1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фризура за матура

Дискусија во 'Коса' започната од Frosin4e, 9 април 2011.

 1. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  предлози за фризура ??? имам црна коса до рамена виткана и сакам да биде виткана и таа вечер но незнам како да ја направам советт.....? (ако има ваква тема слободно затворете ја )
   
 2. dankee

  dankee Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  771
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  фризура за матура

  [​IMG][​IMG] :inlove: [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Sanela94 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  фризура за матура
   

  Прикачени фајлови:

 5. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  фризура за матура

  Зависи какво ке биде фустанчето.
  Дали е по нежно или не.
   

  Прикачени фајлови:

  На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Многу мразам што ставам слика од нејзе ама е*ено добра и е фризурата(иако не е некоја филозофска)
  [​IMG]
   
 7. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
  :) :)
   

  Прикачени фајлови:

 8. swanprincess

  swanprincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  27
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • kgku.jpg
   kgku.jpg
   Големина на фајлот:
   64,6 KB
   Прегледи:
   2.168
 9. Kristinna92

  Kristinna92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  168
  [​IMG]
  [​IMG]
  можеш вака, доколку сакаш да си ставиш екстензии.. ;)
   
  На pll му/ѝ се допаѓа ова.
 10. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Очигледно, се враќа модата од шеесетите, кога се носеле тапирани коси со огромен волумен, а ваквиот стил наиде на одобрување од повќе познати личности меѓу кои и Шерил Кол и Сара Џесика Паркер.
  Изгледот на “огромна лавовска“ коса зацврстена со огромни количества лак, кој што потсетува на фризурите од познатиот мјузикл “Коса“ ќе биде огромен хит наредната сезона.

  Инкау, оваа фризура имаше свој камбек и во 2009 година кога некои познати личности како Ким Кардашиан, Дру Баримур и Анџелина Џоли се појавија на јавни настани со коса со огромен волумен.
   

  Прикачени фајлови:

 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • 0051.jpg
   0051.jpg
   Големина на фајлот:
   43,7 KB
   Прегледи:
   834
  • 0052.jpg
   0052.jpg
   Големина на фајлот:
   50 KB
   Прегледи:
   832
  • 36663_1307587933949_1358081147_914781_401588_n.jpg
   36663_1307587933949_1358081147_914781_401588_n.jpg
   Големина на фајлот:
   51,3 KB
   Прегледи:
   833
  • 302.jpg
   302.jpg
   Големина на фајлот:
   16,5 KB
   Прегледи:
   832
  • 121.jpg
   121.jpg
   Големина на фајлот:
   18,2 KB
   Прегледи:
   834
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.341
  Допаѓања:
  80.199
  Пол:
  Женски
  Па и не сакам преелегантни фризури и сарми низ коса - Џесика Алба според мене ги има најубавите пунџи, кои ми се нешто измеѓу обичното и елегантното, а тука баш си се пронаоѓам.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Сепак, јас мислам дека мојата коса ќе биде пуштена, или ќе имам некоја плетенка во косата, најобична како венче, или тапирана, најобична испеглана со еден прамен како надворешни локни - нешто во тој стил, ако случааајно не се премислам и направам некоја фризура од овие горе или пак од овие:
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  Oбожавам плетенки - мора да имам една, макар била едно најобично венче од вештачка плетенка во иста нијанса со мојата природна боја на коса.
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Tanjich

  Tanjich Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  64
  \Оваа година сум матурантка, па бидејќи не сакам косата да ми биде пуштена дефинитивно ќе направам нешто во овој стил
   

  Прикачени фајлови:

 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 15. Martina1993

  Martina1993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2011
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  77
  Матура

  Kazetemi nekoja idea za frizura imam kratka koska ro ramena mi e vitkana jas ne sakam nekoja ko vo pundza frizura sakam pustena da mi e ama nemam nekakva idea:(
   
 16. IiVvIii

  IiVvIii Активен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2012
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  7
  Матура

  :)
   

  Прикачени фајлови:

 17. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.424
 18. Anastasia94

  Anastasia94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  6
  со оглед на тоа дека имам малку клемпави уши и не шанси да ја носам собрана најверојатно ваква ке ја носам...многу ми се допаѓа флизурата.... :rock:
   

  Прикачени фајлови:

 19. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.341
  Допаѓања:
  80.199
  Пол:
  Женски
  Јас повеќе бев за пуштена коса, ама со оглед на тоа дека фустанот ќе испадне мааалце поразличен од тоа што го планирав, повеќе ќе одговара соберена коса, така да ниска бушава пунџичка - енд ајм реди ту гооооууу. 8)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 20. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.162
  Допаѓања:
  22.994
  Пол:
  Женски
  Девојки каква фризура би стоело на ваков фустан?? :D
  [​IMG]