Фризерско студио

Дискусија во 'Коса' започната од natali25, 30 ноември 2009.

  1. Калатеа

    Калатеа Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2021
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    6.409
    Еднаш бев на консултација, тогаш бев баеги потемна и ми рече 12.000 за да ми ја осветли.:tmi:
    Искрено од тогаш не сум го помислила.:D
    Закажав кај овој Дарко сега пошто имаше брзо термин, ама ќе пробам наредно и кај него.
     
    На simoncelicius и Mucika им се допаѓа ова.
  2. Снегулк@23

    Снегулк@23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2020
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    3.574
    Пол:
    Женски
    2500 шишање???
     
    На eliesaab и simoncelicius им се допаѓа ова.
  3. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.239
    Допаѓања:
    200.251
    Пол:
    Женски
    Реално, Мио уште на времето добро шишаше, не беше и тогаш евтин, за сега не знам. Јас кога одев кај него, не беше нешто познат многу , поактуелни беа Љупчо Бубе Ин, Игор Говорко и Горан Вог. Не знам дали се преценува, не сум била одамна кај него, може 20 години има. Ама реално што ни е стандардов никаков е друга приказна.
     
    На Снегулк@23 и Mucika им се допаѓа ова.
  4. Mucika

    Mucika Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    2.675
    Допаѓања:
    4.248
    Мене никој подобро не ме шишал искрено, сум барала алтернатива и кога ќе видам лош коментар не ми се ризикува, специфична коса имам, башка 2 пати годишно одам не одам секој месец. Е на страна шишањето и све друго му е изгор скапо, ама па тоа можам и дома сама да се офарбам и третман да направам. Мрчи не дека не кога ќе му кажам што ставам на коса, ама се тера, сепак ми е пери носи.
     
    На Снегулк@23 и Калатеа им се допаѓа ова.
  5. Калатеа

    Калатеа Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2021
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    6.409
    Ок, го сефтосав Дарон, ко за прво ми се бендиса.:D

    Ме прашуваше многу работи за косата, обрна саат време пошто сепак имам ептен специфична коса и ми даде пар совети во врска со фризурата што ја сакав.

    1500 ми зема, вака ептен е пријатен и фин.

    Закажав пак трансформација на боја, ќе пишам апдејт и за тоа.:D
     
    На Candice.S и Mucika им се допаѓа ова.
  6. Снегулк@23

    Снегулк@23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2020
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    3.574
    Пол:
    Женски
    1500 шишање?
     
  7. Selena01

    Selena01 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.700
    Допаѓања:
    6.569
    Пол:
    Женски
    Damn, сиромашна сум. Се зезам, реално и маалски фризери станаа 600-700. Ќе мораме сами да се учиме да се шишаме
     
    На Anaroz1, eliesaab и Снегулк@23 им се допаѓа ова.
  8. Dignidad

    Dignidad Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2022
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    748
    Пол:
    Женски
    Неможам да си најдам асален фризер што шиша убаво рамно и што шиша колку ќе му кажеш. Ќе ве молам некоја препорака за некој со по 'нормални' цени во центар и околина
     
  9. Девојка999

    Девојка999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2018
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    474
    Пол:
    Женски
    Finisimo на партизанска наспроти Санте болница во близина на кројач Ангелковски, Вицко продавница имаше до нив до пред некое време. Шишаат како ќе им кажеш, две супер девојчиња се менуваат на смена. Мене за шишање некни 350 денари ми зеде :) Со години се шишам таму.
     
    На eliesaab и Dignidad им се допаѓа ова.
  10. Снегулк@23

    Снегулк@23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2020
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    3.574
    Пол:
    Женски
    Hairdo шиша со машинка шорамно здравје
    1000ка е шишање
     
    На Dignidad му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Dignidad

    Dignidad Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2022
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    748
    Пол:
    Женски
    Има една фризерница во градски ѕид во зградата на дм но од внатрешната страна гледа баш накај ЈБТ. Да не знае некој како се вика?
     
  12. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    3.611
    Допаѓања:
    10.783
    Пол:
    Женски
    Студио Воис (Маџари), 300 ден. шишање и стварно го бидува. Мене ме изгуби ко клиент оти во јануари стварно ми беше тешко и си заплакав. Ми наплати 600. И фер излезе само дечкото што работеше кај него и го искорегира дека е 300 и овој не, 600. Мене ова највеќе ме иритираше. Што се обиде да "ќари".

    Даниел во Н.Лисиче исто добро шиша, само некако не те "тинтра" кога ќе речеш дека сакаш обично да те шиша. Различно и тој ми наплаќал, а скоро секогаш исто сум ја правела.

    И ако ги земам овие сите што им помагаат, не знам. Мене ме прават анксиозна кога ми се мотаат толку луѓе. А сум прилично лесна за да ме средат зашто немам посебни желби и барања, ниту па да ги малтретирам (ко што прават некои).

    Центар имав позитивно искуство (не ми текнува на студиото).

    Во К.Вода последно бев задоволна од шишањето, но следно би пробала некаде на друго место.

    И така веќе нема разлика кој те шиша посекако сите наплаќаат како што ќе им текне. Ама највеќе ме иритира што кога ќе почнеш да имаш многу барања поинаку те третираат, а вака мислат дека појма немаш што сакаш. Ќе излезе дека ниеден фризер не ми чини, најјако е што секаде каде што одам прашувам за промена и сите велат како што ти сакаш. Не велам, кажи ми што ми стои. И што знам, според мене не е фризер ако се плаши да ми рече отворено дали обични прамени ќе ми стојат или не. Дали треба потопла или поладна нијанса.
     
  13. Selena01

    Selena01 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.700
    Допаѓања:
    6.569
    Пол:
    Женски
    Ме мрзи да одам далеку на фризер искрено. Ќе одам во кисела вода се додека не поскапат до степен да морам нешишана да одам
    Реално немам никакви посебни забелешки, само скратена коса колку да не бидам бушава, ама ме иритира тоа што ако си поблизок даваат различни цени. А колку пати треба јас да отидам за и ја да бидам "поблиска" па и за мене да важат тие попусти. Така да, што знам ќе одам кај мене у маало барем не тепам пат
     
    На FridaodaMk и eliesaab им се допаѓа ова.
  14. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    3.611
    Допаѓања:
    10.783
    Пол:
    Женски
    @Selena01 да, те сфаќам. Не наоѓам таков каков што сакам и затоа стално вака сум. Мене искрено не ми менува нешто локациски, зашто сакам да движам.

    Едит: не те тагнав.
     
    Последна измена: 6 мај 2024
    На Selena01 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.254
    Допаѓања:
    2.556
    Ако сакаш фризер што искрено ќе ти каже мислење ти го препорачувам Станче. Сакав да се фарбам црна и ми кажа: во никој случај нема да ти стои, воопшто не ти одговара таа боја на тенот и не би се нафатил на тоа. Ми сугерираше дека најдобро би ми стоела нијансирана ама сепак да почекаме со тоа дека во моментов ми е доста оштетена и нема да ми издржи дополнително третирање. Прво да ја оправам малце па понатаму ќе видиме што ќе правиме.

    Многу ми се допаѓа кај него тоа што е секогаш искрен, посветен и не му е целта само да земе пари.
     
    На Candice.S, gothchick и eliesaab им се допаѓа ова.
  16. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    3.611
    Допаѓања:
    10.783
    Пол:
    Женски
    На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Aljosha

    Aljosha Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2020
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    162
    Искоство со Panache и како се движат цените за шишање?
     
  18. FairyGirl

    FairyGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2011
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Девојки, искуство со фризерско студио Ив? Да не знаете како им се движат цените за балајаж?
     
  19. Ani93

    Ani93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2021
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    1.158
    Пол:
    Женски
    Да ми препорачате добра фризерка во Ѓорче ?
     
  20. mermaid123

    mermaid123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2015
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали го знаете името или можеби контакт на фризерскиот салон што се наоѓа во уличката што е веднаш на стара рампа?
     

    Прикачени фајлови:

    • IMG_7218.jpeg
      IMG_7218.jpeg
      Големина на фајлот:
      138,5 KB
      Прегледи:
      24
    На zence му/ѝ се допаѓа ова.