Форумски квиз

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Sweetlove_0312, 15 октомври 2019.

 1. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  4.279
  Пол:
  Женски
  Омилена боја ми е:

  1. Црвена
  2. Зелена
  3. Жолта
   
 2. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  3.639
  Пол:
  Женски
  2 ?
   
  На LadyLollypop му/ѝ се допаѓа ова.
 3. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Жолта?
   
 4. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  831
  Допаѓања:
  4.279
  Пол:
  Женски
  :nod:
   
  На tijanana му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  3.639
  Пол:
  Женски
  Кој град сакам повторно да го посетам :
  1. Париз
  2. Рим
  3. Копенхаген
   
 6. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
 7. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  970
  Допаѓања:
  14.475
  Пол:
  Женски
  2?
   
 8. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  3.639
  Пол:
  Женски
  :nod:
   
  На burthdaykake му/ѝ се допаѓа ова.
 9. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Серија која ја немам гледано е:
  1. Gossip girl
  2. Game of thrones
  3. American horror story
   
 10. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  4.244
  2?
   
  На burthdaykake му/ѝ се допаѓа ова.
 11. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  (y)
   
 12. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  4.244
  Омилен жанр на филм:
  1. Комедија
  2. Хорор
  3. Акција
  4. Романтичен
   
 13. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  3.639
  Пол:
  Женски
  2 ?
   
 14. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
 15. Dax

  Dax Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Машки
 16. Ladyy*

  Ladyy* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  1.095
  Пол:
  Женски
  3?
   
 17. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  4.244
  (y)
   
  На Ladyy* му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Ladyy*

  Ladyy* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2020
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  1.095
  Пол:
  Женски
  Од овошје најмногу сакам:
  1.Јагоди
  2.Киви
  3.Јаболко или
  4.Банана
   
 19. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  3.495
  Допаѓања:
  10.413
  Пол:
  Женски
 20. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  3.639
  Пол:
  Женски
  1 ?