1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фенирање

Дискусија во 'Коса' започната од honesty, 21 април 2012.

  1. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Ииии конечно, јас сум кока колаа! :rofl: (озбилно, треба да прекинам веќе еднаш со коката кола)
    Се научив да се фенирам, сама. Онака со наведната глава и супер ми е после косата. Додуша малце разлетана, ама таква ми е секогаш. :D За 5 минути, завршувам работа. Секој ден се фенирам, затоа што ми е специфична косата. Можеби претерувам со фенирање, секој ден. Ама и така само 5 минутки, не ја горам со преса цели 20 минути, како што правев порано. :rofl:
     
  2. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Можеби ова ќе ви помогне.

    [​IMG]
     
  3. Markusa2

    Markusa2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2012
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    380
    Баш пред некој ден купив голема четка за фенирање ама и јас пуста незнам да фенирам.
    Сто пати пробав на мајками и никако не ми оди. Го ставам праменот на четката и почнувам со фенот и истовремено да го вртам чешелот ама се заплеткува и неќе да мрдне, освен со кубење. Башка што и од останата коса ми се уфрлуваат влакна и каша попара. Кога завршив чешелот беше полн влакна.

    Има ли врска каква ќе биде четката, во однос на големина и материјал на влакна или не?
    Мојата е слична како оваа на сликата. Основата и е метална а влакната крути, како пластични, и кратки.
    [​IMG]
     
  4. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Конечно го имам фенов! :devil: :inlove:
     
    На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Со здравје да си го користиш ;)
     
  6. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
  7. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Сега веке не одам по фризери си купив убав фем,четка,пегла за коса и секогаш сум средена и ми е супер :) ;)
     
  8. emerald.orchid

    emerald.orchid Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2013
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    45
    И јас имам професионален фен и супер ми е.Уште пред 4-5 години научив да фенирам.Ги фенирав и моите по дома и сега немам гајле.Со фен косата си ја правам како пеглана,исто така и ја виткам со мала четка.И отсекогаш ме прашувале дали идам на фризер
     
  9. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Јас не знам да се фенирам. Еднаш пробав, ама после тоа косата ми изгледаше како струја да ме дрмнала. :D
     
  10. Espadrila

    Espadrila Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 април 2013
    Пораки:
    1.143
    Допаѓања:
    20.736
    ^
    хахахах, јас бев така прв пат кога пробав да се исфенирам пред 7-8 години. Ефектот беше Алис Купер фризура.... :lol: :lol: . Дотогаш се пеглав без фенирање.
    Денес знам фино да се исфенирам, ама леко леко, а за одозгора задолжително да се поминам со пегла.
    И криво ми е што на други многу полесно и поубаво можам да им направам фризури, особено исфенирано на надвор, а на себе самата не можам. Не знам како да ја фатам четката и на каде завијам.А и раката повеќе ми се уморува на себе.
     
  11. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Ич не ме бива за фенирање. Антиталент сум. После тоа што се случи, не сум пробала пак да се фенирам. Кога ќе ми текне како изгледав тогаш, ме фаќа смеа. Цела бев наелектризирана. :D
     
  12. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    19.067
    Пол:
    Женски
    upload_2023-12-4_3-55-34.jpeg
    Оваа крема за фенирање дали ја има кај нас? И дали е добра ако ја има некој користено?
     
  13. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Каде има кај нас убави четки за фенирање? Не електрични, обични?