува и да се вози сака
  едноставно животот го живе така :P
   
  На rose60, makedonkamak, srhsejbsk и 11 други им се допаѓа ова.
 5. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.461
  Допаѓања:
  22.011
  @Captain-Omni
  На фемина главна фаца стана
  ретко феминките му наоѓаат мана
  кој што ќе пише обавезно следи
  a секој кажан збор една лира му вреди :lol:
   
  На makedonkamak, Hipster, Marossa и 7 други им се допаѓа ова.
 6. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.710
  Пол:
  Женски
  @Captain-Omni xD ме изнасмеа..

  @Captain-Omni со идеите фасцинира,
  џентлменот на фемина со издржани факти коментира,
  со Captain секоја феминка може опуштен муабет да прави,
  не е како другите машки да напнува, да дави...xD
   
  На mims-89, Hipster, Marossa и 3 други им се допаѓа ова.
 7. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.710
  Пол:
  Женски
  @Elissa e девојка позитивна,
  за зафрканции, шали.. секогаш креативна,
  во СП најбољи слики става,
  Captain и Adina никогаш не ги изостава..xD
   
  На Captain-Omni, Arthur, Adina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.461
  Допаѓања:
  22.011
  @mackica1
  Во занимливи информации често пишува
  од интересни факти не не лишува
  сака по сите теми да си шета
  да каже нешто ич не и смета (poolparty)
   
  На cresa-jagoda и Arthur им се допаѓа ова.
 9. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.710
  Пол:
  Женски
  @Someonespecial e девојчето мило :hug:
  најхаризматично отсекогаш било :*
  во relax mind теми често коментира,
  со професионалните фотки секогаш инспирира,
  убаво девојче, нема маана,
  пишаниот збор и е јака страна,
  креативните текстови во СДК и ги читам често,
  Someonespecial на форумов несомнено е на 1 место! :hug:
   
  На mileystar, simonna.a, Anabelle.Amorette и 8 други им се допаѓа ова.
 10. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.256
  @Lella
  Е фраерка главна,
  и откако победи на ракатки стана славна.
  Кога ќе дојде е главна шема, едноставно маана и нема.
  Гледа Flash, и петки во школо реди,
  еден ден ќе го запознае Путин во гаќи бели.
   
  На Winter Lady, Marossa, cresa-jagoda и 7 други им се допаѓа ова.
 11. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.461
  Допаѓања:
  22.011
  @Valerin
  Реално и отворено стално си збори
  понекогаш после некоја журка има мори
  Стално своја со посебен стил
  нијзиниот муабет секогаш ни е мил
   
  На Angel4eeee, cresa-jagoda, Lella и 5 други им се допаѓа ова.
 12. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  2.461
  Допаѓања:
  22.011
  @mirandaa
  За миранда треба многу да се кажи
  оти она за модна икона важи
  Во ангелите на сикрет треба модел да биде
  и цел свет да може подобро да ја виде
   
  На kala21, joy1, Arthur и 6 други им се допаѓа ова.
 13. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  24.650
  Пол:
  Женски
  Preubava e. :D Fala ti.:hug:

  Navistina te biva mnogu za pesnickive.Site se super.:inlove:
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  8.021
  Пол:
  Женски
  На Arthur и mirandaa им се допаѓа ова.
 15. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.710
  Пол:
  Женски
  @Lilit e форумски идол на фемина,
  по малку е лошичка, поретко фина :D
  брутално искрена до коска е секогаш,
  може да се каже и дрска понекогаш,
  можеби тоа е само првичен впечаток и наша перцепција,
  секогаш достапна e за совети на ЛП рецепција,
  здрав живот води и здраво се храни,
  на одредени личности со право им наоѓа маани,
  девојката си има чудесен авторитет,
  и покрај дрскоста добива на респект...
   
  На Hipster, pink13, Lilit и 7 други им се допаѓа ова.
 16. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.691
  Допаѓања:
  25.257
  Пол:
  Женски
  Мацо, браво за темава, секоја ти чест, какви оригинални идеи ти истекнуваат. :bow:
  @Valerin ме изнасмеа мори, не си нормална. :rofl: :rofl: :rofl:

  Јас би рекла нешто за Спецка.
  @Someonespecial си е девојка фина
  деновите на форумов забавно ги мина
  Во секој пост позитивност има
  затоа сите лајкчиња ги прима.
  Во добра книга да ужива знае
  а во СДК уметнички постови ткае.
  Песните што ги слуша на чет не ги крие
  затоа DJ си ја викаме ние.
  :rofl:

  @Valerin
  Валерин ни е wierdo прав
  кај и да се појави шири трепет и страв.
  Со троловите сака многу да се дружи
  затоа по темите нон-стоп кружи
  Секси вампирка да стане таа сака
  пред неколку години напишала така.
  И епокалипсата сака таа да ја дочека
  а ако закасни може и да почека.:rofl:
   
  На pink13, simonna.a, Arthur и 7 други им се допаѓа ова.
 17. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.710
  Пол:
  Женски
  @lunicka e мила и има харизма,
  сите ја следиме низ оваа виртуелна призма,
  силен впечаток на форумов прва ми остави,
  со искрените коментари во СДК што ги постави,
  една од ретките со искрени постови,
  сликовито и реално умее да ги претстави,
  меланхолијата во постовите сакам засекогаш да ја снема.
  lunicка го заслужува најдоброто без дилема. :)
   
  На Hipster, mims-89, Arthur и 6 други им се допаѓа ова.
 18. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.527
  Допаѓања:
  74.685
  Пол:
  Женски
  Леле,@mackica1 е моја милна,
  која ме стави во мисла силна,
  што да напишам за тебе драга
  кога од поезија немам ни врска блага.
  @mackica1 има секси ник
  и се кладам таков е и нејзиниот лик,
  мрази да станува рано
  но затоа имитира идеално.
  Форумскива игра за неа е како море сино
  зашто знае да плива во сите стилови фино.
  :rofl:
  Кои глупости напишав...
   
  На Hipster, mims-89, Arthur и 5 други им се допаѓа ова.
 19. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.135
  Допаѓања:
  69.528
  Пол:
  Женски
  @Sanjichka007 на чат набљудувач сака да биде
  и секогаш гледа кој кога иде
  многу сака да збори
  и добри мисли секогаш твори
  маченцето многу си го сака
  но мрази кога некаде кака :rofl:
  Штикла висока сака да има
  но за неа никаква навика нема
  секој ден само спие
  а навечер бело винце си пие
  Лепота од човек била
  од кога ја видов ми стана многу мила

  Eeeej ко за почеток добра сум а маче ? :rofl:
   
  На Arthur, Elissa, Sanjichka007 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.048
  Допаѓања:
  160.509
  Пол:
  Женски
  За мојата омилена тројка (не само на чет туку и на цела фемина! :!::angel::lol:)

  @mackica1
  На фемина неодамна активно се појави,
  но со креативните идеи набрзо трага зад себе остави.
  Љубовта кон мачињата ѝ е најголема пасија,
  нашата cat lady во научни интересни факти често наоѓа занимација. :D
  Освежување во редот на членки најмили и најинтелигентни,
  нашата Мачкица ги заслужува сите комплименти.

  @Lella
  За своја возраст толку зрела, паметна и фина,
  Лелка ни е најголема гордост на феминската младина.
  Во слободно време во пишаниот збор редовно ужива,
  и за неизмерниот талент во разни области награди добива.
  Меѓу најкреативните и најпозитивните феминки таа отсекогаш била,
  уште со првите напишани редови муабет експресно ми стана мила.

  @Valerin
  Kој свртел со неа муабет на чет - знае, Вале ни е мистеријата наша :lol:,
  секогаш расположена е за дружба и често откачено се понаша.
  За ентитети и остали паранормални ствари често се интересира :D,
  со нејзината блескава елоквентност и интелигенција низ темите фасцинира.
  Секогаш искрена, уникатна и доследна на својот став,
  и без да ја познавам, гарантирам дека е пријател прав.

  :hug::hug::hug: :hug::hug::hug: :hug::hug::hug:
   
  На Valerin, simonna.a, Arthur и 4 други им се допаѓа ова.