Фобија од звук

Дискусија во 'Психологија' започната од naughtygirl, 4 јуни 2013.

 1. naughtygirl

  naughtygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2013
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  100
  Девојки сте слушнали ли за страв од звук ?
  Мене прв пат та ми се слуќу пред 2 години кога бевме на пат во турција ,бев во автобусот и слушнав како едно дете испушта чуден звук (тоа беше една игра).Јас многу се исплашив дури почнав да се понашам како ненормална мислам дека ако пак го слушнам тој звук ке полудам.... едноставно се плашам
  А има и некој таки звуци кој немошам да ги поднесам как чкпање на виљушка шламкање при јадење и такви некој :puke:
   
 2. KittyCat84

  KittyCat84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Првпат сум слушнала за страв од звук....но сепак има некои звуци што навистина ме ваѓаат од такт како на пример чкрипење на врата,некој кога ке гребе со нокти на ѕид или на нешто железно тоа навистина ме полудува толку ги мразам тие звуци :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ уххх
   
 3. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.506
  Допаѓања:
  4.124
  Пол:
  Женски
  Не се плашам од звук, ама мислев дека темава е нешто за звици кои навечер ги слушаме :!:
  Е од тоа ми е страв :!:
   
 4. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.331
  Пол:
  Женски
  Ме фаќа паника само кога ќе слушнам некои звуци кои што не ги слушам секој ден..Некои неопределени, чудни, што најчесто се сретнуваат во хорор филмовите.
   
 5. Macy12

  Macy12 Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  Се ежиш кога ги слушаш тие звуци??
   
 6. meganbaby

  meganbaby Активен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2017
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Мизофонија се нарекува појавата, има и тема отворено. Прочитајте таму ако сакате