1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Форми на долга коса

Дискусија во 'Коса' започната од Lizalka, 16 март 2010.

  1. Girl-love

    Girl-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    18
    девојки имам долга коса некаде до половината...и ми е кдрава...и незнам што да и правам..сакам да ја скратам но се плашам да не ми се извитка многу и да бидам како буф...кажете некои фризури ве молам..веке ми здозади да ја носам се пуштено :/
     
  2. LuDaTa-Li

    LuDaTa-Li Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    16
    Lugje jas imam dolga kosa negde do polovina moze i malce podolga i cel zivot mi e sisana pravo t.e. ramna i koga bev sredno napraviv siski na strana podolgi sega sakam da i ja sisam na stepen ili kako i da se vika toa ve forma li neznam ama se mislam posto milion pati me imaat utnato na frizer odev so kosa do polovina a koga ke im re4ev da mi gi skratat vrvovite se vrakav so kosa do ramena znae li nekoj dobar frizer niz gjor4evo??? brineta sum i imam ni prava ni vitkana kosa prekrsena e valjda terminot koa ke ja ispeglam od prilika vaka izgleda
    [​IMG]
     
  3. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски
     

    Прикачени фајлови:

  4. shururup

    shururup Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    36
    Ах.. :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

  5. LuDaTa-Li

    LuDaTa-Li Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    16
    Lugje jas imam dolga kosa negde do polovina moze i malce podolga i cel zivot mi e sisana pravo t.e. ramna i koga bev sredno napraviv siski na strana podolgi sega sakam da i ja sisam na stepen ili kako i da se vika toa ve forma li neznam ama se mislam posto milion pati me imaat utnato na frizer odev so kosa do polovina a koga ke im re4ev da mi gi skratat vrvovite se vrakav so kosa do ramena znae li nekoj dobar frizer niz gjor4evo??? brineta sum i imam ni prava ni vitkana kosa prekrsena e valjda terminot koa ke ja ispeglam od prilika vaka izgleda
     

    Прикачени фајлови:

    • selena-gomez.jpg
      selena-gomez.jpg
      Големина на фајлот:
      109,8 KB
      Прегледи:
      788
  6. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    [​IMG] :lol: :lol:


    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  7. Dpokahontas

    Dpokahontas Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    86
    Пол:
    Женски
    Како ви се допаѓа оваа фрузира?
     

    Прикачени фајлови:

    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Cloee

    Cloee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    35
    :)
     

    Прикачени фајлови:

  9. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Ме мрзеше да најдам слика, но јас сакам најмногу а и имам таква коса, значи долга, со долги шишки до под вратот, и шишките а и косата од позади да бидат израмнети, права линија. Совршена коса, според мене 8)
     
  10. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Имам многу многу долга виткана коса и незнам каква форма да и направам.
     
  11. Li..Na

    Li..Na Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2012
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Еве некои идеи од мене , јас обожавам такваа коса ( како на сликите ) и скоро природно ми е таква , само со мали корекции и сум презадоволна :clap: :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

  12. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    се изнабарав ваква тема и конечно најдов.. после миење на косата имам скоро брановидна форма на коса многу ми е убава, со убава форма и убава боја, ама еден ден после туширањето, косата ми УМИРА.. значи буквално ми УМИРА.. ќе ја исчешлам и се прави многу мазна залепена горе на главата а надолу како оди се повеќе и повеќе се шири, и мене ми изгледа ко мртва коса :envy: .. сакам да си правам нова фризура ама сеуште немам точна идеја каква.. сакам некако да ја оживеам косата, да ми биди цело време убава а не онака падната :puke: инаку косата ми е право сечена, немам шишки, и густа ми е.. неможам да кажам дека е многу густа ама како што кажав погоре, од темето и надолу се прави да изгледа како густа.. мислам да ја изретчам ама не сум сигурна дали ќе ми стои убаво, имам отприлика округло лице и незнам дали ми се здосади оваа фризура, па затоа ја мразам, или па стварно воопшто не ми стои :@ планирам нешто како долга емо, ама не онака на делови цела (ко искубана кокошка - не сакам да навредам никоја ама така ми изгледаат некои емо фризури :D ).. утре ќе ставам слика од косата моја и нормално, ќе ми се гледа и формата на лицето, па дадете по некој совет :)
     
  13. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    eте слика, па кажете каква фризура да си направам :D btw ова со очилата и се друго е за да си ја сочувам анонимноста :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    • Picture 018.jpg
      Picture 018.jpg
      Големина на фајлот:
      9,4 KB
      Прегледи:
      468
  14. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Можеш степенасто да си ја сечеш косата или долги шишки или пак шишки на страна :?:
     
  15. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Ми треба некој поискусен или некој некого да ми препорача ( ама мерак да мењам фризер баш и немам ).Имам солидно (задоволително) долга коса и не личи на ништо моментално.Изгуби форма немам ни мотивација да ја средам, да ја исфенирам.Како да се објаснам на фризер дека сакам да ме истрижат нешто во стил на Ким или ЏејЛо?? Аман просветлетеме секој пат е утка фризот, некоја импровизација од посакуваното е.Има материјал за работа, косата ја има потребната должина.Кој е проблемот незнам. :|

    [​IMG]

    [​IMG]
    Им објаснувам дека сакам шишките да се странични со должина над увото степени напед да има а назад да се во V форма исечени за да не се изгуби на должина а форма секако да има.И шишките степенасто да ми ги истрижи.На крај испаѓаат прави како праз а таа ме убедува дека до фенираното е.Немој да ме јебеш бре ако го истрижеше на косо така и ќе беа.Пропуштам нешто советувајте ме ?Да се истрижам сама :?:
     
  16. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Кога ќе ти ги шиша шишките, речи и да ти ги направи до средината на увото, т.е под јагодиците. Плус, кажи и да ти направи “опашки“ поточно, да им ги изретчи врвовите, да дојдат како изретчени.

    Имам пробано дома вака, со брич, ама друго е фризерска рака.
     
    На XstrongerX му/ѝ се допаѓа ова.
  17. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    ^^^^^^
    Ќе пробаме, ако не успее најсериозно ја земам работата во сопствени раце имам дома професионални ножици и ретчалка.Барем ако е запустена да знам дека мое дело е, да не кукам и пцујам.


    sunfemina
    Сум пробала верувај појма си немаат, за матура им ојдов со фотографија па пак ми ја утнаја фризурата :|
     
  18. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Најлесно е да му ги однесеш фотографииве испечатени за да знае што сакаш да постигнеш, јас кога знам каква форма сакам точно им носам зошто со зборови не разбираат фризериве и си тераат по нивно иако некогаш и на слика да видат знаат да промашат...ама тоа е :)
     
  19. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    леле таа коса :( незнам шо да праам веке неколку време мие истата форма долга до газот и шишки до градите шо да и сменам а несакам да си ја скратам мн :( некој предлог ?
     

    Прикачени фајлови:

  20. AnGeL4e009

    AnGeL4e009 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    246
    Пол:
    Женски
    Јас сакав да имам коса како на Мiley Cyrus..Но таа грешка направи што ја ишиша кратко..Не знам дали ја имате видено