1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фитовал капсули

Дискусија во 'Коса' започната од Teresa94, 11 октомври 2011.

 1. Teresa94

  Teresa94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  326
  Допаѓања:
  108
  Ме интересира кое е дејството на овие капсули ? Имам слушнато пофални зборови за нив хаха сепак сакам да ве прашам вас. Ги ма ли некој пиено овие капсули? А и каде можам да ги купам и колку пари се? Сакам да си купам вакви капсули само прво сакам да го чујам вашето мислење. :D Иначе ако има ваква тема слободно КАНТА.. Јас пребарував низ темите но не успеав да најдам ваква тема.
   
 2. MilaKunis

  MilaKunis Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  25
  Јас ја употрбувам колекцијата на Фитовал шампони за коса, а за капсуливе немам слушнато.Сигурно се добри.
   
 3. DiPi

  DiPi Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2011
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  29
  шампонот е мн добар, мајками го користи и е мн задоволна :)
   
 4. lovely555

  lovely555 Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2012
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  Колку пари е фитовал шампонот и знае ли некој дали помага за брзо растење на косата ??????
   
 5. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
  Шишенце од 100 мл е некаде околу 200 денари, а од 200 мл околу 350 до 400. Зависи каде како. Другарка моја го користи и е задоволна, вели дека косата побрзо и расте и дека не и паѓа како порано. Меѓутоа од едно шишенце немала резултати, туку од второто почнала да забележува подобрување. Морам да го земам и јас :lol:
   
 6. lovely555

  lovely555 Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2012
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3

  Многу ти фала.... :* :* :*
   
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.537
  Супер се капсулите Фитовал, околу 280 ден. 60 капсули во пакување, секој ден по една или по две, зависи колку ви се потребни.
  Се забележуваат резултати уште по првата недела - две, косата е поцврста, посјајна и помалку паѓа, и се едни од ретките кои и покрај сите витамини и додатоци на хранливи материи во себе - не здебелуваат, односно не го зголемуваат апетитот.

  Јас ги препорачувам. :)
   
  На Tufchence, jagodka.18 и ludoto19 им се допаѓа ова.
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.212
  Допаѓања:
  41.354
  Jас ги купив по препорака на Tрендафиљ исто, се исплатат, 270тина денари беа ако не се лажам, јас имам Eден куп, се заборавам да ги користам периодот, ама од утре, редовно :!: .
  Oд првото паќетче ми остана скоро пола, и имам скроз ново, таман за 3 месеца топ.
  по 1 на ден се пие, НИКАКО НА ГЛАДНО СРЦЕ ова морам да ви го напоменам, јас секогаш пијам апчиња на нејадено, навика, лоша знам, ама не сум имала проблем, но, од ова апче, можеби зашто е премногу силно, добив такви нагони на повраќање, ми се лошеше. тоа е чудо. Oд тогаш после јадење ги конзумирам :)
   
 9. ivana.123

  ivana.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  И јас денес си ги купив па се надевам дека ќе има резултати .Само гледам тука викате сте пиеле по едно на ден а аптекарката ми рече по 2 :^) ај може вака ке има побрзо резултати :)
   
 10. Gorgina

  Gorgina Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  12
  Фитовал капсулите ги пијам веќе 4 месеци но за жал не осетив никакви промени. Освен проив опаѓање фитовал капсулите се препорачуваат и за витаминско потхранување на тенка коса како што е мојот случај. Но да не ве разочарувам секој организам е различен и не значи дека го имаат истиот ефект кај секого.Во секој случај потребно е големо трпение, редовна употреба и време секако.
   
 11. london-girl

  london-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  55
  И јас ги имам уптребувано Фитовал капсулите и ништо позначајно не осетив на косата.
   
 12. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  Комшика ми пие од оние Vitamins for the hair, и ги пофали ја не сум ги пробала.
   
 13. macamaca24

  macamaca24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  купив и јас......... денес ми беше трета.....па ќе видиме... 8)