1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризерско студио

Дискусија во 'Коса' започната од natali25, 30 ноември 2009.

 1. natali25

  natali25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  21
  Значи би ве замолила некој да ми пише некоја фризерка,студио,кое е навистина добро,онаку каде знаат што со твојата коса,каде што нема утка,а не да се плашиш каков ќе излезеш...А притоа да се цените пристојни,значи не најефтини,но пристојни...Значи јас со ова имам проблем,сум сменила од најскапи до секакви фризери и не ми се погодиле...И ве молам немојте ради реда пријателки,сопствени студија,затоа што обично така ми препорачувале туку нешто од што сте навистина задоволни.Поздрав.
   
 2. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  natali25 добро би било да наведеш од кој град си, за да можат да ти препорачаат фризерско студио. Не може ние да пишуваме за цела Македонија, па ти да го фатиш автобусот и да ги бараш :lol: :lol: Поздрав
   
  На Cosmo-Girl и V!ncent>v@n<G0gh им се допаѓа ова.
 3. natali25

  natali25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  21
  Еј девојки...Од Скопје сум.Ве молам пишете ми добра фризерка.Плс :)
   
 4. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Извини не можам јас да ти помогнам ... јас сум од Битола :( ама се надевам другите ќе ти помогнат.
   
  На V!ncent>v@n<G0gh му/ѝ се допаѓа ова.
 5. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  605
  Пол:
  Женски
  • Модератор: Ве молиме, пишувајте на кирилица.
  Ако не си била во Диор, оди. Додека учев во Ск нонстоп одев таму. Не се многу скапи, а стварно никогаш ми ја немаа утнато фризурата.
   
 6. Chic

  Chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  И јас сум за Диор . Сите фризерки се речиси исти :) добри се воглавно!
  Последниве неколку пати одам таму стварно махери се. се што ќе побарам прават :) Накај 250 е или 300 незнам зависи во кој период си (околу празници е поскапо ;) колку што знам) се закажува на телефон.
  Побарај го на интернет мора да гоо има ;)
  :D
   
 7. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.174
  Пол:
  Женски
  Jas sum prezadovolna od Igor Govorko, i nitu ednas mi nema utnato frizura, pogotovo sto deckoto znae da pogodi moderna i luda frizurka...Salonot se vika Unique, vo t.c. Beverli Hills na sprat, koga se zakazuva kaj nego mora da se naglasi deka sakas sisanje kaj Igor, kosta 500den za zeni, 400 za mazi...i raboti so najdobrata kozmetika za kosa- Eugene Perma, sto spored mene najubavo mirisa.
   
 8. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  662
  MAgic jas sum od BT...
  Kazi mi kade odis na strizenje i ostanato...
  Jas sum bil ana nekolku mesta ama kako mojot "maticen" frizer od Ku ne me pogodil nikoj :(
  kazi mozi tamu ,kaj sto odis ti ,ne sum bila .
  POZ.i FALA
   
 9. MissMarsh

  MissMarsh Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  3
  Белус, од ск сум :)
   
 10. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Срцка јас одам во Плетенка кај Гордана, тоа е Карпош. Не знам дали си била кај неа, но јас од сите каде што сум одела од неа сум најзадоволна. Ти ја препорачувам. Пробај, па ќе ми кажеш како си поминала. Поздравче
   
 11. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  662
  MAGIC fala ti za preporakata!Kazi mi nejzin kontakt tel.(pusti mi po licna poraka) da i se jabvam i da zakazam!
  Pozdrav do tebe.
   
 12. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Важи утре ќе ти испратам лична порака со нејзин телефон затоа што сега не сум баш во можност да го барам :( Поздравче и утре чекај лична порака :lol: :lol: :lol:
   
 13. zkjb

  zkjb Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  51
  za PRILEP-so golemo odusevuvanje i zadolstvo go preporacuvam frizerskoto studio"UNA"-ZORAN BOSKOSKI...pozdrav do prilepcanki dokolku gi ima na forumov :D
   
  На love-222k му/ѝ се допаѓа ова.
 14. martin

  martin Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  ,
   
 15. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  154
  Бубе студио ин
   
  На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
 16. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  15.579
  Допаѓања:
  218.235
  a da ve prasam da li nekoj znae kolku e sisanje vo avangarde?
   
 17. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.983
  јас конечно си најдов саглам фризерка....во СОНИК кај универзална сала е....фризерката Соња се вика и супер шиша баш ми погоди како што сакав јас :) иначе 500 ден. е миење,шишање и фенирање ама во секој случај е екстра и услугата и фризерката, вреди за парите :D
   
 18. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  73
  Vo AVANGARDE mislam deka e izmegu 500 i 600 den... barem taka bese pred nekoe vreme, momentalno ne znam...
   
 19. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  15.579
  Допаѓања:
  218.235
  veke bev vo avangarde i da zemaat 500 denari za sisanje.inaku premnogu sum zadovolna,pa najdoboro me imat isisano dosega.
   
 20. ennna

  ennna Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Nema da se pokaete ako otidete vo madzari vo studio bi,sisanje,feniranje osobeno satiranje,nemaat utka,a ne se nesto mn skapi. Na pr mienje,sisanje i feniranje e 300den. Eve vi broj,stvarno nema da zazalite:071 937 746,rabotat strogo so zakazuvanje.
   
  На lily-55 му/ѝ се допаѓа ова.