Форми на долга коса

Дискусија во 'Коса' започната од Lizalka, 16 март 2010.

 1. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.651
  Допаѓања:
  10.772
  Пол:
  Женски
  Стави си шишки настрана убаво стојат со долга коса , и по некој степен ,не си крати од должината
   

  Прикачени фајлови:

 2. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  јас вака сакам да се шишам еве други форми
   

  Прикачени фајлови:

 3. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  1.392
  Пол:
  Женски
  Девојки сакам да се шишам вака. Е сеа јас имам долга коса и густа,должината сакам да ја задржам,а најкраткиот степен сакам да ми биде баш како на сликиве. И да има поизразена V форма. Се отепав од барање слики на Гугл ама никако да најдам баш таква убава слика да можам на фризерката да и покажам да не објаснувам многу. по 5 пат ќе одам за така да се шишам и уште сеа ако ме зезнат. Секогаш безуспешни обидите ми биле,само 2 степени ми прават , а јас сакам повеќе.Затоа би ве замолила ако имате некоја слика ставете да ја покажам.
  Иначе да , на сликиве Гулабица е, замислете кога ќе ме праша како сакам да се шишам , ќе и одговорам КАКО ГУЛАБИЦА :lol: :lol: :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  • 4444.JPG
   4444.JPG
   Големина на фајлот:
   41 KB
   Прегледи:
   336
  • 9999.JPG
   9999.JPG
   Големина на фајлот:
   35,1 KB
   Прегледи:
   334
  • 777.JPG
   777.JPG
   Големина на фајлот:
   30 KB
   Прегледи:
   334
  • 88888.JPG
   88888.JPG
   Големина на фајлот:
   28,8 KB
   Прегледи:
   335
 4. Konfetka

  Konfetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  32
  Талита вака нешто сакаш? [​IMG] Напиши на гугл Long Layered Haircuts/Hairstyles за подобри слики
   
 5. barbyyy

  barbyyy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  796
  Допаѓања:
  290
  Пол:
  Женски
 6. PinkDramaQueen

  PinkDramaQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2013
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Девојки..сакам да си ја сменам фризурата бидејќи веќе ми здодеа |(
  Сега ми е долга10-15цм под рамениците,шишка и патец на страна.Густа и кафена.
  Не сакам да ја кратам затоа што сакам да ми биде уште подолга ( до половината ).
  Исто така имам и високо чело и овално лице но не ми се истакнати јаболчниците.
  Што мислите која фризура најдобро би ми стоела? :)
   
 7. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.664
  Пол:
  Женски
  нешто вака па со шишки :geek: :geek:
   

  Прикачени фајлови:

 8. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  Јас имам долга коса и ја носам долго време,сакам да сменам. Кога викам дека сакам да сменам,мислам дека сакам да си ја скратам до...малце под клучните коски :$ Но имам проблематична коса. Виткана и густа коса. Шишки не доаѓаат во предвид а исто така и степени :shake:
  [​IMG]

  Веројатно некако вака би требало да ми излезе косата,но рачунајте густа ми е и ќе треба да ја ретчам. Многу ми е страв да не се каам. Никако неможам да соберам храброст. :( Инаку косата ми е како на Ванеса Хаџинс но немам степени. Имам мало лице,слабичка сум и многу убаво ќе ми стои кратка коса но некако неможам да ризикувам а не се трпи косава веќе на жешково :sweat:
   
  На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. badgirl14

  badgirl14 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  2
  ariela09 и јас како тебе имав долга коса но не многу и исто така густа ми беше но се ошишав. Сега ми е до раменици и уште пократка. Напред подолга а позади пократка и ја изретчив. И БИДИ ХРАБРА АКО САКАШ НЕШТО САМО НАПРЕД позззз :inlove:
   
 10. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.655
  Допаѓања:
  19.664
  Пол:
  Женски
  нареднава недела сакам да идам на фризер :^) косава ми е од напред малце степени од позади права и сакам малце Dа ја сменам формава али без да се скрсти должината :^)
  да и објаснам на фризерката позади малце на V да ја скрати и шишки од страна без да ја крати должината само формата вака да дојде :)
  пре некоја година вака сакав а добив коса до врат :devil: си скинав нерви па малце Mе фајча стравот да не ме утнат пак :^) мислите ако и објаснам онака ке ми ј. направи така косава A :?:

  иначE не е многу долга ни кратка до гради.
   
 11. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  314
  Мене ми е природно брановидна.
  Напред имам долги шишки и како да кажам :?: остатокот од косата се надоврзува на шишките, степенасто.
  Значи шишките ми се најкратки па надоле ми е се подолга и подолга.
  Не знам дали ме разбравте. :|
  А позади имам форма на остар шпиц. :)
   
 12. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
  Одвај чекам да ми порасне косата и одма ке експериментирам :)
   
 13. Fitteen

  Fitteen Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  718
  Пол:
  Женски
  Јас имам долга коса и никогаш не би направила голем степен па и од напред. Имав голем степен пред 2-3 години и изгледав како искубана кокошка (facepalm). Од тогаш имам уплав од степени. Бидејки ми е долга , планирам да и направам мал степен од позади колку да добие убава кружна форма еве вака: iYuBn53SGC.png
   
 14. bella.s

  bella.s Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  2.104
  Допаѓања:
  10.741
  Пол:
  Женски
  Nekoja fotka kako predlog za ramni siski na dolga kosa?sakam da smenam ama ic nemam hrabrost koga se raboto za kosata,neznam dali je mi stoi:emo::smirk:
   
 15. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.283
  Допаѓања:
  1.012
  bella.s изгуглај слики од Zooey Deschanel.
   
  На bella.s му/ѝ се допаѓа ова.
 16. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Женски
  [​IMG] За оние со густа коса, преубаво би седело долга и израмнета
   
  На BellaS му/ѝ се допаѓа ова.
 17. bella.s

  bella.s Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  2.104
  Допаѓања:
  10.741
  Пол:
  Женски
  Jas pak so siskite,znaci resiv da gi napravam no se mislam kosata posto mi e dolga,napred da e so stepen ili bez,kako podobro stoi?
   
 18. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.992
  Пол:
  Женски
  Мене ми беше косата до половина ... Ми се смачи , ја скратив малце под рамена.
  Се имам пробано . Шишки , степен појак-поблаг , рамна ... Многу е тешка за оддржување , посебно ако некој има недефинирани локни како мене :sweat: Башка ми расте ненормално брзо
  На + 40 со четка и фен= смрт ....
  Сега пак ќе ја скратам , некако се навикнав :) Се суши побрзо , полесно си ја виткам со преса , помаце влакна низ соба , можам да направам пунџа а да не ми е голема како сателитка антена :D
  Единствено репот ми фали , раскош ми беше ...
   
  На Strumka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.415
  Пол:
  Женски
  Немој да си толку критична кон себе.
   
 20. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.992
  Пол:
  Женски
  Што има самокритично овде? :?:
   
  На bella.s му/ѝ се допаѓа ова.