1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризура за веридба

Дискусија во 'Коса' започната од macence85, 30 август 2010.

 1. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  820
  :) значи вакаа не дека е некој проблем може на некој и смешно ке му е ама сите шо го имаат мојот комплекс ке ме разберат :lol: би сакала да имам некаква посвечена фризурка за мојата веридба ама си имам проблем во глаата дека имам клемпави уши (малку и имам не е само во глаата) па не е лошо да ми дадете некоја идеја ако имате :*
   
 2. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  па зависи од фустанот, колкава коса имаш и сл. мислам најдобро би ти било виткана, имаш клипчиња на ју туб ако сакаш ќе ти испратам некои, а и разгледај по другиве теми можеби ќе најдеш нешто, а и не мораше да отвараш нова тема можеше и во сакам да прашам да прашаш :) :*
   
 3. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  820
  ами уште сум нова па незнам како оди ова со темиве :) ај ке барам за друг пат, инаку косата ми е долга реЧиси до половина и густа, а згора и виткана,проблемот е што секогаш ја носам така пуштена сега би сакала нешто малку поразлично ;)
   
 4. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  пошто имаш бујна коса доволно би ти било да ја носиш пуштена(пеглана, виткана не е важно) со некој додатоци (додатоците на фустанот треба да одговараат, па затоа и те прашав за него), а можеш и да ја скратиш малку пошто сакаш да смениш нешто (овде имаш форми kosa/formi-na-dolga-kosa-t1289/ ) , а ако не сакаш да ја кратиш ти пуштив клипчиња од јутуб за фризурички :) во ЛП
   
 5. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.243
  Допаѓања:
  118.757
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
  мислам дека што понежно и поедноставно за веридба е најубаво
   

  Прикачени фајлови:

  • 22.jpg
   22.jpg
   Големина на фајлот:
   41,1 KB
   Прегледи:
   840
  • 311.jpg
   311.jpg
   Големина на фајлот:
   10,1 KB
   Прегледи:
   840
  • 210.jpg
   210.jpg
   Големина на фајлот:
   68,9 KB
   Прегледи:
   841
  • 126.jpg
   126.jpg
   Големина на фајлот:
   31,9 KB
   Прегледи:
   840
 7. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
 8. Sexy-Lady

  Sexy-Lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2012
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  16
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   8,2 KB
   Прегледи:
   376
  • images (4).jpg
   images (4).jpg
   Големина на фајлот:
   6,8 KB
   Прегледи:
   376
  • images (3).jpg
   images (3).jpg
   Големина на фајлот:
   5,9 KB
   Прегледи:
   376
  • images (2).jpg
   images (2).jpg
   Големина на фајлот:
   7,7 KB
   Прегледи:
   376
  • images (1).jpg
   images (1).jpg
   Големина на фајлот:
   6,9 KB
   Прегледи:
   376