1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форми на долга коса

Дискусија во 'Коса' започната од Lizalka, 16 март 2010.

 1. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Па вака јас имам веќе еден проблем... Косата ми е многу долга, до половината и шишана ми е скроз рамна... така си сакав на времето, ама пошто ја носам вака може 3 години цели без никакви измени и ништо веќе почна да ми здосадува, и сакам да се шишам.. Ама не знам како... должината нејкам ич да ја кратам, ама сакам степен да напраам и тоа појак... И заборавив да напишам дека немам шишки, а би сакала да си направам некој на страна... Па би можеле тука да оставате слики со форми на долга коса што според вас се убави, зашто јас стварно немам никаква идеја, а не сакам било како да се исишишам зашто си се знам, после тоа ке се утепам од каење... :lol:
   
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  И јас имам долга рамна коса, ама сега за сега и сакам таква да ми е. :)
  Еве некој предлог како би сменала нешто со косата ;) но сепак немаш некој голем избор..
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Еве мој предлог,нешто слично ми беше шишана косата како на сликиве,ми беше со степен и од напред и позади,сега имам степен напред а позади е рамна,сакам и чекам да ми порасне приближно до половината ама нешто бавна е,многу сакам долга коса :D само што сум црна :D
   

  Прикачени фајлови:

 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Мое мислење е дека не треба да правиш многу голем степен, чим ти е долга до половината ;)
   

  Прикачени фајлови:

  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Ми се свиѓа првата од Брајт и последнава... само што мене ми е права многу, не ми е ваква прекршена ко на типкава... :mrgreen:
   
 6. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Ви се свигаат ли овие форми?
   

  Прикачени фајлови:

  На MarchelineAmaru и nedzma им се допаѓа ова.
 7. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  52
   

  Прикачени фајлови:

 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Лизалка третата најмногу ми се допаѓа :up:
   
 9. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Лижалче јас имам долга коса,фризурата ми е нешто ко првото сликче од оние на брајт,и мене ми се свиѓа не само шо убаво стои туку и не е тешка за одржавање.После миење само ја пеглам и ете ти средена коса а башка и убава фризура :)
   
 10. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  Lizalce super se flizurite samo kako ja odrzuvas kosata i kako ja iscuva tolku dolga :?: jas imam mnogu zelba za dolga kosa i taa sekogas mi raste do ramenjata mozebi malce podolga potoa jas go kratam metilot ja skusuvam malce i pak isto ke porasne do ramenjata i pak metil i nikako da ja iscuvam dolga :lol: Vo sto e problemot :?: Pisi ako sakas a ako moze i nekoj sovet :)
   
 11. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  И мене ми се свиѓа таа, ама мојата коса е подолга од таа на сликата и не знам како би стоело.. иначе за таа должина што е на сликата формата е совршена, многу ми се свиѓа.. ама не сакам толку да ја кратам :( :D :D
   
 12. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Епа и мене сите ми се чудат како ми е толку долга а неоштетена , со оглед на тоа што секој ден ја пеглам... За одржување ама апсолутно никако не ја одржувам, не и правам некои посебни перипетии само ја мијам и регенаратор или маска обавезно, ако не ставам после не можам да ја исчешлам ми се заплеткува целата... едно време ставав селиконски капки, ама не видов некој посебен ефект, иста ми беше косата и престанав да ставам... А што се однесува до чувањето... Кога почнав да ја пуштам и мене ми беше малку подолга од рамењата и се заинаетив сакам долга коса, и не ја ишишав ни сантим цели две години.. :oops: :oops: . После почнав да идам почесто на фризер, два пати годишно :lol: :lol: , и ја шишам по 2 сантима највеќе... Можам да кажам дека у рок од 5 години на фризер сум отишла 5,6 пати преку сила, за шишање зборам... Знам дека треба често да се шиша косата, ама верувајте ми немам потреба, напротив косата ми е најубавото нешто на мене, сите ми даваат комплименти, и многу ми ја поткрева самодовербата
   
 13. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  mmmm sekoja cest na hrabrosta sto ne ja sisas tolku cesto :clap: jas nemozam tolku dolgo da izdrzam koga ke si gi poglednam vrvovite na kosata i vednas mislam deka treba da si ja sisam kosata i nikako ne i dozvoluvam da mi porasne poveke ama sega sum resena deka ke ja cuvam :D a isto i jas i stavam obavezno maska za kosa i porano cesto ja peglav sega i toa go izbegnuvam :) Se nadevam deka ke si najdes nekoja forma na kosa koja super ke ti stoe ili pak odi kaj nekoj dobar flzer i prasaj kako poveke ke ti odgovara, kako da ja skratis kosata so siski ili bes siski tie najdobro ke ti kazat . Dobra promena bi napravila ako napravis siski pa potoa ako ne ti stoat ke gi iscuvas sepak kosata raste :)
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
   

  Прикачени фајлови:

  • 043006.jpg
   043006.jpg
   Големина на фајлот:
   62,3 KB
   Прегледи:
   1.913
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  мммм лајк ит :up: :clap: :clap: :clap:
   
 16. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  698
  :) :)
   

  Прикачени фајлови:

  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
 18. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  7.770
  Пол:
  Женски
 19. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  [​IMG]
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  Не ја крати косата. Смени ја со Фарба Бојата на косата... или пак направи некаков степен ама д ане ти скратат многу најди си добар флизер