Форумски квиз

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Sweetlove_0312, 15 октомври 2019.

 1. MitMax

  MitMax Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Машки
  Што највеќе мразам од наведените работи
  1.Замрзната/бајата храна
  2.Скинати фармерки
  3.Пролет
   
 2. Dax

  Dax Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Машки
  2. Скинати фармерки?
   
 3. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  3.639
  Пол:
  Женски
  1. бајата храна?
   
 4. MitMax

  MitMax Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Машки
  Точен одговор :D
  Не баш сакам слушнато фармерки,во секој случај фала ти на одговорот
   
  На tijanana му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  3.639
  Пол:
  Женски
  Најдобро ме опушта:
  1. Добра музика
  2. Читање книга
  3. Прошетка во природа
  ?
   
 6. MitMax

  MitMax Активен член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  154
  Пол:
  Машки
  Читање книга?
   
 7. Ladyy*

  Ladyy* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  1.095
  Пол:
  Женски
  Добра музика?
   
  На tijanana му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dax

  Dax Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Машки
  Прошетка во природа
   
 9. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  3.639
  Пол:
  Женски
  Прошетка во природа ме опушта, ама најдобро ме опушта
   
  На Ladyy* му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ladyy*

  Ladyy* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  1.095
  Пол:
  Женски
  Кое годишно време најмногу го сакам:
  1.Пролет
  2.Лето
  3.Есен или
  4.Зима?
   
 11. Superlejdi27

  Superlejdi27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  1.331
  Пол:
  Женски
  Лето
   
 12. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  3.639
  Пол:
  Женски
  Пролет
   
 13. Dax

  Dax Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Машки
  Есен
   
 14. Ladyy*

  Ladyy* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  1.095
  Пол:
  Женски
  @tijanana Најмногу пролет.:)
   
  На tijanana му/ѝ се допаѓа ова.
 15. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  3.639
  Пол:
  Женски
  И мене ми е омилено годишно време:inlove:

  Денот не ми започнува без :
  1.Благо
  2.Леб
  3.Кафе
  ?
   
  На Ladyy* му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  4.314
  Пол:
  Женски
 17. Dax

  Dax Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Машки
  Леб
   
 18. Ladyy*

  Ladyy* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  1.095
  Пол:
  Женски
  Благо
   
 19. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  3.639
  Пол:
  Женски
  :coffee: :l:
   
  На Принцезичка1 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Принцезичка1

  Принцезичка1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2016
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  4.314
  Пол:
  Женски
  Какви песни слушам:
  1.англиски;
  2.српски;
  3.македонски.
  ?