1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фејс МК

Дискусија во 'Насмевка' започната од Elennaa, 25 јуни 2012.

 1. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Дека многу се мешаат мислењата во 9гаг. Направив нова тема..
  Доколку не е добар насловот, нека се измени бидејќи не се сите од фејс мк, има некои од навалица.
  Еве неколку од мене. :)

  Кога бараш нешто што пред малку си го оставил баш на ова место
  [​IMG]
  Билдинг
  [​IMG]
  Кога татко ми ќе стисне Space на тастатурата
  [​IMG]
  Кога ќе чуеш дека идат досадните роднини
  [​IMG]
  Кога немаш пари за теретана
  [​IMG]
  Кога некој ќе те праша како се излегува на главниот пат
  [​IMG]
  Жени!
  [​IMG]
   
  На Twinkles, Rose96, Sara123 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  418
  хахаха.. ова е јако „Кога некој ќе те праша како се излегува на главниот пат„! :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Фејс МК моментално не ми се уклучува. Така да еве некои повторно од навалица.
  Кога е 30 степени а ти си во автобус
  [​IMG]
  Незадоволен
  [​IMG]
  Скептичното бебе
  [​IMG]
  Ама секој пат…
  [​IMG]
  Мамо, можеш да ја напуштиш мојата соба
  [​IMG]
   
  На Twinkles и Ann.94 им се допаѓа ова.
 4. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
  Фејс МК и Навалица многу се копираат.
  Ако се направи прво на Фејс МК мора да го има потоа на Навалица. Тоа ме нервира многу, исто го гледаш на две места, само малку сметето во насловот.
  Целава работа е кој ќе биде покреативен и кој сајт ќе биде повеќе посетуван. Нека се борат, мене ми се супер. Редовно се смеам на двата.
  Еве некои што ме насмеале и ми се допаѓаат :

  Кога морам да мочам после хорор филм :
  [​IMG]

  Кога ќе излезе мајка ми од соба после 10 минутно карање :
  [​IMG]
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Не објавуваа ништо ново, па сеа гледам ја избришале страната...
   
 6. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Зарем ја избришале? :o
  Јас пак мислев само моментално нешто не се уклучува..
   
 7. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  ШОООООО?! Ја избришале? о.О
   
 8. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  418
  И јас пробав да ја уклучам ама имаат некои проблеми. Не верувам дека ја избришале
   
 9. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Не, не. Изгледа биле само технички проблеми. Сега ја отвара.
   
 10. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  418
  Кога некој ќе го спомне тестот утре за кој ти првпат слушаш
   

  Прикачени фајлови:

  • fejs.gif
   fejs.gif
   Големина на фајлот:
   371,1 KB
   Прегледи:
   1.206
  На Sara123, FortuneTeller.xD и Elennaa им се допаѓа ова.
 11. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.033
  Допаѓања:
  1.090
  Пол:
  Женски
  Чувството кога ќе ти завршат колоквиумите

  [​IMG]

  Yeah :rock:
   
  На Agrona, Elennaa и sadangel им се допаѓа ова.
 12. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Чим вие не ставате.. :wasntme:
  Кога ќе слушнам дека најавуваат 3 нови турски серии
  [​IMG]
  Кога конечно ќе излезеш од училница после некој досаден час
  [​IMG]
  Кога чекаш ред за во WC, а премногу ти се моча
  [​IMG]
  Кога ќе тргнеме да бегаме и наеднаш излегува професорот
  [​IMG]
  Моментот кога ќе излезеш со водени раце од купатило
  [​IMG]
  Кога ќе го отворам газираниот сок после клацкање
  [​IMG]
  Кога ќе видам дека некој од роднините дошол на гости
  [​IMG]
  Кога ќе ти текне дека утре сабајле е понедлник
  [​IMG]
   
  На BlondeGirl8, Sanniii и Libera им се допаѓа ова.
 13. simon4etooo

  simon4etooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  186
  Зошто го чекам Први мај?
  [​IMG]
  охохооо и не само Први мај..секој Први со душа го чекам ради интернетот

  [​IMG] :nod:
  [​IMG]
  [​IMG] тачно, тачно
  [​IMG] :rofl:

  Кога ќе ме пушти татко ми да глеам на телевизија што сакам
  [​IMG]
  Кога ќе ми текне на работите што сум можел да ги кажам, а сме завршиле со карањето
  [​IMG]
  Кога фејсбук лепотиците случајно ќе излезат низ град без шминка
  [​IMG]
  еее леле на ова стомак ме заболе од смеење, ама точно е па :rofl:
   
  На BlondeGirl8 и Elennaa им се допаѓа ова.
 14. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  418
  Моментот кога некој пробува да ме разбуди сабајле
   

  Прикачени фајлови:

  • fejs.gif
   fejs.gif
   Големина на фајлот:
   441,9 KB
   Прегледи:
   429
  На hermosa и Elennaa им се допаѓа ова.
 15. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  418
  :D
   

  Прикачени фајлови:

  • fejs.gif
   fejs.gif
   Големина на фајлот:
   468,4 KB
   Прегледи:
   418
  • fejsbuk.gif
   fejsbuk.gif
   Големина на фајлот:
   284,4 KB
   Прегледи:
   418
  • pesna.gif
   pesna.gif
   Големина на фајлот:
   444,9 KB
   Прегледи:
   418
  • fatat.gif
   fatat.gif
   Големина на фајлот:
   200 KB
   Прегледи:
   418
  • mastiki.gif
   mastiki.gif
   Големина на фајлот:
   368,6 KB
   Прегледи:
   418
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. minne-mouse

  minne-mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  536
  Разликата помеѓу јадење во ресторан и дома
  [​IMG]
  Мразам кога брише прашина додека сум на пц
  [​IMG]
  Кога ќе влезе мајка ми в соба додека се другарите кај мене
  [​IMG]
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Една од најдобрите страни,супер е темава :up:
  Кога ќе напишеш тоцкаво ливче што и самиот не можеш да го прочиташ
  [​IMG]
  Моментот кога ќе видиш дека иде келнерот со твоето јадење
  [​IMG]
  Моментот кога ќе го замолиш професорот за поенот што ти фалел на испит
  [​IMG] :o :D
  Моментот кога ќе ти пуштат 1 бод на испит за да положиш
  [​IMG]
  Моментот кога пробуваш да се сконцентрираш на читање, а некој те декоцентрира
  [​IMG] :rofl:
   
  На simpaticnaa и Elennaa им се допаѓа ова.
 18. simon4etooo

  simon4etooo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  186
  [​IMG]
  Се превртев од стол. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 19. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Како женските се сликаат за фејсбук
  [​IMG]
  Доказ за глобалното затоплување!
  [​IMG]
  Кога моите родители спијат VS. Кога спијам јас
  [​IMG]

  Мора да се проба. ^_^
  [​IMG]
   
 20. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  1.223
  Пол:
  Женски
  На simpaticnaa, bella.honey и Elennaa им се допаѓа ова.