1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Француски бакнежи во долга врска

Дискусија во 'Врски' започната од askme, 5 март 2010.

  1. askme

    askme Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    15
    вакво бакнување практикувате исто како на почетокот...поретко отколку на почетокот или....? :)
     
  2. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    praktikuvame sekako,sea dali isto kao na pocetokot neznam,ne sum broela :lol:
    ali da,mnogu sakame da se ljubime i guskame,pogodeni sme si za toa ;)
     
  3. justME

    justME Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2009
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    18
    Паа... се разбира дека сеуште ги практикувам :D ! Mислам дека исто ко на почетокот! Бакнежите треба секогаш да се дел од една врска...ја одржуваат онаа бликост, страст и мили чуства! Дури во последно време почнав да ги практикувам многу повеќе и за време на сексот...:mrgreen:
     
  4. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Obozavam francuski baknezi i guskanje i normalno deka gi praktikuvame so deckoto postojano...isto kako na pocetokot..duri moze i poveke :)
     
  5. faca

    faca Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    И после скоро 6 години во врска среќна сум да кажам дека долгите француски бакнежи сеуште ги има и се надевам дека никогаш нема да престанат. Многу ми е убаво кога си лежиме еден до друг и си разменуваме нежности како и долги бакнежи, нормално само кога сме сами.
     
  6. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Вистинскиот бакнеж секако дека е францускиот.. не треба во долгата врска да се заборави.. Баш е убав спој :mrgreen:
     
  7. Pain

    Pain Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    45
    Kолку и да е долга врската без француски не се можи ... тој е најубавото нешто, јас го практикувам многу повеќе од почетокот на врската :) :up:
     
  8. Mija

    Mija Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    25
    Ммммм .......ги обожавам и секако дека ѓи практикуваме со дечко ми каде без француските бакнежи :lol: :lol:
     
  9. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ауууу да се заборави во долга врска.НИКАКО.Јас со дечко ми ми се чини откако станавме поискусни се поубаво ни е кога се „лапаме“ :D И секако дури и да се излигавиме битно јазик да се употреби :D
     
  10. Kalaaa

    Kalaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    17
    дефинитивно не... на почетокот да меѓутоа сега после 2 години врска ептен ретко :roll:
     
  11. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    ^ Леле бе како тоа! :( Ако тоа ти смета .. зошто не му речеш?
     
  12. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    На почетокот, пред неколку години, многу повеќе сакав да се бакнувам....Сега се бакнуваме најчесто кога сме сами затоа што навистина не ми изгледаат убаво парови кои цело време се љубат во друштво
     
  13. butterfly89

    butterfly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    103
    francuski baknezi isklucivo koga sme sami, i vo dolga vrska ne smeat da se zaboravat jas obozavam koga se guskam i baknuvam so deckomi uzivam vo tie momenti
    P.S poveke sakam da se guskam decko mi pocna da me zeza deka sum kako mace :D :D :D :D
     
  14. srnicka24

    srnicka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    45
    sekako:) i posle 3 godini seuste kako na pocetok:) pogotovo koga vodime ljubov...a i vaka koga sedime nekade koga setame koga se galime...i obicno on gi inicira:):):) jas poveke sakam da se guskammm:)
     
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.793
    Допаѓања:
    65.509
    Пол:
    Женски
    Секако дека ги има се уште. Па не можам да си замислам било каква врска( долга или кратка) без француски бакнежи.
     
  16. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Исто и ние
     
  17. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Значи, почнавме со француски бакнежи (што тешко ми паѓаше на почетокот малце, зашо не бев навикната), за време на првите неколку месеци еден бакнеж знаеше да трае и по 10-ина минути, па ме заболуваше и врат :lol: , и до ден денес и во јавност да се најдеме и било каде-можеби не секогаш француски, ама обавезно има бакнежи, а коа има прилика - и подџапнување :D . А за време на секс - да не праиме муабет. :)
     
  18. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    исто и непроменето од почетокот само што сега е со повеќе страсти и љубов значи во секој момент имаме француски бакнежи :inlove:
     
  19. gabigabi

    gabigabi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    5
    mhmh .... sega posle 14 godini, retko, duri mislam i deka go nerviram koga sakam da go baknam :tmi:
     
  20. catty

    catty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    19
    Прекрасно,јас уживам во француските бакнежи,еве и после 2ипол години нас ни е како на поцетокот,само што јас на почетокот на врската бев многу срамежлиба пред него,а сека дури и сама сум иницијатор на се почесто гушкање и бакнување,тоа ме разнежнува и ме прави посреќна,а и него :inlove: