1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризерско студио

Дискусија во 'Коса' започната од natali25, 30 ноември 2009.

  1. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    А да не знаеш ти, или некој каде во ск ова услуга ќе ме чини нешто помалку од 500 денари?
    Ако баш морам толку да давам, океј, ама можеби знае некој каде има поевтино. Значи се работи за деколоризација и после фарбање, тоа.
     
  2. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Не знам искрено,јас се дома правам,зошто не се офарбаш дома кога веќе си го купила деколорантот?Па после ако ти е негде потемна негде посветла отиди на фризер и ќе те офарба убаво со негови фарби ќе ит фати сегде еднакво?зошто да ти наплатат деколоризација кога не е повеќе од само нанесување на деколорантот,исто како фарбање?ако сакаш за отпосле можам да ти препорачам фризер кој ќе те офарба супер,со убави фарби
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Marmalade

    Marmalade Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    ДИВАС се вика салонот,јас кај Ирена одам мноооогу долго,10 години скоро,ме порасна што се вика :D
    ќе отидам ваму -таму во некој друг салон,ама некако пак си се враќам кај неа.Супер работи,за шишање е супер-ќе исече колку што ќе и кажеш ни повееќе ни помалку.И за шатираше одам редовно кај неа,убаво ги вади прамените,става прелив и све тоа...
    Има искуство многу,работеше кај Бубе и кај Дадар,сега си отвори свој салон.А и не е рекла-казала,работи со доста познати личности (ја прави Иванна од ексклузив),за никој збор не кажала,ни да ја молиш за некој трач :D
    Така да нема да згрешиш ако одиш,или можеби си била веќе,а за деколоризација незнам,не сум правела никогаш.поздрав
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  4. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Јас еднаш бев и не сум задоволна, не ме шишаше Сергеј туку една вработена , без врска некако дури ми вика кога ти е миена косата и викам вчера и вика епа се гледа чиста ти е ај да не ти ја мијам, и не ме ни изми
     
  5. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Мармалејд,а овде за шишање,шатирање колку земаат,знаеш?
     
  6. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    ^^ И мене ова ме интересира, иам и порано слушано за Дивас..
     
  7. Marmalade

    Marmalade Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    За шишање зема 400,а за шатирање ми зема околу 1500 во 2 бои со фолија.Фолија мислам дека е 70 или 100 денари,ама па не знам ни дали ги брои, секогаш таа цена ми зема отприлика.Барем знам дека работи со Ревлон,квалитетни и се боите и бланшот.За фенирање мислам дека е 300 што не е баш ефтино,ама за некогаш ете ако ми треба косата ми стои цела недела фенирана(права).Тука кај мене во маало фенираат со миење 100 денари ама цела глава првут ми се направи од некој пазарски шампон,па затоа си носам мој.
    Има и девојка за шминкање кај Ирена,а и прават доста невести,во екипа се за снимања постојано и така...
     
    На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Hellen

    Hellen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Златушко,

    Јас имам искуство со Сергеј, повеќе од 7години се шишам кај него.
    Моето искуство со него како фризер е прекрасно.
    Првиот пат кога отидов ме праша од каде сум нашла телефонски број од него, тогаш не примаше баш секого....Од прв до последен пат тој ме шишал, никогаш не се случило некоја од асистентките негови да ме шиша. За фенирање ме фенирале други ако тој немал време ама за шишање никогаш, па не одиме кај Сергеј за друг некој да не шиша , нели?!
     
  9. livert

    livert Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    115
    И јас долго време неможев да си најдам добар фризер сменив неколку но најмногу се раззочарав од Кат&Кат како пудлица ме направи и од Јуник (не ги погодив девојките изглеа),слуцајно другарка ми кажа дека оди во рамстор и дека е задоволна решив да пробам и еве 4 години ги немам сменето иако многу фризери се сменија од сите бев задоволна .Шишање и обликување е 600 ден ,со фенирање 1000ден ,само фенирање 500 шатирањето од 2500-6000 ден маска 500ден.Но до сега не сум посакала да го убијам после шишање :D И ми се допаѓа што работат секој ден од 10-10ч и секогаш има место
     
  10. dlikedevil

    dlikedevil Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    55
    Јас си одам во Студио Соник кај Универзална и сум си најпрезадоволна, нема утка, девојката има златни раце
     
  11. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    фризерката е супер...да Ирена се вика порано работеше кај дадар јас од таму ја запознав и одев кај неа се додека беше кај дадар и еднаш закажувам и ми викаат не работи тука леле ке пукнев и замислете срека ја срекавам у град :D :D :D и така ми казжа што каде и таму си идам до ден денес
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Beauty161

    Beauty161 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    За во Струмица јас понекогаш одам во студиото кај Јагода кое се вика Селектив..го знаете вие струмичанки помеѓу малиот бутик Пар и Аптеката Снежана Фарм...и за шишање ми зима 200 денари за долга коса а за кратка 150 ако не се лажам..поздрав :)
     
  13. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    имам роднини во струмица и еднаш таму се сисав кај некоја Маре и била фризерка на сузана гавазова ;) леле ..мнооогу бев задоволна ептен , само што ретко идам па .... :?: ама и Иренка е супер
     
  14. Beauty161

    Beauty161 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски

    А каде попрецизно се наоѓа тој салон..? сигурно го знам..:)
     
  15. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    уф толку ја знам Струмица ..ама мислам дека се вика имиџ салонот се наогааааа....уф незнам како да објаснам ама мислам дека е позади старата автобуска така некако :lol:
     
  16. Beauty161

    Beauty161 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Aaa имиџ..па така кажи бе душо..секако дека ја знам фризерката сум била и кај неа..тогаш сакав да си пуштам рамни шишки и ајде отидов кај неа и бев прилично задоволна...:)
     
    На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
  17. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    Веќе подолго време во скопјево му нема рамен на Игор Говорко, значи нема флизура што неможе да ти ја погоди а особено цените му се на место колку што сум упознаен, за таа услуга јас би платил искрено и повеќе :)
     
    На karak му/ѝ се допаѓа ова.
  18. hipo

    hipo Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Devoki , Ve molam pisete mi telefon od Irena - Divas
     
  19. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    7.800
    Пол:
    Женски
    абе има некој одено во диор? ги глеам водителките ос самер клаб и сите ми се со такви преубави коси посебно мелита и самите кажаа као за нив се погрижиле диор али има доста што се жалеа од нив, ваше мислење?
     
  20. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    600
    Пол:
    Женски
    Нешто у последно време ми го фалат луѓево студио Мио! не знам точно каде се наоѓа,ама велат одличен бил..знам дека цените му биле соленки малце па ме занима бил ли некој да се пофали дали е задоволен? ;)