1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Флертот и долгата врска

Дискусија во 'Врски' започната од Mireto, 10 ноември 2009.

  1. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    Несакам да флертувам со други машки додека сум во врска. Добро е да знаеш дека и некој друг те посакува, но си стојам настрана. Не го правам она што несакам мене да ми го прават. Бидејки ако дечко ми би направил такво нешто, би ја прекинала врската.
     
  2. Te.Ic

    Te.Ic Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    21
    Флерт секое излегување без него. :lol: Незнам ние шкорпиите сме си такви, па мајка му не правам ништо само го занесувам на некој начин.
    Тој секако не е рамнодушен многу се нервира, али јас...претеризам а? :devil: :lol: :rock:
     
  3. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Јас разбирам и практикувам понекогаш некој така срамежлив флерт, ненаметлив и интересен. Ама секако немам потреба тоа да го правам постојано.

    Зар партнерот не ве опсипува постојано со внимание па потребно ви е толку често да си го барате на друго место?
     
  4. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Jас на ова би рекла: никогаш нема да е премногу, а камо ли доволно внимание кое покажува дека на некој си му привлечен :)

    Инаку на темава - да, ми се случило и останало на тоа, било без никакви намери, без давања надежи и без временски долготрајни контактирања.
    Гледам да ги редуцирам таквите потези на ситни флертувања, зошто сепак, според мене, не е во ред.
     
    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. siaSweet

    siaSweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 март 2012
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    145
    Јас одсекогаш сум се водела со тоа : Прави го она што сакаш да ти го прават. И не би сакала да флертувам кога сум во врска, оти лично за мене знам дека ако дознам дека мојот дечко флертува не би ми било сеедно , туку ќе се запрашам дали воопшто му сум доволна јас , или не.. Несакам да знам дека мојот дечко на скришно дава погледи или се насмевнува-тоа би ме повредило,исто така знам дека и него би го повредило ако тоа го прам,кога би го дознал тоа.. :)
     
  6. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.427
    Пол:
    Женски
    Јас флертувам но не претерувам.
     
  7. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.248
    Пол:
    Женски
    Во врска не би флертувала со друг никогаш бидејќи е навредливо за мојот партнер а исто и за мене ако јас дознаам дека тој флертувал со некоја друга.
    А кога не би била во врска зошто да не до некоја граница да не се претерува:lol: