Форми на долга коса

Дискусија во 'Коса' започната од Lizalka, 16 март 2010.

 1. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  2.415
  Пол:
  Женски
  Па тоа што ја искритикува твојата коса као да е туга :) Не се лути не мислев ништо лошо туу многу се критикуваш себе а тоа не е ок.
   
 2. bella.s

  bella.s Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  2.104
  Допаѓања:
  10.741
  Пол:
  Женски
  Jas ic nesakam promeni zato i tolku ja tupam,strav mi e so siskite da ne mi izgleda liceto uste po buckasto.lugeto zeleni se farbaat jas edni siski mi e strav da skratam,oflele kolku se mrazam takva.
   
 3. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.992
  Пол:
  Женски
  хахахахахах оф ! со тебе не можам да најдам заеднички јазик :tmi:
  Кажав дека од долга коса излегува пунџа поголема од главата . Ја се гледам пред да излезам во огледало сепак. Башка и рамнотежа се губи од толкава пунџа :nod: :D
   
  На Feminka22 и Strumka22 им се допаѓа ова.
 4. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.469
  Пол:
  Женски
  девојки имам долга црна коса , рамна , сакам некоја промена , но не сакам многу да ја кратам ... сакам предлог за косава , али да биде нешто во тренд :D
   
 5. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.233
  Допаѓања:
  17.951
  Пол:
  Женски
  Скрати ја до раменици и направи омбре.Вака нешто,незнам како ти изгледа косата ама верувам ќе ти стои
  ombre hair.jpg
   
 6. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.469
  Пол:
  Женски
  Заборавив да напишам дека е фарбана црна , и дека кратка коса не ми стои ич ....
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.233
  Допаѓања:
  17.951
  Пол:
  Женски
  a kakva boja ti e prirodno?i koja dolzina ti e otprilika?Kje mi tekne nesto:D
   
 8. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.469
  Пол:
  Женски
  прир
  природно ми е кафиава (смега ) , должина ми е до половина , и скроз рамна , не ми е густа , не ми одговараат шишки ...
  проблематична сум знам , али сакам некоја промена
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  20.552
  Пол:
  Женски
  Долга права коса, малку заоблена форма позади, не скроз рамна.
   
  На eliesaab, KuklickaMoja, Lovelybaby<3 и 4 други им се допаѓа ова.