1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Филмски адаптации на литературни дела

Дискусија во 'Канта' започната од Bender Rodriguez, 31 јануари 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.623
  Допаѓања:
  32.777
  Пол:
  Машки
  Еве една тема која (можеби :D) ќе биде интересна за дискутирање - филмски адаптации на литературни дела.

  Каков е вашиот став за ова - дали сметате дека филмот никогаш не може да биде толку добар како книгата според која е снимен, дали ви се допаѓа или ве нервира кога филмот прави отстапки од изворниот материјал и колку често ваквите филмови ги исполнуваат вашите очекувања?

  Кои филмови сметате дека се позитивен, а кои негативен пример за адаптација на некое дело?

  :~:

  Ping @x.Daisy.x :)
   
  На x.Daisy.x и iloveyou29 им се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.671
  Допаѓања:
  64.957
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.