Фризерско студио

Дискусија во 'Коса' започната од natali25, 30 ноември 2009.

 1. nightingale

  nightingale Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  2.771
  Пол:
  Женски
  И за шишање а и за фризури најтопло ја препорачувам Дијана во Ново Лисиче, одма до Ројал. Млада е девојката ама си ја знае работата одлично.
  Исто така, Коса, кај стадиончето во Ново Лисиче се ОК за шишање и кул работат.
   
  На cresa-jagoda и Blue.Sky им се допаѓа ова.
 2. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  8.044
  Пол:
  Женски
  Дали знаеш која е цената за шишање?
   
 3. nightingale

  nightingale Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  2.771
  Пол:
  Женски
  Во коса ако не се лажам беше 300-350 со миење, а кај Дијана последно кога бев беше сигурно поефтино, само не знам точна бројка. Но не е повеќе од тоа сигурно.
   
  На Blue.Sky му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  8.044
  Пол:
  Женски
  Фала ти :f:
   
  На nightingale му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mila1990

  Mila1990 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки, да препорачате доколку знаете салон во Мичурин или стар Аеродром за обично фенирање што би било до 200 денари? Поздрав
   
 6. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  848
  Искуство со шишање кај Дарон? Ми треба некој што ќе ме ишиша толку колку што ќе му речам,да ми ги скрати само врвовите,а не 10цм...
   
 7. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  3.522
  Искуство со игор во unique за шишање и oktay гледам го форсираат на инста ?
   
 8. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  може отприлика цена за коса до рамена не многу густа..за бајалаж прсшувам( во hairhouse)
   
 9. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.486
  Допаѓања:
  34.339
  3000/3500
   
 10. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  Мила, имаш ли бројче од студиово или името на салонот за да се јавам да прашам или да закажам?
  Ти благодарам
   
  На nightingale му/ѝ се допаѓа ова.
 11. nightingale

  nightingale Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  2.771
  Пол:
  Женски
  Повели:
  https://zk.mk/studio-dijana
  За Коса стојат на фб неколку броеви: https://facebook.com/frizerskostudiokosa/
   
  На Miss666 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. chocolade

  chocolade Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2014
  Пораки:
  2.172
  Допаѓања:
  6.659
  Пол:
  Женски
  Како сте задоволни од кај Дарон? За шишање прашувам, за дете со виткана и бујна коса:$
  Малава не ми е шишана откако е родена, не можам да ја препуштам во секакви раце :whew:

  Адо е слободен во декември |(
  Даниел Николовски или Дарон ми се опција...
   
 13. marta993

  marta993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2017
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  17.471
  Пол:
  Женски
  На nightingale му/ѝ се допаѓа ова.
 14. nightingale

  nightingale Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  2.771
  Пол:
  Женски
  Не, обавезно закажи си зошто нон стоп се фул. :)
   
  На marta993 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.047
  Допаѓања:
  37.515
  Пол:
  Женски
  До рамена 3500 со сигурност.
  Игор е профи за шишање, посебно ако си спремна за поголема промена.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  Каде во Скопје убаво шатираат а да е до кај 1500 и по можност да имаат профил да разгледам слики :D
   
 17. NoU-NoLove

  NoU-NoLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  149
  Искуство со фризерско студио Ив?
   
 18. Bella.alleB

  Bella.alleB Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  698
  Пол:
  Женски
  Некој добар фризерски салон во К. Вода за шишање и фенирање?
   
 19. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.424
  Допаѓања:
  3.552
  Пол:
  Женски
  Инфинити , ќе ја бараш Ивона
   
  На Bella.alleB му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Bella.alleB

  Bella.alleB Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2019
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  698
  Пол:
  Женски
  Знаеш како се со цена отприлика?