Фризерско студио

Дискусија во 'Коса' започната од natali25, 30 ноември 2009.

 1. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  992
  Допаѓања:
  12.827
  Пол:
  Женски
  Како не е 4200 претеризам? Не мислиш дека тоа е скапо ?
  Јас сум била кај скоро сите подобри фризери во Ск и никој не ми земал повеќе од 3500 и тоа за шатирање, што е пообемно од балајаж.Колку и да е долга косата многу е според мене.
   
  На Alisa22, Fallen.Angel и Leat им се допаѓа ова.
 2. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.540
  Допаѓања:
  7.411
  Кумановки предложете добар фризер по пристапни цени за шишање?
   
 3. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  5.497
  Не е многу, предолга коса имам и во таа цена имав и шишање и третман и се што посакав, преливи, фризура на крај и се што ставаат е исто така во цената. секаде тоа е така, но јас имав и плус третман и шишање, а шишањето му е скапо но така никој ме нема шишано.
   
 4. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.504
  Допаѓања:
  838
  Знае некој колку е шишање кај Oktayseydi?
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  1.030
  Пол:
  Женски
  Дали има некој искуство со Дуле и The cult во Лептокарија? Сакам да се фарбам кај него, стар фризер е но ме интересираат искуства од други
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. BlackNight

  BlackNight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  2.800
  Пол:
  Женски
  Сакав да прашам колку е цена отприлика на шишање и балајаж на долга коса кај Дарон? Прв пат би правела балајаж имам прилично долга и темна коса. Колку време трае третманот и на колку време го повторувате. Може прашањево звучи смешно, ама сакам да имам некоја претстава пред да се одлучам.
   
 7. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.320
  Допаѓања:
  53.605
  Пол:
  Женски
  За средна должина 3000 ми зема без шишање,
   
 8. sever123

  sever123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  94
  Колку зимаат на фризер за фарбање со моја фарба (ако вооппто врши некој таква услуга) и кој фризер би го препорачале?
   
 9. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  737
  Во Диор фарбаат со твоја боја. Беше 200 или 250 сега не знам колку е.
   
  На sever123 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mell11

  Mell11 Активен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2019
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Здраво. Се изначитав рецензии од различни салони и сепак не можам да се одлучам(бидејќи се вртат истите 3 hairshop, hair house dior и слични). Може се навистина добри ама со оглед дека косата ми е прилично долга(не до половина) не би дала 5000/6000 за balayage. Иначе имам природно плава потемна коса и до сега никогаш не сум се фарбала/бланширала. Може ли да ми предложите некој добар салон каде што нема да ми ја изгорат косата, ќе бидат фини за соработка и да не ми здмат некоја астрономска сума, би дала до 3000. Не мора да биде некој извикан салон, може и некој што не етолку популарен а работи добро и квалитетно. Фала однапред
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.504
  Допаѓања:
  838
  Јас би ти го препорачала Столе Студио С што се наоѓа кај млечен.Цело време се нијансирав и фарбав кај него и можам да кажам дека сум задоволна,имам слаба коса и не ми се оштети,користи квалитетни фарби и бланшови.Бидејќи имаш природно плава потемна коса би ти препорачала да не ја бланшираш туку да ја нијансираш само со фарба ама сепак пред да се нијансираш консултирај се со него и ќе ти објасни убаво и ќе ти ја каже цената,јас така правев.Има инстаграм па можеш да разгледаш:D
   
  На Mell11 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.058
  Допаѓања:
  2.307
  Што мислите за КА-ЕЛ во Кисела вода? Вака се ок на фб, но некој што бил да сподели искуство. Сакам да одам за нијансирање.
   
 13. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  Препорачајте ми некое фризерско студио каде што шатираат и фарбаат убаво а да не е прескапо.
  Во Скопје.
   
 14. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  1.115
  Пол:
  Женски
  Infinitybeauty_studio отвори ги на инста, топло ги препорачувам, се наоѓаат во Кисела Вода.
   
  На didisi и Pretty Woman им се допаѓа ова.
 15. Bebushka135

  Bebushka135 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2014
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  44
  Добар фризер за шишање виткана коса (на суво по можност)?
   
 16. nadelinka

  nadelinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  273
  Што мислите за ID Team hair bar?
   
 17. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.018
  Допаѓања:
  14.482
  Пол:
  Женски
  Предлог за некое фризерско студио каде што перфектно шишаат рамно? И кој фризер точно да го барам? :)
   
 18. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  Како се цените кај студио столе с за шатирање, фарбање отприлика ?
   
 19. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.936
  Допаѓања:
  3.517
  Прескап е, арогантен... Не го препорачувам

  IMG_20191220_012857.jpg Адо, број 1 е дечкото
   
  Последна измена од модератор: 20 декември 2019
  На Pretty Woman му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.018
  Допаѓања:
  14.482
  Пол:
  Женски