1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризерско студио

Дискусија во 'Коса' започната од natali25, 30 ноември 2009.

  1. eli.karameli

    eli.karameli Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    2.007
    Допаѓања:
    5.523
    Darko od hair house mi e najtapa so satiranjeto. Na site im go fura ljiljakov sampon, pa ajde kupuvaat od kaj nego, i sega kaj mojov frizer doaga devojka se satirala kaj Darko, i ja presusil kosata i stavila od samponot i celata dojde plava vo glavata. Ednas se pravev kaj nego, em me napravi kako klasicno maalsko satiranje, em pari masala mi zema i plus samponot i mene mi go nudese. Jas nemam dobro iskustvo so nego.
     
    На Amelie1708 и didisi им се допаѓа ова.
  2. JoanaS

    JoanaS Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2016
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    3.969
    Пол:
    Женски
    Некој што добро стрижи и не е прескапо околу тафталиџе и лептокарија?
     
  3. Fillia

    Fillia Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    444
    Допаѓања:
    1.579
    Пол:
    Женски
    Дечко кажете ми студио од кое можам да купам ревлон профешнал. И ако некој скоро купувал која цена е?
    Однапред данкеее....:D:D:D
     
  4. swan01

    swan01 Активен член

    Се зачлени на:
    9 април 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Еве како што ветив дека ќе споделам искуства. Студиото е ок, тој што работи таму малку, некои глупави коментари дава, има многу глупава смисла за хумор. Она што го приметив е дека и двајцата беа средени, девојчето имаше уредна фризура, шминка и тој исто, за разлика од фризерници кај што таа што ти прави фризура има ужасна фризура, јас лично не почитувам такви фризерки.
    Друго исто така што не сум го сретнала во други фризерници беа негови препораки околу фризурата како би ми стоела мене подобро според лицето и структурата на косата. Е сега цената не е баш пристапна, не сум сигрна дали треба на форумов да дискутирам за тоа. Иако за шишање имам платено и повеќе ама ок. Генерално земено задоволна сум. Дали би отишла повторно, веројатно да.

    Се надевам дека оваа мала анализа ќе ви помогне во изборот.
     
  5. jok

    jok Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    928
    Допаѓања:
    896
    Колку плати за шишање, порано беше 500.
     
  6. swan01

    swan01 Активен член

    Се зачлени на:
    9 април 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    исто толку
     
    На jok му/ѝ се допаѓа ова.
  7. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    300 ден одлично работат C9DB605B-11B9-408F-BF49-7751AC345E57.jpeg Кај топлификација тафталиџе се наоѓа
     
    На Bupalu му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Fillia

    Fillia Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    444
    Допаѓања:
    1.579
    Пол:
    Женски
    Дечки дали некој знае кате во ѓорче дали работи во недела? И како и се движат цените
     
  9. Vegegirl

    Vegegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Предложете ми некое студио да направам некој третман за плава фарбана коса, оштетена ми е од бланжот прилично, и црни ако знаете :)
     
  10. Amelie1708

    Amelie1708 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2019
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    564
    Пол:
    Женски
    Дарко од Hair house, не само што е толку извикан,самобендисан и преценет туку според мене врска нема од работење,безобразен е и има пренадувани цени. Бев кај него еднаш за свадба ми направи пунџа доле ниска најобична,не беше лоша. Сестра ми правеше кај него бајалаж и и зема 5500ден а скоро косата како да не и беше ни правена, со 3 миења беше како буквално ништо да не правела на косата,којзнае што и имаше ставено. Имав закажано кај него за свадба од една единствена причина што неможев на друго место да најдам каде изнајмуваат наградби за коса ,сакав наједноставно ништо комплицирано, репче фатено високо само малку да ми е подолго зашто мојата коса не беше доволно долга кога ке ја фатиш високо, и маалку да ми биде извиткано благо на краевите. Кретенот ,вечерта пред свадба во 11 си стави слика од одмор во Црна Гора, без да ме извести и откаже. Да напоменам дека свадбата ми беше во септември , имав закажано од мај и притоа се јавив 5 пати кај него да го потсетам за терминот да не ме изумил и да го прашам дали сигурно е тука за датумот што имам закажано. Накрај испадна дека не ми го откажал терминот зашто негова вработена што учи ке ми прави коса за свадба, кога дојдов сиротата незнаеше обичен реп да врзе, па си ја правев сама косата. Накрај отидов на сопствена свадба со полу реп за кој што уредно имав закажано 5 мес унапред и дечкото уредно ми кажа цена од 3000ден, и реков нема проблем, мегутоа не да ме прави чирак и некој да се учи на мене.
    Изговор му беше - извини одморов у 5 до 12 ми испадна...
    Никогаш моја нога нема да стапне кај него па незнам што да е, и да, го раскажав сегде.
     
    На Leat, cresa-jagoda, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
  11. MarigoldA

    MarigoldA Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    1.317
    Допаѓања:
    10.428
    Пол:
    Женски
    +1 задоволна од Мац. Зема 500 ама вреди за сите пари.
    Инаку коса имам за извоз, густа. Единствено Мац со ќеф шиша, други кај шо сум била превртувале очи со комемтар 'Леле, косава ти е . . .:x'.

    Единствено што не ми се допаѓа е што одам точно до минута во закажаниот термин и чекам уште 15 мин. да доврши со тој пред мене.
     
  12. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    Некој да препорача добар фризер во Кочани? Не ми треба ниту за фризури, ниту за фарбање, туку да е одличен во шишање. Немам комплицирана коса, права, густа и само сакам да ја скратам, ама ми е важно да си ја знае работата, не да излезам криво исшишана :D
     
  13. Ann.loves.you

    Ann.loves.you Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    1.364
    Добро не сум била единствена незадоволна од него. На слика едно имав а ми направи друго по негово,шатирање ова она..коренот некако мн ми го остави а сакав од погоре да почнува..читав дека го фалеа ама ништо посебно или светско за тие 5000 што ми ги зема и за тоа фалење што го читав.
    Така да ако имате некој добар фризер ама стварно добар а не извикан само,кажете
     
    На Leat, Amelie1708 и crazylady им се допаѓа ова.
  14. Liky

    Liky Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Девојки, ми треба фризерско студио во околина на Карпош, Лептокарија, Капиштец, некој што би ми ја навиткал косата? Предлог?
    Однапред благодарам :)
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Uniqpro

    Uniqpro Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2019
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    618
    Ме интересира дали некој знае за фризерски салон Infinity што е лоциран во Кисела Вода колку чини кратење на коса?
     
  16. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    Студиото Диор во Скопје работи ли Сабота?
     
  17. jok

    jok Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    928
    Допаѓања:
    896
    Работи
     
    На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    @jok Ти благодарам многу на брзиот одговор :f: А дали знаеш до колку часот работат?

    Баш ме израдува сега :*:
     
  19. jok

    jok Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    928
    Допаѓања:
    896
    Обично се до 20 часот отворени.
     
    На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Bubbles_92

    Bubbles_92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2019
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Девојки здраво! :hai:

    Дали познавате фризер/ка што доаѓа до дома за фризирање и дотерување?

    Ако да дали може да ми испратите во порака бројче/facebook/insta?

    Ви благодарам! :)
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.