1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Француски бакнежи во долга врска

Дискусија во 'Врски' започната од askme, 5 март 2010.

 1. askme

  askme Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  15
  вакво бакнување практикувате исто како на почетокот...поретко отколку на почетокот или....? :)
   
 2. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  praktikuvame sekako,sea dali isto kao na pocetokot neznam,ne sum broela :lol:
  ali da,mnogu sakame da se ljubime i guskame,pogodeni sme si za toa ;)
   
 3. justME

  justME Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  18
  Паа... се разбира дека сеуште ги практикувам :D ! Mислам дека исто ко на почетокот! Бакнежите треба секогаш да се дел од една врска...ја одржуваат онаа бликост, страст и мили чуства! Дури во последно време почнав да ги практикувам многу повеќе и за време на сексот...:mrgreen:
   
 4. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Obozavam francuski baknezi i guskanje i normalno deka gi praktikuvame so deckoto postojano...isto kako na pocetokot..duri moze i poveke :)
   
 5. faca

  faca Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3
  И после скоро 6 години во врска среќна сум да кажам дека долгите француски бакнежи сеуште ги има и се надевам дека никогаш нема да престанат. Многу ми е убаво кога си лежиме еден до друг и си разменуваме нежности како и долги бакнежи, нормално само кога сме сами.
   
 6. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Вистинскиот бакнеж секако дека е францускиот.. не треба во долгата врска да се заборави.. Баш е убав спој :mrgreen:
   
 7. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  Kолку и да е долга врската без француски не се можи ... тој е најубавото нешто, јас го практикувам многу повеќе од почетокот на врската :) :up:
   
 8. Mija

  Mija Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  25
  Ммммм .......ги обожавам и секако дека ѓи практикуваме со дечко ми каде без француските бакнежи :lol: :lol:
   
 9. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Ауууу да се заборави во долга врска.НИКАКО.Јас со дечко ми ми се чини откако станавме поискусни се поубаво ни е кога се „лапаме“ :D И секако дури и да се излигавиме битно јазик да се употреби :D
   
 10. Kalaaa

  Kalaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  17
  дефинитивно не... на почетокот да меѓутоа сега после 2 години врска ептен ретко :roll:
   
 11. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  ^ Леле бе како тоа! :( Ако тоа ти смета .. зошто не му речеш?
   
 12. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  На почетокот, пред неколку години, многу повеќе сакав да се бакнувам....Сега се бакнуваме најчесто кога сме сами затоа што навистина не ми изгледаат убаво парови кои цело време се љубат во друштво
   
 13. butterfly89

  butterfly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  103
  francuski baknezi isklucivo koga sme sami, i vo dolga vrska ne smeat da se zaboravat jas obozavam koga se guskam i baknuvam so deckomi uzivam vo tie momenti
  P.S poveke sakam da se guskam decko mi pocna da me zeza deka sum kako mace :D :D :D :D
   
 14. srnicka24

  srnicka24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  45
  sekako:) i posle 3 godini seuste kako na pocetok:) pogotovo koga vodime ljubov...a i vaka koga sedime nekade koga setame koga se galime...i obicno on gi inicira:):):) jas poveke sakam da se guskammm:)
   
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.790
  Допаѓања:
  65.498
  Пол:
  Женски
  Секако дека ги има се уште. Па не можам да си замислам било каква врска( долга или кратка) без француски бакнежи.
   
 16. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Исто и ние
   
 17. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  114
  Значи, почнавме со француски бакнежи (што тешко ми паѓаше на почетокот малце, зашо не бев навикната), за време на првите неколку месеци еден бакнеж знаеше да трае и по 10-ина минути, па ме заболуваше и врат :lol: , и до ден денес и во јавност да се најдеме и било каде-можеби не секогаш француски, ама обавезно има бакнежи, а коа има прилика - и подџапнување :D . А за време на секс - да не праиме муабет. :)
   
 18. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  344
  исто и непроменето од почетокот само што сега е со повеќе страсти и љубов значи во секој момент имаме француски бакнежи :inlove:
   
 19. gabigabi

  gabigabi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  5
  mhmh .... sega posle 14 godini, retko, duri mislam i deka go nerviram koga sakam da go baknam :tmi:
   
 20. catty

  catty Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  19
  Прекрасно,јас уживам во француските бакнежи,еве и после 2ипол години нас ни е како на поцетокот,само што јас на почетокот на врската бев многу срамежлиба пред него,а сека дури и сама сум иницијатор на се почесто гушкање и бакнување,тоа ме разнежнува и ме прави посреќна,а и него :inlove: