Форми на долга коса

Дискусија во 'Коса' започната од Lizalka, 16 март 2010.

 1. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
 2. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  57
  Јас мислам воопшто да не кратиш, ниту пак да фарбаш. Еднаш ја офарба и после коренот ти прави проблеми. Не чепкај во косата само можи да си правиш локни И некој така лесни флизурички ако ти е досадна таква :*
   
 3. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Епа јас веќе се ишишав.. сега ми е ваква, само подолга и црна
  [​IMG]
   
 4. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  За промена на формата на косата е доста и да направиш шишки доколку ги немаш или пак ако ги имаш да почнеш да ги носеш врзани така да ти потпораснат и одма се мења така и ликот и формата или пак може малце да ја скратеш некој степен....
   
 5. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  :y: ме бендисва многу , а и мојта е ваква слична :)
   
 6. MiDnIgHtLaDy

  MiDnIgHtLaDy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  21
  И јас имам долга коса до половината но не сакам да ја шишам :)
  Еве некои форми:
   

  Прикачени фајлови:

 7. MiDnIgHtLaDy

  MiDnIgHtLaDy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  21
  Еве уште две:
   

  Прикачени фајлови:

  На christina му/ѝ се допаѓа ова.
 8. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  4.170
 9. zanes35

  zanes35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  1
  So formata na kosata stalno imam problem.Dolga i vitkana pa neznam so forma da mu dadam.
   
 10. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.076
  Допаѓања:
  1.619
  Девојки имам во план да ја сменам формата на косата ова есен, што е во тренд? :emo:
   
 11. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  101
 12. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски
  Ако ме прашаш мене, не гледај што е во тренд оваа есен, туку гледај каква ти е формата на лицето и што најубаво ќе ти стои. Консултирај си се со фризерот и ќе ти помогне при изборот.
   
  На angelce1 и Magnolija им се допаѓа ова.
 13. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.255
  Плетенки лежерно сплетени настрана
  [​IMG]

  Брановидна коса во стил на 40тите
  [​IMG]

  Долга коса во стилот на 70тите

  [​IMG]

  Залижана коса :^) :x
  [​IMG]

  Жбунчиња :D

  [​IMG][​IMG]

  Кок

  [​IMG][​IMG]

  Рибина коска
  [​IMG]

  Златно плава коса
  [​IMG]
   
  На babyblue му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.238
  Допаѓања:
  1.312
  Mi se dopagaat ovie zbun4inja i ribini koski :P
   
 15. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.849
  Девојки ВАКВА КОСА САКАМ ДА ИМАМ!!! како на kate-beckinsale знаете ли како да го постигнам тоа? Очајно се трудам и со преса и со фигаро но овој ефект никогаш го немам добиено :( дали знаете како можам да си ја направам вака?
  http://www.google.com/imgres?imgurl...ndsp=12&ved=1t:429,r:9,s:878&biw=1024&bih=652
   
 16. pufi-cufi

  pufi-cufi Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  1.763
  Штрумфетке мене природна ми е ваква само црна и ич си ја неќам..неможам крајот да и го најдам :worried:
   
 17. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  И јас ќе и се придружам на групата на Пуфи ..потешка коса за одржување од таа нема...долу кадрава и збувнета, горе права = самоубиство :lol: Инаку можеш со витлери ова да го направиш, виткај ги до пола не до скроз горе..и не држи многу..потоа малку лак и мислам дека ќе успееш.
   
  На pufi-cufi му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ivona1975

  ivona1975 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  i mojata e ista imam ist problem kako tebe :D ajde luge davajte sovet shto da pravam
   
 19. fatbeautiful

  fatbeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  57
  Strumfeta93 да ти ја дадам мојата :lol:
   
 20. Hannah

  Hannah Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  Mојата е ваква само е темно кафеава и сите ми ја фалат дека била многу убава, но морам да признаам дека и мене ми се допаѓа :)