1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фобија од звук

Дискусија во 'Психологија' започната од naughtygirl, 4 јуни 2013.

  1. naughtygirl

    naughtygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2013
    Пораки:
    194
    Допаѓања:
    100
    Девојки сте слушнали ли за страв од звук ?
    Мене прв пат та ми се слуќу пред 2 години кога бевме на пат во турција ,бев во автобусот и слушнав како едно дете испушта чуден звук (тоа беше една игра).Јас многу се исплашив дури почнав да се понашам како ненормална мислам дека ако пак го слушнам тој звук ке полудам.... едноставно се плашам
    А има и некој таки звуци кој немошам да ги поднесам как чкпање на виљушка шламкање при јадење и такви некој :puke:
     
  2. KittyCat84

    KittyCat84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Првпат сум слушнала за страв од звук....но сепак има некои звуци што навистина ме ваѓаат од такт како на пример чкрипење на врата,некој кога ке гребе со нокти на ѕид или на нешто железно тоа навистина ме полудува толку ги мразам тие звуци :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ уххх
     
  3. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Не се плашам од звук, ама мислев дека темава е нешто за звици кои навечер ги слушаме :!:
    Е од тоа ми е страв :!:
     
  4. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Ме фаќа паника само кога ќе слушнам некои звуци кои што не ги слушам секој ден..Некои неопределени, чудни, што најчесто се сретнуваат во хорор филмовите.
     
  5. Macy12

    Macy12 Активен член

    Се зачлени на:
    3 август 2013
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    1
    Се ежиш кога ги слушаш тие звуци??
     
  6. meganbaby

    meganbaby Активен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2017
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Мизофонија се нарекува појавата, има и тема отворено. Прочитајте таму ако сакате