1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форма на косата

Дискусија во 'Коса' започната од WhiteButterFly5, 7 август 2011.

 1. WhiteButterFly5

  WhiteButterFly5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  69
  Девојки, ми треба мала помош. :)
  Сакам косата на краевите да ми изгледа вака како на сликата. Дали треба да се изретчи кога ќе одам на фризер или треба нешто друго. :wasntme:
  Досега ја немам на правено вака, а отсекогаш сум сакала и ниеден фризер не можеше да ме погоди (незнам како да му кажам дека сакам :lol: )
   

  Прикачени фајлови:

  • kosakosa.jpg
   kosakosa.jpg
   Големина на фајлот:
   31,2 KB
   Прегледи:
   592
 2. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  3.215
  Пол:
  Женски
  да да мојата е ваква, кажи му да ја изретчи на краевите и ке биде ваква :)
   
  На WhiteButterFly5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  2.559
  Пол:
  Женски
  Ако веќе незнаеш како да му кажеш да ти ја направи.
  Стави ја оваа слика во телефон и покажи му ја.
  Така најдобро ќе знае ;)
   
 4. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  761
  Ќе си кажеш да ти направи шпицови, мене ми е ваква. :)
   
 5. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.331
  Можеш и дома сама да си ја направиш со брич ,ако имаш дарба и храброст.Ти барем знаеш како сакаш да изгледаш ,па со малку талент можеш да го постигнеш саканиот ефект.
  Јас така си ја правев и кркмите и надолу по целата должина и ми беше најокеј.
  Ако не ,кажи му на фризерот да ти ја изретчи и ќе си немаш мака ;)